EGİAD AYLIK BÜLTEN - 01.12.2014
Bülten No : 53
 
BAŞKANIN MESAJI
Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

Herşeyden önce derneğimizin 8 Kasım 2014 tarihinde gerçekleşen 13. Dönem Genel Kurulu’na katılan tüm sevgili EGİAD üyelerine ve misafirlerimize ekip arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Yüksek bir katılımla gerçekleştirdiğimiz toplantı sonucu güvenoyu verdiğiniz yeni yönetim kurulumuz görev dağılımını yaparak projelere odaklanmıştır.İlk olarak komisyonlarımızın oluşumu tamamlanarak yeni çalışma döneminin planlaması yapılacaktır.

Bu süreçte , üyelerimizin duyarlılıkları, EGİAD’ı ve onun temsil ettiği değerleri sahiplenmeleri, gösterdikleri yüksek aidiyet duygusu ve katılımcılıkları bizim en önemli motivasyon kaynağımız  olacaktır.

Yönetimlerde devamlılık esastır. Yönetim tarzları ve bireysel vizyonlar farklı olabilir. Ancak, ilkeleri ve değerleri olan, kurum kültürünü oluşturma yolunda önemli mesafeler katetmiş ve 25. yılını kutlamaya hazırlanan olan bizim gibi bir sivil toplum kuruluşunun küresel yönetim prensipleriyle ve kurumsal yaklaşımla yönetilmesi, tüzüğün ve kalite politikamızın öngördüğü süreçlerin titizlikle uygulanması en önemli hedefimizdir. 25. yılda amacımız daha dinamik, daha proaktif, daha proje odaklı ve daha yenilikçi bir EGİAD’ı hep birlikte oluşturmaktır.

Atatürk’ün çağdaşlaşma hedefine, demokrasi, laiklik ve hukukun üstünlüğü başta olmak üzere Cumhuriyet’in temel değerlerine aklı ve yüreği ile bağlı genç, eğitimli, kültürlü, aydın iş insanlarının yuvası olan EGİAD  önümüzdeki yıllarda da hedeflerini büyüterek etkinliğini arttıracaktır.

Bu duygularla ve yeni dönemin EGİAD’ımıza hayırlı olması dileklerimle saygılar sunarım.

Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı

DERNEĞİMİZDE GEÇEN AY

 

EGİAD Heykeli Açılış Töreni
08 Kasım 2014

EGİAD Genel Kurul öncesi düzenlenen tören ile Gazi Osman Paşa Bulvarı üzerinde Rönesans Otel karşısındaki peyzaj alan içerisine yerleştirilen EGİAD Heykeli'nin açılışı yapıldı. “Koşan Genç İşadamı Heykeli” açılışına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, İZKA Kalkınma Kurulu Başkanı Kemal Çolakoğlu, TÜRKONFED Başkan Yardımcısı Temel Aycan Şen başta olmak üzere çok sayıda EGİAD üyesi katıldı. Heykeltraş Can Akdaş’ın yaptığı heykelin açılış töreninde Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu birer konuşma yaptı ve kurdela kesildi.

 

 

EGİAD Olağan Genel Kurul Toplantısı
08 Kasım 2014

EGİAD Olağan Genel Kurul toplantısı SwissOtel Grand Efes’te gerçekleştirildi. Toplantıya CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, EGİAD Danışma Kurulu Geçmiş Dönem Başkanı ve İZKA Kalkınma Kurulu Başkanı Kemal Çolakoğlu, EGİAD Geçmiş dönem başkanları Bülent Şenocak, Cüneyt Karagülle, Alpan Veryeri, Bülent Akgerman, Uğur Barkan, Fatih Dalan, TÜRKONFED Başkan Yardımcısı ve EGİFED Başkanı Temel Aycan Şen, Basifed Başkanı Levent Akgerman, Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Barkan gibi iş dünyasının önde gelen isimleri katıldı. 12.Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya'nın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, öncelikle 12.Dönemde fahri üyelik statüsüne geçen üyelerimize plaketleri takdim edildi. EGİAD Heykeli Projesinde emeği geçen Heykeltraş Can Aktaş, Peyzaj Mimarı Harun Kırlıoğlu ve üyelerimiz Gökçe Baysak, Cenk Öztap, Levent Kuşgöz'e ve ayrıca uzun süredir kullandığımız EGİAD logosunun yaratıcısı Çetin Atacan'a plaket takdim edildi. Ardından Genel Kurul divanını oluşturuldu; Divan Başkanlığına Temel Aycan Şen, Divan Kurulu Üyeliğini Okan Özaydın, Deniz Sivri, Ertuğ Can ve Kaan Özhelvacı seçildi. 12.Dönem Faaliyetlerinin sunumu ve bütçe görüşmelerinin ardından oylamaya geçildi. 389 Aktif üyenin 196 oyunu alarak güven tazeleyen Seda Kaya ve ekibi 13.Dönem Yönetim Kurulu'nu oluşturdu. Toplantı Seda Kaya'nın teşekkür konuşmasıyla son buldu.

 

 

Atatürk’ü Anma Etkinliği
10 Kasım 2014

EGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Atatürk'ü Anma etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene katılarak Atatürk Anıtı'na çelenk koydular.

 

 

EGİAD Yönetim Kurulu Devir Teslim Töreni
10 Kasım 2014

8 Kasım 2014 tarihinde gerçekleştirilen EGİAD Genel Kurulu’nun ardından 10 Kasım 2014 Pazartesi günü 12.Dönem ve 13.Dönem Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla düzenlenen devir-teslim töreni EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. Törende konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya, 12.Dönem boyunca emeği geçen yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti, birer plaket takdim etti.

 

 

13. Dönem İlk Yönetim Kurulu Toplantısı
10 Kasım 2014

Yapılan Yönetim devir teslim töreninin ardından 13.Dönem ilk yönetim kurulu toplantısı EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıda Yönetim Kurulu üyelerinin görev dağılımı belirlendi, kısa, orta ve uzun vadede yapılması planlanan faaliyetler görüşüldü.

 

 

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın EGİAD Ziyareti
17 Kasım 2014

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, EGİAD’ın yeni yönetimini dernek merkezinde ziyaret etti. Ziyarette, Karşıyaka Belediyesi'nin“Her Apartmanda Bir Öğrenci Okutuyoruz” projesine EGİAD olarak destek verilmesi görüşüldü.

 

 

EGİAD, İzmir E-ticaret ve Dijital Pazarlama Konferansı’nda
18 Kasım 2014

EticaretSEM, EGİAD ve TEB Girişim Evi tarafından organize edilen "İzmir E-ticaret ve Dijital Pazarlama Konferansı"İzmir Hilton Oteli Balo Salonu'nda gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya'nın da konuşmacı olduğu toplantıda e-ticaretin ve dijital pazarlamanın günümüzde geldiği nokta ve başlıca e-ticaret sitelerinin öyküleri konu alındı.

 

 

EGİAD, İYTE "Bilgi Toplumu İzmir" Konulu Konferans’ta
28 Kasım 2014

Türkiye’de Internet aracılığı ile toplumsal verimliliği artırmak amacıyla Yaşar Üniversitesi’nde düzenlenen 19. Türkiye’de İnternet Konferansı’nda “Bilgi Toplumu ve Bilgi Ekonomisi” başlıklı panele katılan EGİAD Başkanı Seda Kaya, İzmir’in Bilgi Toplumu gelişimini ekonomik boyutlarıyla değerlendirdi.

 
YAKIN TARİHLİ ETKİNLİKLERİMİZ
Facebook Twitter Google Plus Youtube Linkedin http://www.egiad.org.tr
Copyright © 2014 EGİAD, Tüm Hakları Saklıdır.

Mail Adresimiz: egiad@egiad.org.tr
Listeden Ayrıl   Liste Bilgilerini Güncelle