15 Aralık 2018 Cumartesi

EGİAD Uluslararası

EGİAD Globalleşiyor Projesi kapsamında 12. Dönem içerisinde Global Compact üyeliği, DEİK ve ICC temaslarına ilave olarak Azerbaycan ve Romanya iş gezileri gerçekleştirilmiştir. Ayrıca değişik pazarları ve potansiyel iş olanaklarını tanıtmak amacı ile Afrika, Güney Amerika tanıtım toplantıları organize edilmiştir.

13. Dönem içerisinde EGİAD Uluslararası Projesi ile yurt dışı iş gezilerine devam edilecek ve düzenlenecek yurt dışı bölgesel veya ülkesel tanıtım toplantıları yoluyla iş geliştirme olanakları ve farklı pazar alternatifleri ile ilgili olarak üyelere sürekli ve güncel bilgiler sunulmaya devam edilecektir.

Geçtiğimiz dönemde Başbakan Yardımcısı Sn. Ali Babacan’a da sözlü olarak bildirildiği üzere ülkemizde gerçekleşecek G-20 Zirvesi’ne EGİAD olarak katkı koyabilmeyi hedefliyoruz.

Avrupa Genç Girişimciler Platformu (YES) aktif üyeliği de EGİAD olarak 13. Dönem uluslararası projelerimiz arasındadır.

Ayrıca, Akdeniz Ticaret ve Sanayi Odaları Derneği (ASCAME) bünyesinde, Uluslararası Genç Girişimciler ve İs Adamları Platformu ile yakın işbirliği hedefliyoruz. Bu vesile ile farklı ülkelerde faaliyet gösteren genç girişimciler ve iş insanlarını İzmir’de bir platformda bir araya getirmek hedeflenmektedir. Projenin temel amacı üyelerimize uluslararası iş bağlantılarını geliştirme ve iş ağlarına erişim ortamı yaratmaktır.