EGİAD Devir Teslim Töreni Gerçekleşti

EGİAD Devir Teslim Töreni Gerçekleşti

739
PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen EGİAD Ege Genç İş İnsanları Derneği’nin Genel Kurulu’nda, %92.63 katılım oranı ile 204 oy alan Mustafa Aslan, bayrağı EGİAD 14. Dönem Başkanı Aydın Buğra İlter’den devraldı. Derneğin 15. dönem yönetim, denetim, danışma kurulu ile haysiyet divanının seçildiği olağan genel kurul sonrasında gerçekleşen Devir Teslim töreninde seçime katılan iki grup da hazır bulunarak birlik beraberlik mesajı vererek, örnek bir demokrasi tablosu çizdiler.

2016 – 2018 yılları arasında görev yapan 14. Dönem yönetim kurulundan 22 isim görevlerini 15. Dönemdeki arkadaşlarına devretti. Duygulu anların yaşandığı devir teslim töreninde, birlik beraberlik mesajı verildi.

Tören öncesi kısa bir konuşma yapan EGİAD 14. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter, geride bırakılan yaklaşık 29 yıl boyunca derneğin kurum kültürü ve marka değerinin her geçen yıl gelişmiş ve gelişmeye de devam etmekte olduğuna dikkat çekerek, “Bu köklü mirasın bilinciyle yönetim sorumluluğumuzu yerine getirmeye çalıştık. Yaşadığımız ekonomik dalgalanmaların sonuçlarını ve gelecek beklentilerini tartıştığımız, görüş aldığımız pek çok ekonomi toplantısı düzenleyerek, üyelerimizin bu kapsamda soru ve sorunlarına cevap aradık. EGİAD, katılımcı demokrasinin temel bileşenlerinden olan sivil toplumun lider örgütlerinden biri olarak vizyonu, misyonu ve sahip olduğu değerler çerçevesinde hareket ederek etkin ve aktif bir sivil toplum kuruluşu olmuştur.  Genç, başarılı ve iyi eğitimli iş insanlarından oluşan üye profili ile EGİAD; katılımcı, proje odaklı çalışan, kurumsal yönetişim anlayışıyla yönetilen, dayandığı temel değerlere sahip çıkarak kurum kültürünü koruyan ve bunu geliştiren bir yapıyla ilerledikçe daha nice uzun yıllar başarılı bir STK olarak başarısını sürdürecektir” diye konuştu.

Bayrağı devralan 15. Dönem Başkanı Mustafa Aslan ise, üyelerin genel kurulda verdiği oyların en büyük güven belirtisi olduğunun altını çizerek, bundan duyduğu gururu dile getirdi. 14. Dönemde birlikte çalıştığı takım arkadaşlarının desteğinin başarılı çalışmalara zemin hazırladığının da altını çizen Aslan, devir teslimde şunları söyledi: “14. Dönemde birlikte görev yaptığımız arkadaşlarla birçok projeyi hayata geçirdik. Her konuda birbirimize destek verdik. Kendilerine huzurlarınızda çok açık yüreklilik ve samimiyetle teşekkür etmek istiyorum. Bu yönetim dönemimizde de her zaman kapılarımız tüm arkadaşlarımıza sonuna kadar açık olacak. Talepleri bizler için büyük öncelik taşıyacaktır. Kendilerine huzurlarınızda çok teşekkür etmek istiyorum” dedi. Zaman zaman gözlerin dolduğu törende, 15. dönem yönetim kurulu arasında görev dağılımı da yapıldı. Buna göre EGİAD’da Yönetim Kurulu şu şekilde oluştu.

EGİAD 15.Dönem Yönetim Kurulu

Mustafa Aslan Yönetim Kurulu Başkanı
Anıl Yüksel Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Feyzi Kaya Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Alp Avni Yelkenbiçer Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Sezai Nüzhet Noyan Yönetim Kurulu Sekreteri
Mesut Özdamar Yönetim Kurulu Saymanı
Elif Koç Yönetim Kurulu Sekreter Yrd.
M.Kaan Özhelvacı Yönetim Kurulu Sayman Yrd.
Alper Koçak Yönetim Kurulu Üyesi
Yaşar Baran Kayhan Yönetim Kurulu Üyesi
Deniz Küçükkurt Yönetim Kurulu Üyesi
Süleyman Tutum Yönetim Kurulu Yedek Üyesi
Serhat Büyükhelvacıgil Yönetim Kurulu Yedek Üyesi
Pınar Güngör Özinan Yönetim Kurulu Yedek Üyesi
Cem Demirci Yönetim Kurulu Yedek Üyesi
Fatih Mehmet Sancak Yönetim Kurulu Yedek Üyesi
Başak Çayır Canatan Yönetim Kurulu Yedek Üyesi
Yücel Koç Yönetim Kurulu Yedek Üyesi
Levent Kuşgöz Yönetim Kurulu Yedek Üyesi
Pınar Berberoğlu Yönetim Kurulu Yedek Üyesi
Özveri Yandaş Okay Yönetim Kurulu Yedek Üyesi
Emre Cemal Yılancıoğlu Yönetim Kurulu Yedek Üyesi