EGİAD Konuşuyor

EGİAD Konuşuyor

253
PAYLAŞ

Ege Genç İş İnsanları Derneği, kentin köklü firmalarının genç kuşak temsilcileri ve girişimci ruha sahip genç iş insanlarından oluşan dinamik bir yapı olarak yine bir ilke imza atarak, kürsüyü üyelerine açtı. EGİAD Konuşuyor başlığı altında gerçekleşecek olan etkinlikler serisinde konuşmacı isimler, başarı hikayelerini, mevcut konumlarına gelmeleri için yaptıkları çalışmaları anlatacak, deneyimlerini paylaşacak. İş hayatında kadının rolünü önemseyen ve birçok girişiminde kadın üyelerinin proje lideri olması için pozitif ayrımcılık gözeten EGİAD, etkinliğin ilk konuşmacılarını kadın üyeleri Yonca Güngör Çınar ve Açelya Baç ile gerçekleştirdi.

İzmir’de ilk otomobil sporları kulübü olarak 1977 yılında kurulan İzmir Otomobil Sporları Kulübü’nün ilk kadın Başkanı Yonca Güngör Çınar ve Dünyada 130’dan fazla ülkede 200.000’in üstünde üyesi olan Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği- JCI’ın İzmir Şube Başkanı Açelya Baç online kürsüde başarı ve girişimcilik hikayelerini paylaştı.
Tüm üyelere açık toplantı formatında gerçekleşen etkinliğin açılış konuşmasını EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer gerçekleştirdi. Yelkenbiçer, projeyi oluştururken üyelerin iş yaşamlarında herkese fayda sağlayacağını düşündüğü yeni bir yatırım, kazanım, ulusal ya da uluslararası alanda alınmış bir ödül gibi konularda bilgi veren, deneyimlerini paylaştığı bir etkinlik mantığından yola çıktıklarını belirterek, “STK’ların en güçlü ve özel yanı üyelerinin birbiriyle dayanışmasıdır. Zaten yapılan tüm faaliyetler de bu dayanışmayı sağlamak ve pekiştirmek üzerinedir. Bu yüzden ben EGİAD Konuşuyor aktivitelerini çok önemsiyorum” diyerek konuşmasına başladı.