EGİAD AYLIK BÜLTEN - 05.01.2016
Bülten No : 66
 
BAŞKANIN MESAJI
Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

Öncelikle, 2016 yılının ülkemize barış, huzur getirmesini; ekonomik ve sosyal kalkınmanın hızlandığı, hepimiz için başarılı bir yıl olmasını diliyorum.

Geçtiğimiz 2015 yılı derneğimiz için özel bir yıldı.
1990 yılında kurulan Derneğimizin 25.yılını çeşitli etkinliklerle, gururla kutladık. Her yönetim döneminde başarı çizgisini daha da yukarıya taşımış olan EGİAD, bugün önemli bir marka değeri olan , kurum kültürü gelişmiş, dayandığı değerleri ve koruduğu çizgisiyle etkili ve başarılı bir dernek olarak yoluna devam ediyor. Derneğimizin nice 25 yıllar daha da güçlenen bir yapıda çalışmalarına devam etmesini diliyoruz.

EGİAD 13.Dönem projelerimizi hızla gerçekleştirmeye ve geliştirmeye devam ediyoruz. Öncelikle EGİAD Melekleri Ağı’mız yatırımcı ve mentör olmak isteyenlere kapılarını açtı. Üye kabul ediyor ve gelen projeleri bir havuzda toplayarak değerlendirme sürecine dahil ediyoruz. Umarız en kısa zamanda EGİAD Melekleri Ağı kapsamında başarılı projeler yatırımcılarıyla buluşur.

Bildiğiniz gibi EGİAD Parlak Fikirler Atölyesi- Bright Ideas Zone (BIZ) Projesini de geçtiğimiz ay üniversite öğrencilerimizle paylaştık. Yapılan lansmanın ardından gençlerimizden pek çok proje başvurusu geliyor. Gelen projeleri değerlendirerek, en kısa zamanda hayata geçirmeyi planlıyoruz.

Diğer taraftan EGİAD’ımızın 25.yılını kutlarken, Derneğimize bir sosyal ve kültürel etkinlik merkezi kazandırmak için kolları sıvadık. Bu kapsamda EGİAD’a yakışan bir mekan arayışına girdik. İzmir’in turistik ve tarihi değerlerinden biri olan ve gelecek dönemde yükselecek bir değer olarak gördüğümüz Kemeraltı bölgesi seçilerek bu bölgeden gelen teklifler arasından tarihi Portekiz Havrası değerlendirilmektedir. Önümüzdeki günlerde konuyla ilgili detaylar paylaşılacak ve sizlerin görüşlerine sunulacaktır.

Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı

DERNEĞİMİZDE GEÇEN AY

 

EGİAD 25.Yıl Onur Yemeği
2 Aralık 2015

EGİAD'ın 25.yıl etkinlikleri kapsamında geçmiş dönem yönetim kurulu başkanları ve geçmiş dönem danışma kurulu başkanlarının katılımıyla EGİAD 25.Yıl Onur Yemeği düzenlendi. EGİAD'ın başarılı geçen 25 yılına damgasını vuran başkanların biraraya geldiği yemek EGİAD 13.Dönem Yönetim Kurulu ev sahipliğinde, SwissOtel Büyük Efes Equinox Restaurant'da gerçekleşti.

 

 

Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı Bilgilendirme Programı
7 Aralık 2015

KOBİ Danışmanlık Hizmetleri Projemiz kapsamında Kurumsal Yönetişim ve Kalite Komisyonumuz tarafından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı ilgili bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İzmir İl Müdürü Engin Bişar’ın konuk konuşmacı olduğu toplantı EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi.

 

 

Kariyer Sokağı Etkinlikleri
17 Aralık 2015

Ege Üniversitesi İşletme Kulübü’nün düzenlediği Kariyer Sokağı Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Panele EGİAD Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Aydın Buğra İlter konuk konuşmacı olarak katıldı. EGİAD ve projeleri hakkında bilgi veren Aydın Buğra İlter, EGİAD’ın üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği EGİAD Bright Idea Zone- Parlak Fikirler Atölyesi (BIZ) Projesi hakkında ayrıntıları paylaştı ve öğrencilerin fikirlerini bu proje kapsamında paylaşmaları konusunda davette bulundu.

 

 

Çin Başkonsolosluğu Ziyareti
18 Aralık 2015

EGİAD Yönetim Kurulu ve Uluslararası İlişkiler Komisyonu üyeleri İzmir Çin Başkonsolosu Su Gaochao’yı makamında ziyaret ettiler. İzmir’de yeni göreve başlayan Başkonsolosluğa nezaket ziyaretinde bulunan EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya başkanlığındaki heyet Sayın Gaochao’ya başarı dileklerini ilettiler. İki ülke arasındaki ilişkilerin görüşüldüğü toplantıda İzmir ve İzmir’in Çin ile ekonomik ve ticari işbirliği olanakları görüşüldü.

 

 

EGİAD’dan Yeni Yıla Merhaba
23 Aralık 2015

Her sene geleneksel olarak yeni yıl için bir araya gelen EGİAD üyeleri, 2016’yı da Küçük Kulüp’te düzenlenen bir geceyle karşıladı. Kokteyl eşliğinde yapılan partide, yerli ve yabancı şarkıların yer aldığı repertuarlarla davetlilere keyifli dakikalar yaşatıldı. Savaş ve gerginliklerin 2015’te kalmasının ve 2016’nın geride kalan yıldan daha iyi geçmesini dileyen EGİAD Başkanı Seda Kaya, renkli bir geceye ortak olan EGİAD üyeleriyle birlikte yeni yıl pastasını kesti. Pastanın ardından yılbaşı eğlencelerinin vazgeçilmez alışkanlığı olan hediye çekilişi yapıldı. Çekiliş sonucu motosiklet, mücevher, tatil, mobilya, akşam yemeği gibi değişik ödüller dağıtıldı.

 
YAKIN TARİHLİ ETKİNLİKLERİMİZ
KATILIM BİLDİRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Derneğimizin 16-19 Mart 2016 tarihlerinde Almanya’nın Hannover ve Hamburg şehirlerine bir gezisi olacaktır. Dünyanın en önemli fuarlarından biri olan Cebit 2016 fuarını ziyaret edeceğimiz gezinin detayları önümüzdeki günlerde paylaşılacaktır.

ÖN REZERVASYON İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ
Facebook Twitter Google Plus Youtube Linkedin http://www.egiad.org.tr
Copyright © 2015 EGİAD, Tüm Hakları Saklıdır.

Mail Adresimiz: egiad@egiad.org.tr
Listeden Ayrıl   Liste Bilgilerini Güncelle