19 Eylül 2017 Salı

Başkanın Mesajı

aydin-bugra-ilter-1Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

Ağustos ayı içinde DEİK tarafından düzenlenen Türkiye-Rusya İş Forumu’na EGİAD olarak katılarak hem ikili görüşmeler yapma imkanı sağladık, hem de Forum kapsamında Rus ve Türk Bakanlar şahitliğinde düzenlenen imza töreniyle Rusya Türkiye İş Konseyi ile EGİAD arasında bir işbirliği protokolü imzalandı. Protokol, iki kurum üyelerinin hem ticari ilişkilerinin arttırılması, hem de bilimsel ve teknik alanda yeniliklerin paylaşılmasını içermektedir. Ayrıca girişimciliğin ve inovasyonun özendirilmesi, turizmin geliştirilmesi de protokol kapsamında alınmıştır. İzmir Enternasyonel Fuarı kapsamında Rusya’nın Onur Konuğu ülke olması sebebiyle hem Türkiye-Rusya İş Forumu’nda hem de Fuar Rusya Pavyonu’nda gerçekleşen ikili görüşmeler kapsamında pek çok üyemizin Rus firmalarla ticari teması gerçekleşmiş hem de EGİAD olarak pek çok resmi kurumla temas sağlayarak ticari işbirliğine zemin sağlanmıştır.

EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi’nin restorasyonu çalışmalarımız hızla devam ediyor. Derneğimize ve şehrimize saygın bir etkinlik merkezi kazandırılması hedefiyle başladığımız projenin bu yılsonunda bitirilmesi planlanıyor. Sizinle sık sık paylaştığımız bu önemli proje ile ilgili desteklerinizin bizim için çok değerli olduğunu tekrar hatırlatmak isteriz.

Eylül ayı ile birlikte seminer ve bilgilendirme toplantılarımıza hız vermeye başlıyoruz. Sektör Toplantıları serimizin 11 Eylül tarihinde Dernek Merkezinde yapılacak ilk toplantısında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Sektörü ele alınacaktır. Sektörde faaliyet gösteren veya bu sektöre ilgi duyan üyelerimizin katılımıyla sektörün sorunlarını ve çözüm önerilerini ele alacağız.

Ünlü&Co Firması işbirliği ile düzenlenecek 2017 yılına ilişkin ekonomik değerlendirmeler ve beklentilerin değerlendirileceği toplantı 18 Eylül tarihinde Dernek Merkezinde gerçekleşecektir. Ayrıca 25 Eylül’de ise İnci Aile Ofisi işbirliği ile düzenlenecek “Aile Varlık Yönetimi ve Girişim Sermayesi Yatırımları” konulu toplantı ile İnci Aile Ofisi’ni ve 212 VC’yi konuk edeceğiz.

Geliri yardıma muhtaç çocuklarımızın eğitim ve barınma ihtiyaçları için bağışlanacak, 25 Eylül tarihinde gerçekleşecek İdil Biret Konseri için biletlerinizi Dernek Merkezimizden alabilirsiniz. Türkiye’nin en iyi piyanistlerinden olan İdil Biret ve Dokuz Eylül Üniversitesi Orkestrası’nın bu özel konserinde üyelerimiz ve eşleriyle birlikte olmayı arzu ediyoruz.

Uluslararası İlişkiler kapsamında, 25-28 Ekim tarihlerinde Slovenya’ya bir gezi düzenleyeceğiz Ayrıntılı program ve diğer detayların önümüzdeki günlerde paylaşılacağı söz konusu geziye Slovenya pazarı ile ilgilenen üyelerimizin katılımını dileriz.

Sevgi ve Saygılarımla,

Aydın Buğra İlter