EGİAD AYLIK BÜLTEN - 05.10.2015
Bülten No : 63
 
BAŞKANIN MESAJI
Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

Eylül ayı içinde @cityofizmir Projemizin ikinci etabına start vererek, dünyanın farklı kentlerinden gelen instagram fenomenlerini ağırladık. İzmir’in sosyal medyada tanıtılması ve tercih edilecek bir destinasyon olması amacıyla yürüttüğümüz projemiz kapsamında @cityofizmir instagram hesabı gerek takipçi sayısı gerekse beğeni sayısı ile başarılı bir hesap olarak devam ediyor.

Derneğimizin sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Bizim Çocuklarımız Projesi kapsamında ise 25. Yıl Balosu ve Kermes etkinliğimizden elde edilen gelirler ile gerçekleştirilen EGİAD Ortaokulu tadilatı tamamlandı. Yeni eğitim-öğretim yılına yeni yüzüyle merhaba diyen okulumuzda okuyan öğrencilerimizin başarısı ile gururlanıyor, okulumuzun çocuklarımızın verimli eğitim alabildiği bir alan olması için yaptığımız çalışmaların olumlu sonuç vermesinden mutlu oluyoruz. Diğer taraftan başka bir mutluluğumuz, kitap kampanyamız sonucunda toplanan 5.000’i aşkın kitap ile Bozyaka’da bulunan Seniha Mayda Ortaokulu’nda oluşturulan kütüphaneden çocuklarımızın güncel romanlardan, klasiklere, yardımcı kaynak kitaplara kadar birçok kategorideki kitaptan faydalanabilecek olması.

İzmir Kent Raporları Projemiz kapsamında hazırlanan “Kemeraltı Raporu”muz geçtiğimiz hafta kamuoyu ve karar vericiler ile paylaşıldı. Raporda temel amacımız bir sivil toplum kuruluşu duyarlılığı ile Kemeraltı gibi bir değere yeniden dikkati çekmek, karar vericilere önerilerde bulunmaktır.

Diğer taraftan İzmir’in ilk “Bireysel Katılım Yatırımcısı Ağı” olan EGİAD Melekleri’ni kurmak için hazırlıklarımız tamamlamak üzere. Hazine Müsteşarlığı’na yapılan akreditasyon başvurusu Müsteşarlık yetkililerinin Ekim ayı başında gerçekleştirecekleri yerinde inceleme ve denetimler sonucu tamamlanacak. Böylece İzmir’in ilk melek organizasyonu, “EGİAD Melekleri Bireysel Katılım Yatırım Ağı” resmen faaliyete başlamış olacak. Söz konusu ağ kapsamında gelen proje fikirleri seçici kurul tarafından değerlendirildikten sonra EGİAD üyeleri ve EGİAD Melekleri Ağı’na üye potansiyel yatırımcılara sunulacaktır. Lisanslı yatırımcılar gerekli yasal şartları sağladıklarında devlet desteğinden yararlanabileceklerdir. EGİAD Melekleri Ağı ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız

Sevgi ve Saygılarımla,
Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı

DERNEĞİMİZDE GEÇEN AY

 

TÜGİAD EGE Şubesi’nin Ziyareti
24 Ağustos 2015

TÜGİAD EGE Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Canpolat ve Yönetim Kurulu Üyeleri Derneğimizi ziyaret etti. Ziyarette, genç iş dünyasının sorun ve beklentilerine yönelik ortak projeler konusunda işbirliği yapılması görüşüldü. Ayrıca bu sene TÜGİAD ev sahipliğinde gerçekleşecek olan “G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi”ne EGİAD iş dünyasının desteği de istendi.

 

 

EGİAD Kitap Kampanyası
31 Ağustos 2015

EGİAD Bizim Çocuklarımız Projesi çerçevesinde düzenlenen EGİAD Kitap Kampanyası kapsamında toplanan yüzlerce kitap çeşitli kategorilere ayrılarak kütüphanesi olmayan Seniha Mayda Ortaokulu'na gönderildi. Oluşturulan kütüphanede farklı yaş gruplarına yönelik çeşitli kitaplar yer alıyor.

 

 

EGİAD Bizim Çocuklarımız Projesi

Mart ayında düzenlediğimiz 25.Yıl Balosu’ndan elde edilen bilet geliri ve bağışlar, ayrıca Nisan ayında düzenlediğimiz EGİAD Tasarımcı Buluşması ve Kermesi’nin geliri EGİAD Bizim Çocuklarımız Projesi kapsamında EGİAD Ortaokulu tadilatı için harcanmıştır.

 

 

@cityofizmir Basın Toplantısı
4 Eylül 2015

İzmir'in sosyal medya üzerinden tanıtılması ve tercih edilen bir destinasyon olması amacıyla hayata geçirilen ve EGİAD ile İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile gerçekleşen @cityofizmir Instagram hesabı projesi ikinci etabı başlatıldı. Dünyaca ünlü fenomenlerin ağırlandığı ikinci etap, Hilton Oteli'nde düzenlenen bir basın toplantısı ile tanıtıldı. Toplantıya katılan EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya, İzmir Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler ve Muhtarlıklar Daire Başkanı Dr. Pınar Meriç ve Proje Koordinatörü Bahar Akıncı tarafından projenin gelişimi ve önemi hakkında bilgi verildi; ikinci etabı ile ilgili ayrıntılar paylaşıldı.

 

 

@cityofizmir İkinci Etabı
5-14 Eylül 2015

@cityofizmir Projesinin ikinci etabı Hilton Oteli'nde gerçekleştirilen kahvaltılı toplantı ile başladı. EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya, Yönetim Kurulu üyeleri ve proje kapsamında ağırlanan misafirlerin biraraya geldiği toplantıda İzmir ve çevresi hakkında bilgi verildi, projeye katkılarından dolayı teşekkür edildi. Proje kapsamında Moskova'dan Paris'e, Berlin'den İstanbul'a kadar dünyanın 6 farklı kentinden İzmir'e gelen 10 fotoğraf sanatçısı ve seyahat yazarı, bir hafta boyunca kentin tarihi alanlarını gezip, kente özgü yemekleri fotoğrafladılar. Her birinin bir milyona yakın takipçisi bulunan ünlü isimlerin @cityofizmir etiketiyle yayınladığı bu fotoğraflar anında 5 milyon 149 bin kişiye ulaştı. Proje Ege İhracatçılar Birliği, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Odası desteği ve Arkas Holding, Kavuklar, Pegasus Hava Yolları, Swissotel Büyük Efes İzmir, İzmir Hilton Oteli, Alaçatı Viento Otel katkıları ile gerçekleştirildi.

 

 

İZKA’nın KOBİ Destekleri
7 Eylül 2015

KOBİ Danışmanlık Hizmetleri Projesi kapsamında düzenlenen İZKA'nın KOBİ Destekleri konulu Bilgilendirme Toplantısı EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. İZKA Planlama ve Programlama Birimi Başkanı Murat Çelik'in konuk konuşmacı olduğu toplantıda İZKA'nın faaliyetleri ve mali destek programları hakkında bilgi verildi.

 

 

Dünya Vatandaşlığı Semineri
14 Eylül 2015

Uluslararası İlişkiler Komisyonu tarafından düzenlenen “Dünya Vatandaşlığı: Vatandaşlık ve Yerleşim Kazanımı” Semineri EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. Acar International Firması yetkililerinin katıldığı seminerde yabancı ülkelere göçmen olarak yerleşecek ya da ikinci bir vatandaşlık hakkı edinmek isteyenler için global vatandaşlık sistemi ile ilgili bilgi verildi.

 

 

Yönetim Kurulu Üyeliği İhtisas Programı
18-19 Eylül 2015

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) ve Türkiye Aile İşletmeleri Derneği (TAİDER) ve EGİAD işbirliği ile düzenlenen Aile Şirketlerine Özel Yönetim Kurulu Üyeliği İhtisas Programı 18-19 Eylül 2015 tarihlerinde EGİAD ev sahipliğinde gerçekleştirildi. EGİAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve İlter,Turan&Argun Hukuk Bürosu Ortağı Avukat Aydın Buğra İlter, İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Perihan İnci, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Feyhan Yaşar, KPMG Türkiye Aile Şirketi Hizmetleri Kıdemli Müdürü Günkut Gürşen, MD Yönetim ve Stratejik Danışmanlık Kurucu Ortağı Mustafa Doğrusoy ve INFORCE Genel Müdürü Dr.Gökhan Ugan’ın konuşmacı oldukları Programda Yönetim Kurulu üyelerinin hukuki açıdan görev sorumlulukları, yönetim kurulu oluşumu, risk yönetimi, aile anayasası ve büyümenin finansmanı konularında bilgi verildi.

 

 

Kemeraltı Raporu
28 Eylül 2015

EGİAD "Kent Raporları" Projesi kapsamında bugüne kadar yayınladığı Kültürpark ve Kordon Raporları’ndan sonra şimdi de İzmir’in gerçek tarihsel ve kültürel değerlerinden biri olan Kemeraltı Raporu’nu açıkladı. EGİAD Dernek Merkezinde yapılan bir basın toplantısı ile Kemeraltı Öneri Raporu'nu kamuoyuyla paylaşan EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya raporun içeriği ve Kemeraltı Bölgesi ile ilgili Derneğimizin önerileri hakkında ayrıntılara değindi. Raporu incelemek için tıklayınız

 

 

Peksa Profil Ziyareti
30 Eylül 2015

Üye İşyeri Ziyaretleri kapsamında üyemiz Bilal Pekgüzel'in firması Peksa Profil San.ve Tic.A.Ş.'ye bir gezi düzenlendi. Aydın'da bulunan üretim tesisine yapılan ziyarette firmanın üretim ve pazarlama faaliyetleri ile ilgili bilgi alındı.

 

 

EGİAD Ortaokulu
2 Ekim 2015

EGİAD Bizim Çocuklarımız Projesi kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlerden elde edilen gelir ile tadilatı yapılan EGİAD Ortaokulu'nda bir tören düzenlendi. Yeni eğitim-öğretim yılına yeni yüzü ile merhaba diyen okulumuzda yapılan törende Okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, EGİAD üyeleri, Urla Kaymakamı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü biraraya geldiler. Yeni dönemde öğrencilere başarılar dileyen EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya konuşmasında EGİAD Ortaokulu'nun başarılarından duydukları gururu ifade etti. Yapılan konuşmalarda 2004 yılında yapılarak Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlanan okula Derneğin hala destek olduğu belirtilerek, okulun gelişmesi ve yenilenmesi için EGİAD'ın yaptığı çalışmalara teşekkür edildi. Urla Kaymakamı tarafından EGİAD Başkanı Seda Kaya'ya plaket takdim edildi.

 

 

EGİAD Kitap Kampanyası ile Oluşturulan Kütüphane
2 Ekim 2015

EGİAD Bizim Çocuklarımız Projesi kapsamında düzenlenen EGİAD Kitap Kampanyası ile Seniha Mayda Ortaokulu'nda güzel bir kütüphane oluşturuldu. EGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından Okula yapılan ziyarette kütüphane hakkında bilgi alındı. 5.000'den fazla kitap bulunan kütüphanede çeşitli alanlarda kitap ve roman bulunuyor. Okul Müdürü Erol Acar EGİAD Yönetim Kuruluna ve üyelerine yaptıkları katkıdan dolayı teşekkür etti.

 
YAKIN TARİHLİ ETKİNLİKLERİMİZ

İş Geliştirme Komisyonumuz tarafından düzenlenen “Üye İşyeri Gezileri” etkinlikleri çerçevesinde bu ay firma ziyaretimiz 6 Ekim 2015 Salı Günü Saat: 15.00’da 
Üyemiz Sn. Can Ortabaş'ın firmaları  UZBAŞ TARIM ÜRÜNLERİ TURİZM GIDA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. VE URLA ŞARAPÇILIK GIDA TUR. TARIM SAN. VE TİC. A.Ş.'ye olacaktır.

20 kişi ile sınırlı olan ziyaret grubunda yer almak isteyen üyelerimizin Dernek Merkezine isimlerini bildirmelerini rica ederiz.

UZBAŞ TARIM ÜRÜNLERİ TURİZM GIDA SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
URLA ŞARAPÇILIK GIDA TUR. TARIM SAN. VE TİC. A.Ş.

8028 Sokak No:12Kuşçular Köyü Urla-İZMİR
0 (232) 759 01 11


EGİAD HOBİ KULÜPLERİ: GOLF

EGİAD Hobi Kulüpleri kapsamında 10 Ekim 2015 Cumartesi günü saat 10.30'da 
Kuşadası International Golf Club'da hem birlikte kahvaltı etme hem de golf oynama imkanı bulacağız. Gün boyu sürecek aktiviteye siz değerli üyelerimiz ve ailelerini bekliyoruz.

 Sevgi ve Saygılarımla
Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı

Kuşadası International Golf Club
Kemalpaşa Mah. Kiranta Mevkii 09200 Söke , Aydın , Türkiye
0 256 511 18 50  

Kişi Başı: 75 TL

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Değerli Üyemiz,

 EGİAD İş Geliştirme Komisyonu tarafından düzenlenen 
“EGİAD 3. Ticaret Köprüsü” 
13 Ekim 2015 Salı günü saat 09.00 - 12.30 
arasında SwissOtel Büyük Efes’te gerçekleştirilecektir.
  EGİAD üyelerinin en temel beklentilerinden biri olan İş Ağlarını (networking) kurmak ve genişletmek amacıyla oluşturulan söz konusu etkinlikte üyelerimiz; diğer üye firmaların sektörleri, üretim ve hizmet alanları hakkında bilgi alacakları, ticaret ağlarını ve ortaklıklarını geliştirebilecekleri bir 
zeminde biraraya geleceklerdir.

 “Speed Networking” olarak bilinen formatın iş hayatına uyarlaması olan, yurtdışında ve ülkemizde kullanılan bu özel toplantı yöntemi sayesinde, tanımadığınız (veya çok iyi tanıdığınızı sandığınız) EGİAD üyeleriyle ne gibi işbirlikleri yapabileceğinizi öğrenecek, aynı zamanda da onlara kendi 
ürün/hizmetlerinizi tanıtarak yeni iş fırsatları yaratma imkanı bulacaksınız.

 EGİAD 3. TİCARET KÖPRÜSÜ’nde uygulanacak yöntem; katılımcıların birkaç dakikalık aralıklarla aynı anda yer değiştirmesi esasına dayanır. Bu yöntem ile kısıtlı sürede en fazla kişinin profesyonel anlamda birbirleriyle tanışmaları hedeflenir. Çok kısa sürede kendi işini anlatabilme, karşı tarafa da doğru soruları sorabilmenin önemli olduğu bu uygulamada, EGİAD üyelerinin ve üye şirketlerinin kendi aralarındaki işbirliklerini arttırmaları hedeflenmektedir.

ETKİNLİK DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ 

 Ücretsiz olarak gerçekleşecek “EGİAD TİCARET KÖPRÜSÜ” etkinliğine 
Rezervasyon için  TIKLAYINIZ 

Yalnızca EGİAD üyelerinin katılabileceği bu etkinliğe rezervasyon için
son tarih 9 Ekim 2015

Sevgi ve Saygılarımla,
Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı


Değerli Üyemiz,

EGİAD Sosyal İlişkiler Komisyonumuz tarafından organize edilen EGİAD Biz Bize Yemeği
21 Ekim 2015 Çarşamba günü saat 19.30’da Best Western Konak'ta gerçekleştirilecektir.

Söz konusu etkinliğimizde birlikte olmayı dileriz.

Sevgi ve Saygılarımla
Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı

Kişi Başı 100 TL + KDV

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ
Facebook Twitter Google Plus Youtube Linkedin http://www.egiad.org.tr
Copyright © 2015 EGİAD, Tüm Hakları Saklıdır.

Mail Adresimiz: egiad@egiad.org.tr
Listeden Ayrıl   Liste Bilgilerini Güncelle