EGİAD AYLIK BÜLTEN - 02.06.2014
Bülten No : 47
 
BAŞKANIN MESAJI
Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

Mayıs ayı EGİAD - üniversite işbirliklerinin yoğun olarak gerçekleştiği bir ay oldu. Yaşar Üniversitesi ve İşYatırım İşbirliği ile gerçekleştirdiğimiz seminerde günümüzün en önemli konularından biri olan risk yönetimini ve şirketlerin risklere karşı stratejik yaklaşımını masaya yatırdık.

Diğer taraftan yine Yaşar Üniversitesi ve İzmir Kalkınma Ajansı işbirliği ile düzenlediğimiz İnovasyon Çalıştayı pek çok farklı kurum ve firmanın katılımıyla gerçekleştirildi. Çalıştayda, inovasyon ile ilgili deneyimler paylaşıldı.

Ege Üniversitesi İşletme Kulübü ve EGİAD işbirliği ile düzenlenen İş Ödülleri Töreni de hem üniversite öğrencilerimiz hem de EGİAD için güzel bir deneyim oldu. Marka yönetimi, sosyal sorumluluk projeleri, sosyal medya kullanımları, ulusal ve uluslararası çalışmaları gibi alanlarda yılın en beğenilen şirketleri gençlerin gözüyle değerlendirildi ve ödüllendirildi. EGİAD’ın destek verdiği törende ödül alan tüm firmaları kutluyoruz.

Bildiğiniz gibi meslek yüksek okulu öğrencilerine yönelik düzenlediğimiz “Hayat Okulu Projemiz kapsamında gerçekleşen eğitim programı sona erdi. Öğrencilerimizin sertifikalarını alacakları kapanış töreninde ayrıca üyelerimizle buluşacakları bir kokteyl düzenlenecektir. 100 pırıl pırıl öğrenci, 10 hafta boyunca çeşitli kişisel gelişim eğitimleri alarak iş hayatına hazırlanmak üzere yola çıkıyorlar. Bundan sonra bir çoğu üyelerimizin firmalarında staj yapma imkanına kavuşacak. Öğrencilerimizle biraraya gelmek üzere, 02 Haziran Pazartesi Dernek Merkezimizde gerçekleşecek söz konusu etkinliğe siz değerli üyelerimizi bekliyoruz.

Sevgi ve saygılarımla,
Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı

DERNEĞİMİZDE GEÇEN AY

 

“Şirketlerin Risklere Karşı Stratejik Yaklaşımı Nasıl Olmalı?"
05 Mayıs 2014

Yaşar Üniversitesi, İş Yatırım ve EGİAD işbirliği ile düzenlenen Son Ekonomik Gelişmeler Sonucunda Şirketlerin Risklere Karşı Stratejik Yaklaşımı Nasıl Olmalı?" konulu konferans ve kokteyli Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü'nde gerçekleşti. Yaşar Üniversitesi İ.İ.B.F.Öğretim Görevlisi Burcu Ünvar ve İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Pazarlama Müdürü Can Pamir'in konuk konuşmacı olduğu konferansta Dünya ve Türkiye ekonomisi ele alındı, ayrıca belirsizliklerin şirketler üzerinde yarattığı riskler ve risklere karşı uygulanabilecek stratejiler hakkında bilgi verildi.

 

 

Kalite Sistemleri Tetkiki
06 - 07 Mayıs 2014   

EGİAD'ın sahibi olduğu ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi gözetim tetkiki ve ISO 10002:2006 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi belge yenileme tetkiki TSE Başdenetçileri tarafından EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi.

 

 

 

Osman Gençer’in Ziyareti
06 Mayıs 2014

Habertürk Gazetesi Ege Bölge Temsilcisi Osman Gençer Derneğimizi ziyaret etti. Yapılan toplantıda EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya ile gündeme dair değerlendirmede bulundu.

 

 

Aile Anayasası Eğitim Programı
09 Mayıs 2014

EGİAD İşbirliğinde TKYD ve TAİDER  ortaklığı ile
düzenlenen Aile Anayasası Eğitim Programı Dernek Merkezimizde gerçekleştirildi. TKYD Yönetim Kurulu Üyesi, Cerebra Bağımsız Denetim ve SMMM A.Ş., Ortak Fikret Sebilcioğlu, TKYD ve EGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Buğra İlter, TKYD Üyesi, Pruva Yönetim Danışmanlık Ortağı Murat Yalnızoğlu, İnci Holding A.Ş., Yönetim Kurulu Başkanı Perihan İnci, İnci Aile Ofisi Direktörü Şelale Zaim'in konuk konuşmacı olduğu programda aile anayasası ve hukuki çerçevesinin yanı sıra aile şirketlerinde yönetim esaslarına değinildi.

 

 

EGİAD Başkanlar Kurulu Toplantısı
14 Mayıs 2014

EGİAD Başkanlar Kurulu Toplantısı SwissOtel Büyük Efes Equinox Restaurant'da gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya EGİAD geçmiş dönem başkanları katıldı. Toplantıda, EGİAD faaliyetleri ve projeleri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

 

 

EGİAD SOMA Ziyareti
15 Mayıs 2014

Soma’da meydana gelen facianın ardından EGİAD üyeleri tarafından olayın yaşandığı bölge ziyaret edildi.  Yapılan ziyarette kazazede yakınlarıyla temas kuruldu ve bölgenin ihtiyaçları yerinde tespit edildi. Bu acının unutulmaması ve bölgeye gerekli desteğin verilmesi amacıyla; bu acı olaydan en çok etkilendiğini düşündüğümüz çocuklara yönelik ve uzun vadeye yayılacak bir desteğin verilmesi gerektiğine olan inançla hayatlarını kaybeden isçilerin çocuklarına eğitim desteği verilmesi için EGİAD olarak bir bağış kampanyası başlatıldı.

 

 

İzmir Kent Federasyonu’nun Ziyareti
16 Mayıs 2014

İzmir Kent Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Derneğimizi ziyaret etti. EGİAD Başkanı Seda Kaya ile görüşen heyet İzmir projeleri hakkında bilgi verdi.

 

 

“Stratejik Bir Yaklaşım için Ortak Akıl Arayışları Çalıştayı”
20 Mayıs 2014

İzmir Kalkınma Ajansı , EGİAD ve Yaşar Üniversitesi işbirliği ile “İzmir’in Geleceğinde Yenilik: Stratejik Bir Yaklaşım için Ortak Akıl Arayışları Çalıştayı” Karaca Otel'de gerçekleştirildi. Artesis A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Duyar;  İNEO Danışmanlık Ltd. Şti. Genel Müdürü Altan Küçükçınar,  Ankara Patent Bürosu Ltd. Şti YK Başkanı Kaan Dericioğlu, Solarux Makina Ltd. Şti. Genel Müdürü Tufan Bayram'ın konuk konuşmacı olduğu toplantını öğleden sonraki bölümünde gerçekleşen çalıştayda inovasyonla ilgili kurum deneyimleri paylaşıldı.

 

BASİFED Genel Kurul Toplantısı
22 Mayıs 2014

BASİFED Genel Kurul Toplantısı EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirilerek yeni yönetim kurulu belirlendi. Buna göre, EGİAD 9. ve 11.Dönem Yönetim Kurulu üyesi Levent Akgerman BASİFED Başkanlığına seçilirken EGİAD'dan ayrıca, EGİAD Başkanı Seda Kaya, EGİAD Başkan Vekilleri Halil Nadas ve Nazif Ulusoy, 7.Dönem Yönetim Kurulu üyesi Betül Elmasoğlu, 11.Dönem Yönetim Kurulu üyesi Turan Göksan asil yönetim kurulu üyeliklerine; EGİAD 11.Dönem Yönetim Kurulu üyeleri Gamze Yayman ve Deniz Sivri ise yedek yönetim kurulu üyeliklerine seçildiler.

 

 

Ege Üniversitesi İş Ödülleri
26 Mayıs 2014

E.Ü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, EGİAD, PWC, Can Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri, E.Ü İşletme Kulübü ve E.Ü Lojistik Kulübü işbirliği ile gerçekleştirilen “EGE ÜNİVERSİTESİ İŞLETME KULÜBÜ İŞ ÖDÜLLERİ” , iş dünyasını üniversiteli gençlerle buluşturdu.  Ege Üniversitesi Muhittin Erel Amfisi’nde düzenlenen ödül töreni ile Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinin anket sonuçlarına göre yılın en beğenilen ulusal ve uluslararası şirketleri gençlerin gözüyle ödüllendirildi. EGİAD’ın da destek verdiği öğrenci tabanlı projede, gençlerin vizöründen iş dünyasına yeni bir bakış yansıtılırken, firmaların marka yönetimi, ulusal ve uluslararası çalışmaları, sosyal sorumluluk projeleri, sosyal medya kullanımları da değerlendirilmiş oldu.

 
YAKIN TARİHLİ ETKİNLİKLERİMİZ

EGİAD Hayat Okulu III projesi kapsamında Meslek Yüksek Okulu Öğrencilerine yönelik verilen eğitimler tamamlandı. 02 Haziran 2014 Pazartesi günü saat 18.00’de Dernek Merkezi’nde düzenlenecek bir törenle sertifikalarını alacak öğrencilerle üyelerimiz bir araya geleceklerdir. Törende ayrıca projeye katkıda bulunan konuk konuşmacılarımıza da plaket takdim edilecektir.

Söz konusu törenimizi ve ardından düzenlenecek kokteyli
onurlandırmanızı dileriz.


DETAYLI BİLGİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ
SPONSORLUK DETAYLARI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ
Facebook Twitter Google Plus Youtube Linkedin http://www.egiad.org.tr
Copyright © 2014 EGİAD, Tüm Hakları Saklıdır.

Mail Adresimiz: egiad@egiad.org.tr
Listeden Ayrıl   Liste Bilgilerini Güncelle