18 Ocak 2018 Perşembe

Başkanın Mesajı

Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

EGİAD olarak “Uluslararası İlişkiler” kapsamında önemli temaslarda bulunmayı sürdürüyoruz. 7 Aralık tarihinde Litvanya Büyükelçisi’ni, 13 Aralık tarihinde Portekiz Büyükelçisi’ni ağırladık. Portekiz Büyükelçisi ve beraberindeki heyeti Derneğimizde konuk ettikten sonra Kemeraltı’nda restorasyonunu sürdürdüğümüz ve uzun süredir üzerinde çalıştığımız EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi’nde ağırladık ve restorasyon çalışmaları hakkında bilgi paylaştık. 12-13 Aralık tarihinde ise Bulgaristan’ın Başkenti Sofia’da gerçekleşen Bulgar –Türk İş Toplantısı’na üyelerimizden bir heyet ile katıldık. Yapılan toplantıda ve sonrasında gerçekleşen B2B görüşmelerinde somut işbirliği adımları atıldı.

EGİAD Melekleri Ağı’mız çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Aralık ayı içinde gerçekleştirdiğimiz Melek Yatırımcı – Girişimci Buluşması etkinliğimiz beş girişimciye ev sahipliği yaptı. Çok sayıda yatırımcının ilgi gösterdiği toplantı sonrasında ilgilenen yatırımcılarla girişimcilerin birebir buluştuğu ve proje detaylarının görüşüldüğü toplantılar düzenlendi.

EGİAD Olağan Danışma Kurulu Toplantımızı, Danışma Kurulu Başkanımız Sayın Şükrü Ünlütürk başkanlığında gerçekleştirdik. EGİAD faaliyet ve planlanan projelerin görüşüldüğü toplantıda Kurul üyelerinden pek çok önemli öneri ve görüş aldık. Özellikle “İzmir’in iş dünyası adına öncelik ve ihtiyaçlarının belirlenmesi ve ortak bir görüş oluşturulabilmesi için EGİAD nasıl bir rol oynamalı” konusunda çok önemli tavsiyeler aldık. Bu kapsamda; bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda kamuoyuyla paylaşılan “Ekonomik ve Demografik Göstergelerle İzmir” Raporu ile başlattığımız çalışmaları sürdürerek İzmir için farklı çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz.

Ayrıca ABD Büyükelçiliğinden Kadın Girişimciliğin Desteklenmesi konulu projemizle aldığımız hibe kapsamında kadın girişimcilerin eğitimine başlıyoruz. Ayrıntıları sizlerle yakın zamanda paylaşacağız.

Sevgi ve Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı