EGİAD AYLIK BÜLTEN - 01.09.2014
Bülten No : 50
 
BAŞKANIN MESAJI
Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

Ağustos, EGİAD açısından yaz sezonu olmasına rağmen yine dopdolu geçen bir ay oldu. Çok önem verdiğimiz ve bir gelenek haline
gelen Ege Toplantılarımızın 70. sinde hükümet düzeyinde bir ismi, Başbakan Yardımcısı Sayın Ali Babacan’ı ağırladık. Swiss Otel’de gerçekleşen ve katılımın çok yoğun olduğu gecede,  Sn. Babacan ekonomi ile ilgili güncel konular hakkında bilgi verdi. 
Katılımcıların sordukları birçok soruya da bu toplantıda
cevap bulma şansını yakalamış olduk.

Bunun dışında EGİAD bu ay Türkiye ekonomisine yön veren önemli iş örgütlerini ve isimlerini de ağırlayarak ev sahipliği yaptı. İlk TÜRKONFED Yönetim Kurulu’na ev sahipliği yapan EGİAD; ülkemizin sosyo-ekonomik durumunun masaya yatırıldığı toplantıda güncel konulara farklı bakış açılarını gözlemleme imkanı buldu.

EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleşen bir başka toplantımız ise TÜGİK Yüksek İstişare Konseyi oldu. Birçok başlığın görüşüldüğü bu toplantıda ana başlığımız Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve Türkiye Ekonomisi’ydi.

Bu ayki etkinliklerimizde kadına yönelik şiddete ve kadın cinayetlerine de dikkat çekmek istedik. Bu olayların bir türlü önlenememesi sebebiyle öz korunma teknikleri olan Aikido, Wing Tsun eğitimleriyle bir farkındalık yaratmaya çalıştık.

Yine bir üyemizi işyerinde ziyaret ederek firma ve çalışmaları hakkında bilgi aldık.

Bu ay son olarak övgü ile söz edilen girişimcilik faaliyetlerimize bir yenisini ekledik. İzmir’deki girişimcilik potansiyelini harekete geçirmek adına “Melek Yatırımcılık Semineri” ile Melek yatırımcılar ile girişimcileri buluşturan 'melek ağları' ndan biri olan “egiadmelekleri.org” projesinin online olarak tanıtımını yaptık. 17 genç girişimcinin proje başvurusunda bulunduğu ağımızın bundan sonra da yeni projelerin buluşma adresi olacağına inanıyoruz..

Bu çalışmalarımızda en büyük desteği ve gücü siz değerli üyelerimizden aldığımızı, faaliyetlerimize aktif katılımınızdan ve varlığınızdan daha mutlu olacağımızı belirterek tüm üyelerimize başarılı bir ay daha diler, 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı kutlarım..

Sevgi ve saygılarımla,
Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı

DERNEĞİMİZDE GEÇEN AY

 

70. EGE Toplantısı’nın Konuğu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan oldu
04 Ağustos 2014

Ege Genç İşadamları Derneği’nin 70. Ege Toplantısının konuğu Başbakan Yardımcısı Sayın Ali Babacan oldu. Swiss Otel’de gerçekleştirilen ve 350’nin üzerinde konuğun katıldığı gecede, Sn. Babacan  ekonomi ile ilgili güncel konularda bilgi verdi.

 

 

TÜRKONFED Yönetim Kurulu Toplantısı, EGİAD ev sahipliğinde yapıldı
08 Ağustos 2014   

TÜRKONFED – Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’nun Ağustos Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı İzmir’de EGİAD Dernek Merkezinde yapıldı. TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Onatça,  Başkan Yardımcıları Hakkı Ergin Civan, Nihat Güçlü, Temel Aycan Şen, Sefa Targıt, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Orhan Turan, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Salih Başöz, Fatma Semiz, Gülay Gül, Mehmet Salih Özen, Aydın Bandırma, Emin Bahri Uğurlu,  Şükrü Ünlütürk ve Genel Sekreter Arda Batu’nun katıldığı toplantıda, TÜRKONFED Brüksel temsilciliğinin açılışı, Suriyeli sığınmacıların durumu ve ülkemizdeki sosyo /ekonomik etkileri ve Birleşmiş Milletler’in “Barış İçin İş Dünyası” girişimine TÜRKONFED’in imzacı olarak katılımı gibi başlıklar görüşüldü.

 

 

EGİAD Yarın Dergisi’nin 42. sayısı okurlarıyla buluştu.
14 Ağustos 2014

Her geçen gün daha dolu bir içerikle basılı ve online olarak onbinlerce okuyucuya ulaşan
EGİAD Yarın Dergimizin 42.sayısında
kapak konusu olan İş Güvenliği ve sektör olarak
mercek altına alınan Geri Dönüşüm Sektörü
başta olmak üzere birbirinden
ilginç yazı ve röportajlar yer aldı.

EGİAD YARIN DERGİSİ 42. SAYISI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ


 

 

TÜGİK Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı, EGİAD ev sahipliğinde yapıldı
15 Ağustos 2014

EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleşen toplantıya, EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya, Başkan Vekili Nazif Ulusoy, Halil Nadas, Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Buğra İlter, TÜGİK YİK Başkanı Erhan Özmen, Başkan Vekilleri Temel Aycan Şen, Ferhan Ademhan, Genel Sekreter Abbas Taşdemir, Sayman, Vicdan Eraslan, YİK Üyeleri Nurhayat Güldüren, Taner Özdurak, Edip Aktaş, Prof. Kerem Alkin, Nilüfer Köylüoğlu, Şakire Kural, Alya Özge Çakmak ve Levent Tellioğlu katıldı. TÜGİK Cari Açık Projesi Sunumu ve UNICEF Proje önerilerinin görüşüldüğü toplantıda Cumhurbaşkanlığı Seçim sonrası ve Türkiye Ekonomisi de masaya yatırıldı.


 

 

Savunma Sanatları Kursu
18 Ağustos 2014

Ege Genç İşadamları Derneği olarak kadına yönelik şiddetin ve kadın cinayetlerinin bir türlü önlenememesi üzerine şiddet gören kadınlara meşru müdafaa haklarını kullanabilmeleri için Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında savunma sanatları üzerine eğitim verildi. Aikido, Wing Tsun alanında uzman olan Recep Aykın ve Ümit Vurgun’un eğitimleri ile  “Şiddete, Savunma ile Dur” denilerek farkındalık yaratılmaya çalışıldı.

 

 

Ege Ulaşım Ziyaret Edildi
21 Ağustos 2014

EGİAD, Sektörde, değişime ve yeniliğe açık yaklaşımıyla, gelişen teknolojiye paralel adımlarıyla, 60 şubesi, 400 araçtan oluşan filosu, 800’ü aşkın uzman personeli ve 500’ün üzerinde noktaya hizmet ulaştıran profesyonel yapısıyla göz dolduran üyesi EGE Ulaşım firmasını yerinde ziyaret etti.

 

 

Genç Girişimcilerin Ardındaki Melek Yatırımcılar EGİAD’daydı
25 Ağustos 2014

İzmir’deki girişimcilik potansiyelini harekete geçirmek ve uygulanabilir iş fikri olan kişilerin kendi şirketlerini kurmalarını ve yeni güç birliği oluşturmalarını teşvik amacıyla yürütülen EGİAD Girişimcilik Projesi kapsamında düzenlenen “Melek Yatırımcılık Semineri” nde EGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Reşat Moral ve Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Üretim Yönetimi Pazarlama Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Haluk Soyuer konunun ayrıntıları hakkında EGİAD iş dünyasına bilgi verdi. Melek yatırımcılar ile girişimcileri buluşturan 'melek ağları' ndan biri olan “egiadmelekleri.org” projesinin online olarak tanıtımının yapıldığı sunumda ise 17 genç girişimcinin proje başvurusunda bulunması dikkat çekti.

 
YAKIN TARİHLİ ETKİNLİKLERİMİZ

Değerli Üyemiz,

Ege Genç İşadamları Derneği olarak Sektör Toplantıları kapsamında düzenlediğimiz Türkiye temsilciliğini Bosphocom Enerji’nin yürüttüğü, Almanya’nın alanında en önemli kuruluşlarından DEUTSCHE ECO grubu yöneticileri Tobias LESCHINSKY ve Paul FREUNSCHT tarafından başta fotovoltaik sistemler olmak üzere güneş enerjisine dayalı yeni teknolojik çözümler ve projelerin paylaşılacağı
“Yenilenebilir Enerji Sektörü”
toplantısı
8 Eylül 2014 Pazartesi günü saat 17.30'da
EGİAD Dernek Merkezi'nde gerçekleşecektir.
Söz konusu toplantıya katılımınızı diler,
saygılar sunarız.

Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı

Değerli Üyemiz,

25-26-27 Eylül 2014 tarihleri arasında EGİAD ROMANYA İş Gezisi düzenlenecektir.
Gezi kapsamında Bükreş şehrinde Ticari Ataşelik, Ticaret Odası, İş Dernekleri Ziyaretleri ve isteğe bağlı
Fabrika Ziyaretleri ile
Braşov şehrinde kültür gezisi gerçekleşecektir.

EGİAD, Resmi Makamlar ve 3. Kişilerden kaynaklanan sebeplerle
Program değişiklik hakkını saklı tutar.

Sevgi ve Saygılarımla
Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı


DETAYLI BİLGİ VE FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ
Facebook Twitter Google Plus Youtube Linkedin http://www.egiad.org.tr
Copyright © 2014 EGİAD, Tüm Hakları Saklıdır.

Mail Adresimiz: egiad@egiad.org.tr
Listeden Ayrıl   Liste Bilgilerini Güncelle