EGİAD AYLIK BÜLTEN - 04.08.2014
Bülten No : 49
 
BAŞKANIN MESAJI
Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

Ramazan ve sonrasında bayram derken Temmuz ayını geride bıraktık. Ramazan ayında uzun yıllardır derneğimizin bir geleneği haline gelen huzurevlerinde kalan yaşlılarla iftar yemeği buluşmamız bu yıl yine çok duygusal anlara sahne oldu. Onların sevincini ve mutluluğunu paylaşmak hepimiz için güzel bir duyguydu.

Geçtiğimiz günlerde yerel seçimlerde seçilen Konak ve Buca belediye başkanlarımıza bir dizi ziyaret gerçekleştirdik. Üyelerimizle işyerlerinde buluşmalarımız Temmuz ayında da devam etti. Ağustos ve Eylül aylarında bizi çok yoğun bir program bekliyor. 25 Ağustos’ta düzenleyeceğimiz bir toplantıda Girişimcilik Projelerimiz kapsamında proje sahiplerine bir seminer verilecek. Eylül’de heykelimizin açılışının, Enerji ve Tarım konularında yapılacak önemli iki sektör toplantısının hazırlık çalışmaları devam ediyor. Romanya’ya yapmayı planladığımız iş gezisi ile ilgili olarak temaslarımızı sürdürüyoruz.

Hiç kuşkusuz Ağustos ayının en önemli olayı Cumhurbaşkanlığı seçimi. Ülkemiz için çok önemli olan seçimin ve İlk kez halk tarafından doğrudan seçilecek Cumhurbaşkanının ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyoruz.

EGİAD Yarın Dergimizin 42. Sayısı kısa süre sonra sizlere ulaşacak. Yine dolu dolu içeriği olan güzel bir dergi hazırladık. Ana konularımız olan iş güvenliği ve geri dönüşüm dışında, dergideki birbirinden güzel röportaj ve  yazıları zevkle okuyacağınıza inanıyoruz.

EGİAD bir sivil toplum kuruluşu olarak her geçen gün çıtayı yükselterek yoluna devam ediyor.İzmir ve Türkiye ile ilgili düzenlenen birçok önemli toplantıya katılıyoruz. Başkan veya yönetim kurulu düzeyinde davet edildiğimiz bu platformlarda görüşlerimizi, hazırladığımız dosyaları ve raporları sunuyoruz. Son olarak Kültürpark konusunda hazırladığımız ve sunduğumuz Özel Rapor sonrasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın bu konuda geniş katılımlı bir toplantı düzenleyerek konuyu tartışmaya açması EGİAD’ın bu konudaki proaktif ve öncü yaklaşımının en güzel örneği olmuştur. Şimdi de İzmir Kordon ve Kıyı Şeridi  ile ilgili bir raporun hazırlıklarını yapıyoruz.

Bir sivil toplum kuruluşunun en büyük gücü üyeleri ve onların entellektüel birikimlerinin ortaya koyduğu sinerjidir. Destekleriniz için sonsuz teşekkürlerimle sevgi ve saygılar sunarım.

Sevgi ve saygılarımla,
Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı

DERNEĞİMİZDE GEÇEN AY

 

EGİAD’dan Konak Belediye Başkanı’na Ziyaret
09 Temmuz 2014

Ege Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri Konak'ın seçilmiş ilk kadın Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ı makamında ziyaret etti. Görüşmede EGİAD Başkanı Seda Kaya, kent için iş dünyasının beklentilerini aktararak, tüm bu projelerde EGİAD’ın Konak Belediyesi’ne destek için her zaman hazır olunduğunu iletti.

 

 

EGİAD, Huzurevi Sakinleriyle İftar Yemeğinde Biraraya Geldi
14 Temmuz 2014   

Ege Genç İşadamları Derneği – EGİAD, üyelerinden Berna Noyaner’in sahibi olduğu İnciraltı Turkuaz Restaurant’ta Basın Sitesi Nevvar Salih İşgören, Kemal Tarım Huzurevi, Bornova Nevvar Salih İşgören, Karşıyaka Örnekköy, Gürçeşme Zübeyde Hanım Huzurevi’nden oluşan yaklaşık 250’yi aşkın huzurevi sakinine iftar yemeği verdi. İftar öncesi yaşlılarla sohbet ederek gönüllerini alan EGİAD Başkanı Seda Kaya, her yıl huzurevi sakinleriyle biraraya gelmeye özen gösterdiklerini ve EGİAD Huzurevi İftar Yemeği’nin gelenekselleştiğini vurguladı.

 

 

CHP İzmir İl Başkanı Sn. Ali Engin’in EGİAD Ziyareti
16 Temmuz 2014

CHP İl Başkanı Ali Engin ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri EGİAD’ı ziyaret ederek Cumhurbaşkanlığı Seçimi öncesinde görüş alışverişinde bulundu. Toplantıda Cumhurbaşkanlığı seçiminin Türkiye için önemli bir seçim olduğu ve ilk kez halkın oylarıyla yapılacak seçimde halkın yüksek katılımının demokrasi açısından gerekliliği üzerinde duruldu. EGİAD Başkanı Seda Kaya , cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda beklentilerini dile getirerek seçim çalışmaları süresince adayların nasıl bir demokrasi anlayışı benimsediklerini, toplumsal barış ve Cumhuriyetin temel değerleri konusunda net söylemleri ortaya koymalarını beklediklerini belirtti.

 

 

İş Geliştirme Komisyonu Yemeği
21 Temmuz 2014

EGİAD Yönetim Kurulu ve İş Geliştirme Komisyon Üyeleri proje değerlendirmesi yapmak üzere yemekli bir toplantıda biraraya geldi.

 

 

EGİAD üyelerinden Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ziyareti
21 Temmuz 2014

EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serkan İpek, YK Üyeleri Cenk Öztap, Aydın Buğra İlter, Ulaş Canbaz, Onur Gözümoğulları; aynı zamanda EGİAD Üyesi olan Buca Belediye Başkanı Levent Priştina’yı makamında ziyaret ederek başarı dileklerini yineledi. Görüşmede, ortak çalışmalarda işbirliği sözü iletildi.

 

 

EGİAD’DAN ESİAD’A ZİYARET
23 Temmuz 2014

EGİAD Ege Genç İşadamları Derneği, Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği’ni (ESİAD) ziyaret etti. Mayıs ayında göreve gelen ESİAD Başkanı Mustafa Güçlü ve Yönetim Kurulu üyeleriyle dernek binasında bir araya gelen EGİAD Başkanı Seda Kaya ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri, yeni yönetime görevlerinde başarılar diledi.

 
YAKIN TARİHLİ ETKİNLİKLERİMİZ

EGİAD’ın 04 Ağustos’ta gerçekleşecek olan 
70. Ege Toplantısı’nın konuğu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan
 
olacak. Üyeler ve diğer misafirlerin yanı sıra medyadan katılımının da yoğun olacağı toplantıda, “Türkiye Gündemindeki Gelişmelerin Değerlendirilmesi” 
başlığı altında birçok alt başlık görüşülecek.

 Gündemin her gün ve her saat değiştiği, seçim atmosferine girildiği, adalet kavramının tartışıldığı bir ortamda EGİAD EGE Toplantısına katılacak olan Babacan'ın
yapacağı açıklamalar merakla beklenmekte.
EGİAD iş dünyasının yoğun ilgi göstereceği toplantı, 
04 Ağustos günü saat 19:30’da Swiss Otel'de gerçekleşecek.

 Sevgi ve Saygılarımla
Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı

Facebook Twitter Google Plus Youtube Linkedin http://www.egiad.org.tr
Copyright © 2014 EGİAD, Tüm Hakları Saklıdır.

Mail Adresimiz: egiad@egiad.org.tr
Listeden Ayrıl   Liste Bilgilerini Güncelle