EGİAD, iki projesinin daha meyvelerini toplamaya başladı

EGİAD, iki projesinin daha meyvelerini toplamaya başladı

878
PAYLAŞ

Ege Genç İşadamları Derneği’nin 12. Dönem projeleri kapsamında yürüttüğü Liderlik Akademisi ve Enerji Check Up Projesi meyvelerini verdi. EGİAD tarafından organize edilen iki proje dahilinde 55 yönetici ve firmaya sertifikaları dernek merkezinde düzenlenen görkemli bir törenle takdim edildi.

Proje katılımcılarının ve EGİAD Yönetim Kurulu’nun katılımda bulunduğu sertifika töreninin açılış konuşmasını yapan Ege Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya, eğitim programları, liderlik akademileri ve dernek projelerine katılımla şirket başarılarının daha da katlanabildiğine dikkat çekerek, “Başarıyı yakalamak için rekabet oluşturmamız gerekiyor. Bu programları ileride de sürdürüp üyelerimize katkı sağlamaya devam edeceğiz. Üyelerimizin iş dünyasında daha verimli çalışma imkânlarına kavuşmaları, bilgi ve tecrübelerini daha da arttırmaları için çeşitli programlar ve projeler üreten bir yapı içerisindeyiz. Bundan sonra da daha iyi noktalara ulaşmak için bu ve benzeri eğitim programlarına desteğimizi sürdüreceğiz” dedi. Enerji Check Up Projesine katılımla enerji’nin daha verimli kullanılması yönünde önemli bilgi ve kazanımlar elde ettiklerine de dikkat çeken Kaya, “Bu proje sayesinde enerji verimliliği nedir, enerji maliyeti nasıl daha da düşürülebilir öğrenmiş olduk. Küresel ısınma, sanayileşme ve artan dünya nüfusu sonucu enerji açığı bu denli hızla büyürken; bu projenin gerçekten katılımcı üyelerimiz için önemli bir kar artışı yarattığını gördük. Hem ülke ekonomisine katkı yaratmış olmaktan, hem de üyelerimizin karlılığına bir fayda sağlamaktan mutluyuz” dedi.

EGİAD Enerji Check Up Projesi Nedir?

EGİAD; Enerji kaynaklarının hızla tükendiği ve sürdürülebilir bir dünya için enerji tasarrufunun büyük önem kazandığı günümüzde, enerji israfına dur diyebilmek adına önemli bir adım attı. Enerjisinin yüzde 73’ünü ithal eden ve enerjide dışa bağımlı bir ülke olan Türkiye’de, enerji verimliliğinin büyük ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Ege Genç İşadamları Derneği – EGİAD, SETAŞ Enerji firmasıyla geçtiğimiz aylarda bir protokol imzalayarak, Enerji Check Up Projesine start verdi. Üye firmalar bu proje sayesinde hiçbir bedel ödemeden,  daha verimli enerji kullanımı ve tasarrufu için bilgilendirilip yönlendirildi. Proje kapsamında, EGİAD üyelerinin şirketlerinde ücretsiz olarak enerji check up faaliyeti yürütülerek, kurumsal bazda, enerji verimliliğinde ciddi artışlar yaratılması hedeflendi. Proje ile iş yerleri enerji taramasından geçirilerek; enerji maliyetlerimizin düşürülmesi, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının arttırılması, tasarruf edilebilecek alanların belirlenmesi gibi konularda uzman görüşlere başvuruldu.

EGİAD Liderlik Akademisi Nedir?

Şirketlerin genç yönetim kadrolarının, yeni fikir ve projeler üretebilecek “lider” özellikli yöneticiler olarak donanımlarının arttırılması amacından yola çıkan EGİAD, “Liderlik  Akademisi” ni hayata geçirdi. Şirketlerin yeni nesil yöneticilerinin uygulayabilecekleri stratejiler, krizlerle başa çıkabilme becerisi, insan yönetimi ve işletmenin kurumsallaşması konularında daha donanımlı olabilmeleri için yeni bir çalışma başlatan Ege Genç İşadamları Derneği, bu proje sayesinde yeni nesil bilinçli yönetici ve genç lider anlayışını gündeme getirdi. Yaşar, Dokuz Eylül, Ege, İzmir Ekonomi Üniversitelerinin akademisyenlerinin ve konusunda başarılı profesyonellerin Yöneticiler için Uygulamalı Ekonomik Analiz, Stratejik Yönetim, Pazarlama, Finansal Analiz ve Vergi başlıkları altında 4 modül ve 90 saat üzerinden gerçekleştirdikleri eğitim sayesinde EGİAD üyesi şirketlerin ve aile işletmelerinin eğitimlerini tamamlamış ve iş hayatına atılmış yeni nesil üyelerinin iş hayatına ilişkin uygulamalı ve teorik bilgilerinin artırılması ile liderlik özelliklerinin geliştirilmesi hedeflenmekte.