Allianz Sigorta CEO’su Aylin Somersan Coqui ile EGİAD Yarın Dergisi için Buluştuk

Allianz Sigorta CEO’su Aylin Somersan Coqui ile EGİAD Yarın Dergisi için Buluştuk

782
PAYLAŞ

Allianz Türkiye, aldığı bölgesel yatırım kararıyla İzmir’de Allianz Kampüs inşaatına başladı. Allianz Türkiye’nin operasyon merkezi olarak hizmet verecek Allianz Kampüs’te 27 milyon avroluk yatırımla ilk etapta 650, ilerleyen dönemde ise 1.100 kişi çalışacak ve bölgesel istihdamda önemli bir adım olacak.
Bölgesel yatırım kararıyla inşasına başlanan yeni operasyon merkezi Allianz Kampüs ile ilgili detayları konuşmak üzere Allianz Türkiye CEO’su Aylin Somersan Coqui ve EGİAD Başkanı Aydın Buğra İlter biraraya geldi. EGİAD Yarın Dergisi’nde yayınlanmak üzere Allianz Sigorta CEO’su Aylin Somersan Coqui ile yapılan özel röportajda, birçok başlık yanında İzmir’i tercih etmelerindeki nedenler üzerinde duruldu.
Somersan Allianz olarak Türkiye’ye inandıklarını ve büyümeyi hedeflediklerini belirten Allianz Sigorta CEO’su Aylin Somersan Coqui, “İzmir’i seçme nedenlerimizin başında; ‘sürdürülebilirlik’, ‘iş geliştirme imkânları’ ve ‘verimli büyüme’ yer alıyor. İzmir’deki genç dinamik ve nitelikli eleman varlığı, yaşam kalitesi ve yüksek standartlı hayat tarzı bu şehrin uluslararası yatırımcılar için ideal bir lokasyon olduğunu bize şimdiden ispatladı” diye konuştu.