Değerli EGİAD Ailem,

Öncelikle sizlerle Corona Virus gündemi sebebiyle bu mektubu gönderiyor olmaktan dolayı olan üzüntümü paylaşmak isterim. Henüz EGİAD Ailemiz içerisinden virüs sebebiyle üzücü bir  haber almadık; bu sürecin sonuna kadar da böyle bir haber almamayı, EGİAD Ailemizin ve yakınlarının bu süreçten sağlıkla çıkmasını temenni ederim.Değerli EGİAD Ailem, insan sağlığı tabi ki her şeyden önemli. Biz de bu konuda hassasiyet göstererek iki hafta önce derneğimizin fiziki faaliyetlerini askıya aldık ve idari kadromuza evden çalışma imkanı tanıdık. Bu doğrultuda bir ilki daha mecburen de olsa gerçekleştirdik ve dijital platformdaki ilk yönetim kurulu toplantımızı icra ettik. Burada aldığımız kararlar neticesinde, dernek toplantılarının tamamıyla dijital ortamlara taşımış bulunuyoruz.Bugünden itibaren EGİAD Yönetim Kurulu ve İdari Personelini “EGİAD KRİZ MASASI” olarak atamış bulunuyoruz. En başta benim, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımın ve idari personelimizin bundan sonraki en öncelikli görevi bu süreçte sizlerle beraber olmaktır.EGİAD Yönetim Kurulu olarak, mutlaka bizlerin de kendi işlerimiz ve ailelerimizle ilgili hassasiyetlerimiz var. Ancak EGİAD’ımızın Genel Kurulu’nda sizlerin teveccühü ile layık görüldüğümüz bu onurlu görevin gereği olarak gereğini yapmaya çalışıyor ve “Gönüllü olmak, gönlünce davranmak demek değildir” söylemine bağlı kalarak bu
kriz masasının içinde yer alıyoruz.Fiziki olarak bir araya gelemediğimiz bu zor günlerde, fiziki ayrılığımızın tam tersine sonuna kadar kenetlenmek zorundayız. Ancak böylece, beraberce bu zor günleri daha az zararla, farkındalığı artmış bir şekilde geride bırakabiliriz.Bu çerçevede sizlerle E-postalar, anketler, duyurular, dijital toplantılar gibi birçok araçla iletişime geçilmeye çalışılacaktır. Ancak sizden ricamız, bu süreçlerin dışında da tüm yönetim kurulu üyelerimizin, komisyon başkanlarımızın ve idari personelimizin telefonun diğer ucunda olduğunu hiç unutmamanızdır.
 


EGİAD KRİZ MASASI;

-Kriz sebebiyle düzenli olarak güncellenen devlet desteklerini ve
finansal destekleri takip edecek,

-Üyelerimizden gelecek geri bildirimlere istinaden krizde sektörel zararları hafifletecek teşvik ve desteklerin lobicilik faaliyetlerini yapacak,

-Münferit talebi olan üyelerimizin sıkıntılarını gündemine taşıyacak.

 

Değerli EGİAD Ailem, daha sağlıklı günlerde yeniden fiziki olarak da birbirimize sarılabildiğimiz şekilde görüşmeyi dilerim yakın zamanda. O zamana kadar dijital ortamlarda ve yakında devreye girecek EGİAD D²’de görüşmek üzere.

En derin sevgi ve saygılarımla
Mustafa Aslan

Yönetim Kurulu Başkanı

Dijital Eğitim, Seminer ve Toplantılar için Teknik Altyapı Bilgilendirmesi

Dijital Eğitim, Seminer ve Toplantılar için zoom programını kullanabilirsiniz.
İlgili program için kişisel mailinizi kullanarak ya da sosyal medya hesaplarınızla hesap oluşturabilirsiniz. Konuyla ilgili teknik destek ihtiyacınız olursa bilgi işlem birimimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
eser.tan@egiad.org.tr

Dijital toplantılar için katılabileceğiniz etkinlik linkleri sizlere etkinlik öncesinde mail ve sms olarak bildirilecektir. Zoom programının web, play store ve app store uygulamalarına ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.