17 Kasım 2017 Cuma

Başkanın Mesajı

aydin-bugra-ilter-1Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

EGİAD’ın en önemli ve geleneksel toplantı formatı olan “Ege Toplantıları”nın 75.sini Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan’ın katılımıyla Karaca Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdik. Üyelerimizin ve basının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Sayın Lütfi Elvan, ülke ve İzmir gündemine ilişkin pek çok konuda bilgi ve görüşlerini bizimle paylaştı.

Uluslararası İlişkiler kapsamında, 25-28 Ekim tarihlerinde Slovenya’ya iş gezisi düzenledik. Ayrıntılarını bültenimizde bulacağınız gezi kapsamında çok önemli işbirliği temasları sağlandı. T.C. Ljubljana Büyükelçisi ve Ticaret Müşaviri başta olmak üzere Ljubljana Sanayi ve Ticaret Odası, CEED, YES, Teknoloji Parkı gibi pek çok önemli kişi ve kurumla görüşmeler gerçekleştirildi. Program kapsamında ayrıca katılımcı firmalarımızın katıldığı ikili görüşmeler sonucunda ticari işbirlikleri için somut adımlar atılmış oldu. Verimli ve başarılı geçen gezimizde emeği geçen Uluslararası İlişkiler Komisyonu üyelerimize ve Yönetim Kurulu’muza teşekkür ediyorum.

Değerli üyelerimiz,

Bu ay Cumhuriyetimizin 94. Yılını artan bir heyecan ve coşku ile kutladık. Türk Milleti, Atatürk’ün milletine bıraktığı en değerli miras olan demokratik ve laik Cumhuriyete sahip çıkarak 29 Ekim 1923’den bugüne içeriden ve dışarıdan ona yönelik tehditlere karşı tek yumruk olarak savaşıyor. EGİAD üyesi olarak bizler de Cumhuriyetin temel değerlerine ve Atatürk ilkelerine bağlı aydın genç iş insanları olarak bu savaşta ön saflarda yer alıyoruz. Bu hafta ayrıca 10 Kasım günü yine milletçe Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygıyla eğilerek minnet ve şükranlarımızı bir kez daha sunacağız.

EGİAD olarak Sanayi 4.0 konusunu gündemimizin üst sıralarında tutmaya ve bu konuda farkındalık yaratmak adına yaptığımız çalışmalara devam ediyoruz. Sanayi 4.0 Bilgilendirme Toplantıları serimizin üçüncü toplantısını Ekim ayı içinde gerçekleştirdik. Mitsubishi Electric Firması yetkililerini ağırladığımız toplantıda firmanın konuyla ilgili çalışmalarını ve gerçekleştirdiği uygulamalarını ilk ağızdan öğrenme imkanı elde ettik.

Bildiğiniz gibi, 23 Kasım tarihinde ESİAD işbirliği ile “Biz Başlıyoruz” temalı bir tam günlük Sanayide Dönüşüm ve Endüstri 4.0 Zirvesi düzenlenecektir. Katılımcı şirketlerin somut iyi uygulama örneklerini sunacakları, Endüstri 4.0 ile ilgili yaptıkları hazırlıkları anlatacakları, canlı robot/sanal gerçeklik gösterimlerinin yapılacağı geniş kapsamlı ve geniş katılımlı bir zirve hazırlanmaktadır. Bültenimizde ayrıntılarını bulacağınız Zirve’ye katılımlarınızı diliyoruz.

Sizlerle sık sık paylaştığımız, Derneğimize ve şehrimize saygın bir Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi kazandırmak adına başlattığımız projede son aşamaya geldik. Uzun süredir üzerinde çalıştığımız EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi’nin restorasyon çalışmaları tamamlanmak üzeredir. Çalışmaları yerinde görmek, merkezi size tanıtmak üzere EGİAD Happy Hour etkinliğimizi 29 Kasım tarihinde orada düzenleyeceğiz. Siz değerli üyelerimizle birlikte olmayı dileriz.

Sevgi ve Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı