EGİAD AYLIK BÜLTEN - 03.03.2014
Bülten No : 44
 
BAŞKANIN MESAJI
Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

EGİAD bünyesinde oluşturduğumuz bir çalışma grubu tarafından düzenlediğimiz  “Kültürpark Öneri Raporu”nu geçtiğimiz ay kamuoyuyla paylaştık. Şehrimizin önemli simgelerinden biri olan İzmir Enternasyonel Fuar alanımızın geliştirilmesi ve sadece bir fuar değil, bir “Kültürpark” olarak çekim merkezi olabilmesi adına önerilerimizi sıraladık. Yerel seçimler öncesi Büyükşehir Belediye Başkan adaylarımıza da söz konusu raporumuzu sunduk. İzmir’imize, ABD ve Avrupa’da yer alan ünlü parklar gibi çağdaş ve yaşanır bir Kültürpark kazandırılması hayaliyle söz konusu önerilerin hayata geçirilmesini umut ediyoruz.

EGİAD’ın kuruluşundan bu yana devlet adamları, bürokratlar ve önemli sanayicilerin ağırlandığı Ege Toplantıları’nın 69.sunu 25 Şubat 2014 tarihinde Türkiye Barolar Birliği Başkanı Sayın Metin Feyzioğlu’nun katılımlarıyla gerçekleştirdik. Çok sayıda üyemizin ve oda ve STK’ların temsilcilerinin ilgi gösterdiği toplantıda ülke gündemine ilişkin çok önemli konuları masaya yatıran Sayın Feyzioğlu ile yararlı bir toplantı geçirdik.

Önümüzdeki günlerde ise, enerji sektörünün gelişimi ve güncel durumunu değerlendirmek üzere 70.Ege Toplantısında Enerji Bakanı Sayın Taner Yıldız’ı ağırlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

EGİAD’ın sosyal sorumluluk projelerinden biri olan ve Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine yönelik kişisel gelişim eğitimlerinin verildiği EGİAD HAYAT OKULU Projesi’nin bu yıl üçüncüsü için start verdik. İzmir’de bulunan tüm Meslek Yüksek Okullarından alınan başvurular içinden 100 başarılı öğrenciye verilecek eğitim programı 8 Mart 2014 Cumartesi günü başlayacak ve 10 hafta sürecektir.

Nisan ayında ise, detaylarını sizlerle geçtiğimiz hafta paylaştığımız DUBAİ İş ve İnceleme Gezisini gerçekleştireceğiz. Söz konusu bölgeyle ticaret yapmak isteyen, DUBAİ ilgili bilgi almak ve yerinde incelemek isteyen üyelerimizin katılımını bekliyoruz. Geçtiğimiz Haziran ayında düzenlediğimiz Azerbaycan gezisi pek çok ticari anlaşma ve iş ortaklığına zemin oluşturmuştu. Dubai Gezimizin de yararlı ve verimli geçmesi adına gezi programını yoğun ve etkili temaslar kurmaya yönelik olarak oluşturmaya çalışıyoruz. Katılımınızı dileriz.

Sevgi ve saygılarımla,
Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı

DERNEĞİMİZDE GEÇEN AY

 

EGİAD Kültürpark Raporu
04 Şubat 2014

EGİAD Yönetim Kurulu ile basın temsilcileri ve muhabirlerin katıldığı kahvaltılı basın toplantısı EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıda, EGİAD'ın "Kültürpark Öneri Raporu" hakkında bilgi veren EGİAD Başkanı Seda Kaya, İzmir için önemli bir simge olan Kültürpark'ın daha çağdaş bir yapıda, bir çekim merkezi olması için EGİAD'ın önerilerini aktardı ve bu raporun yerel seçimler öncesinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylarına sunulacağını duyurdu. Raporu incelemek için tıklayınız

 

TÜGİK Genel Başkanı Ziyareti
04 Şubat 2014

TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral ve Yönetim Kurulu Üyeleri,
EGİAD Yönetim Kurulu'nu ziyaret etti. TÜGİK Genel Kurul'u öncesinde yapılan etkinlikler ve seçim süreci hakkında bilgi veren Erkan Güral, yeni dönemde hazırladığı projeleri aktardı.

 

 

EGİKAD Ziyareti
05 Şubat 2014

EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu ve
Yönetim Kurulu Üyeleri EGİAD Yönetim Kurulu'nu ziyaret etti. EGİKAD'ın yeni dönem projeleri hakkında bilgi alınan toplantıda iki dernek arasında gerçekleşecek işbirliği çalışmaları görüşüldü.

 

 

Muğla GİAD Ziyareti
06 Şubat 2014

MuğlaGİAD Yönetim Kurulu üyeleri EGİAD'ı ziyaret etti. MUGİAD'ın etkinlikleri hakkında bilgi alınan toplantıda, EGİAD'ın projeleri ve kurumsal yapısı hakkında bilgi verildi; dernekler arası işbirliği çalışmaları ve gündemdeki önemli başlıklar görüşüldü.


 

 

Erdal Şahbaz’ın Ziyareti
07 Şubat 2014

TÜGİK Başkan Adayı Erdal Şahbaz derneğimizi Ziyaret etti. EGİAD Yönetim Kurulu ile biraraya gelen Erdal Şahbaz ve ekibi TÜGİK seçimleri öncesinde projelerini aktardı.

 

 

“Yönetim Kurulu Üyeliği İhtisas Programı"
8 ve 22 Şubat 2014

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin Ege Genç İşadamları
Derneği işbirliği ile 8-22 Şubat 2014 tarihlerinde düzenlediği "Yönetim Kurulu Üyeliği İhtisas Programı" kapsamındaki eğitim modülleri EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. İki gün süren programda; Kurumsal Yönetim, Yönetim Kurulu Üyelerinin TTK ve SPK açısından görevleri, Stratejik Finans, Performans Değerlendirme,  İç Kontrol ve Denetim gibi konularda eğitimler düzenlendi.

 

 

Finansal Risk Yönetimi Paneli
10 Şubat 2014

Piyasa dalgalanmaları ve kur riskinin ekonomi gündemine damga vurduğu, “Risk Yönetimi” kavramının daha da önem kazandığı şu günlerde EGİAD da iş dünyasına yol gösterici olmak amacıyla “Finansal Risk Yönetimi” ile ilgili bir bilgilendirme paneli düzenledi. Panelde, Küresel Risk Göstergeleri,  Krizlerin İşletme Düzeyinde Bulaşma Mekanizmaları, Risk Yönetimi Tavsiyeleri başlıkları masaya yatırıldı. EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirilen panele,  EGİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Grant Thornton Türkiye İşletme Risk Yönetimi Hizmetleri Ortağı Sezer Bozkuş Kahyaoğlu;  VOB eski Gözetim Müdürü ve Inforce Finansal Danışmanlık Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Gökhan Ugan, Bloomberg HT Ekonomi Yorumcusu ve Risk Yönetimi Danışmanı Ateşan Aybars, Saxo Menkul Değerler Yurtdışı Piyasalar Müdürü Özgür Hatipoğlu konuşmacı olarak katıldı.

 

 

Eko Bakış Programının Konuğu EGİAD
12 Şubat 2014

Gazeteci Murat Şahin tarafından SKY TV'de gerçekleştirilen "Eko Bakış" TV Programı'na EGİAD Yönetim Kurulıu Başkanı Seda Kaya ve EGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Barçın katıldı. Programda EGİAD Kültürpark Öneri Raporu, Hayat Okulu Projesi ve EGİAD'ın diğer projeleri görüşüldü.

 

"İş Yaşamında Kadın"
24 Şubat 2014

9 Eylül Üniversitesi, İşletme Fakültesi'nde düzenlenen "İş Yaşamında Kadın" Dersine EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya konuşmacı olarak katıldı. Sözkonusu derse ikinci kez katılan Kaya, kariyer hikayesini öğrencilerle paylaştı ve iş hayatında kadın olmanın avantaj ve dezavantajları hakkında görüşlerini paylaştı.

 

 

69.Ege Toplantısı
25 Şubat 2014

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof.Dr. Metin Feyzioğlu'nun konuşmacı olduğu 69. Ege Toplantısı İzmir Hilton Oteli'nde gerçekleştirildi. EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya'nın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, Kaya gündeme ilişkin yaptığı değerlendirmede özellikle kuvvetler ayrılığının önemine vurgu yaptı. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof.Dr. Metin Feyzioğlu ise gündemin önemli maddeleri olan internet yasası, HSYK düzenlemesi, telefon dinlemeleri gibi konuları değerlendirdi. Bağımsız yargının önemine vurgu yaparak, Türkiye'nin bu çıkmazdan ancak herkes için hukuk, herkes için adalet anlayışının ülkeye kurumsal olarak yerleştirilmesiyle çıkabileceğini belirtti.

 
YAKIN TARİHLİ ETKİNLİKLERİMİZ
DUBAİ İŞ VE İNCELEME GEZİSİ

Değerli Üyemiz,

 EGİAD Yönetim Kurulu ve Uluslararası İlişkiler Komisyonu işbirliği ile 
18–22 Nisan 2014 
tarihleri arasında EGİAD DUBAİ İş Gezisi düzenlenecektir.Uçuşlar Türk Hava Yolları ile İzmir-İstanbul-Dubai 
Gidiş - Dönüş olarak gerçekleştirilecektir.

 Konaklama   CROWNE PLAZA DEIRA HOTEL DUBAİ ‘de gerçekleştirilecektir.

TASLAK PROGRAM VE DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ
EGİAD HAPPY HOUR

Değerli Üyemiz,
Sosyal İlişkiler Komisyonu tarafından düzenlenen EGİAD Happy Hour
05 Mart 2014 Çarşamba günü 19.00 'da
11.Dönem Yönetim Kurulu Üyelerimizden Sayın Nesligül Akçura’a ait 
Bornova Villa Levante Restaurant’da gerçekleştirilecektir.
Siz değerli üyelerimizle birlikte olmaktan
mutluluk duyacağız.

Sevgi ve Saygılarımla
Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı

 

KATILIM İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ
Facebook Twitter Google Plus Youtube Linkedin www.egiad.org.tr
Copyright © 2014 EGİAD, Tüm Hakları Saklıdır.

Mail Adresimiz: egiad@egiad.org.tr
Listeden Ayrıl   Liste Bilgilerini Güncelle