EGİAD AYLIK BÜLTEN - 06.04.2015
Bülten No : 57
 
BAŞKANIN MESAJI
Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

EGİAD’ın 25.gurur yılını kutlarken, geçtiğimiz hafta düzenlediğimiz 25.Yıl Onur Gecesi’nde geçmiş dönem yönetim kurulu başkanlarımız, yönetim kurulu üyelerimiz, kurucu üyelerimiz ve geçmiş dönem danışma kurulu başkanlarımızla bir araya geldik. Bugüne kadar Derneğimize emek veren, özveriyle çalışan yönetim kurulu üyelerimizle ve Başkanlarımızla geçen çeyrek asrı konuştuk. Kuruluştan buyana yaşanan anıları paylaştık. Bugün kurum kültürü gelişmiş, başarı çıtasını her geçen yıl yükselten, çizgisi ve değer yargıları hiçbir zaman değişmeden bugünlere çağdaş bakış açısını koruyarak gelmiş Derneğimize katkılarından dolayı kendilerine tekrar teşekkür ediyoruz. Ben ve arkadaşlarım da aynı doğrultuda Derneğimizin başarısı ve yükselen marka değerini koruyarak hareket etmeye ve faaliyetlerimizi gerçekleştirmeye çalışıyoruz.

Yine geçtiğimiz hafta Derneğimiz, bir ilke imza atarak, şehrimizin sosyal medya aracılığıyla uluslararası tanınırlığını arttırmaya yönelik bir proje başlattı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Valiliği ve İzmir Ticaret Borsa’sının desteklediği @cityofizmir Instagram projesi ile şehrimizin tatil ve gezi için çok tercih edilen bir destinasyona dönüşmesi hedefleniyor. Siz de bu hesabı takip ederek projemize destek olabilirsiniz.

Diğer taraftan, sizlerle daha önce paylaştığımız üzere, Bizim Çocuklarımız Projemiz kapsamında 15 Nisan’da SwissOtel’de düzenlenecek ve tasarımcıların standlarının yer alacağı KERMES’imizin geliri yine çocuklarımız için harcanacak. Saat 14.00-20.00 arasında siz değerli üyelerimizi Kermes’imize bekliyoruz.

Sevgi ve Saygılarımla,

Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı

DERNEĞİMİZDE GEÇEN AY

 

İş Dünyasında Kadın Paneli
5 Mart 2015

TÜRKONFED ve BASİFED ortaklığıyla düzenlenen İş Dünyasında Kadın Paneli EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akgerman, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Onatça ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Esin Güral Argat’ın açılış konuşmaları ile başlayan toplantıda EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya panelist olarak katıldı. Seda Kaya yaptığı konuşmada iş hayatında kadının rolü ve olması gereken yeri konusunda görüşlerini paylaştı.

 

 

BASİFED Yönetim Kurulu Toplantısı
5 Mart 2015

BASİFED Yönetim Kurulu Toplantısı EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. Levent Akgerman başkanlığında yapılan toplantıya EGİAD’ı temsilen EGİAD Başkanı ve BASİFED Başkan Vekili Seda Kaya, EGİAD Geçmiş Dönem Başkan Vekili ve BASİFED Yönetim Kurulu Üyesi Nazif Ulusoy katıldı.

 

 

Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi (BORGİP)
9 Mart 2015

TÜSİAD ve TÜRKONFED tarafından başlatılan Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi’ne (BORGİP) ilişkin bilgilendirme toplantısı TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Ünlütürk tarafından EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda, projenin kapsamı ve hedefleri konusunda EGİAD üyelerine bilgi aktarıldı. BORGİP ile, çözüm sürecinin iktisadi boyutuna sahip çıkılmasına yönelik oluşturulan Doğu ve Güneydoğu Anadolu Yatırımcı Danışma Konseyi tarafından yürütülen çalışmalara katkı sağlanması, dışarıdan yatırım beklenmesi yerine bölgedeki yatırımcıların, girişimcilerin teşvik edilmesi, desteklenmesi, yerel iş insanlarının başarılı örnekler oluşturması, Ülkemizin doğu ve batısındaki iş dünyası insanlarını bir araya getirerek sinerji yaratılması ve başarılı uygulamaların artırılması yoluyla çarpan etkisi yaratılması hedeflenmektedir.

 

 

Aziz Kocaoğlu Ziyareti
11 Mart 2015

EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya ve yönetimi, 13. Dönem olarak yeni projelerini aktarmak üzere İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret etti.

 

 

Komisyonlar Toplantısı
13 Mart 2015

EGİAD Komisyonlar Koordinasyon Toplantısı Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. Komisyon Başkanları ve Başkan Vekilleri ile Yönetim Kurulu üyelerinin bir araya geldiği toplantıda planlanan faaliyetler görüşüldü.

 

 

İrlanda Bilgilendirme Toplantısı
16 Mart 2015

Uluslararası İlişkiler Komisyonu tarafından organize edilen Uluslararası Pazarlar Bilgilendirme Toplantıları kapsamındaki ilk toplantıda İrlanda Cumhuriyeti ele alındı. Enterprise Ireland İstanbul Ofisi Başkanı Jonathan Ryan ve Başkan yardımcısı Liam Manganın katıldığı toplantıda İrlanda’da yatırım olanakları ve Dublin’e yapılacak gezi ile ilgili bilgiler verildi.

 

 

İşçi Sağlığı Projesi Bilgilendirme Toplantısı
16 Mart 2015

EGİAD İşçi Sağlığı Projemiz kapsamında İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile imzalanan protokol çerçevesinde Koruyucu Sağlık Hizmetleri’nin üye firmalarımızın çalışanlarına sunulması hedeflenmektedir. Projemiz hakkında bilgilendirme toplantısı ve Tütün Bağımlılığı ve Sosyo-Ekonomik Zararları konulu toplantı İl Halk Sağlığı Müdürü Dr.Mehmet Nil Hıdır’ın katımlarıyla EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi.

 

 

Aile Anayasası Çalıştayı
19 Mart 2015

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) ve Aile İşletmeleri Derneği (TAİDER) tarafından düzenlenen ve EGİAD’ın ev sahipliği yaptığı “Aile Anayasası Çalıştayı” İzmir’de EGİAD Dernek Merkezinde düzenlendi. EGİAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Aydın Buğra İlter, TKYD Genel Sekreteri Güray Karacar ve TKYD üyesi, MD Yönetim ve Stratejik Danışmanlık Kurucu Ortağı Mustafa Doğrusoy’un konuşmacı oldukları toplantıda, aile anayasasının hukuki geçerliliği, aile anayasasının oluşturulması ve sürdürülebilirliği konusunda bilgi verildi.

 

 

Melek Yatırımcılık Workshop
23 Mart 2015

EGİAD ve Endeavor Türkiye işbirliği ile Melek Yatırımcılık Workshopu EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıda melek yatırımcılık kavramı, stratejisi, işleyişi hakkında bilgi verildi. Ardından Fırat İşbecer, Arif Akdağ ve Hulisi Berik’in katılımlarıyla Melek Yatırımda İyi Uygulamalar konulu Paneli gerçekleştirildi.

 

 

Happy Hour
25 Mart 2015

Happy Hour organizasyonu Sosyal İlişkiler Komisyonu tarafından Cafe Plaza Brasserie Bomonti’de düzenlendi. Üyelerin yüksek katılımıyla gerçekleşen kokteylde EGİAD’lılar keyifli vakit geçirme fırsatı yakaladılar.

 

 

Ekonomi Bakan Yrd. Sn. Adnan Yıldırım’ın EGİAD Ziyareti
27 Mart 2015

Ekonomi Bakan Yardımcısı Sn. Adnan Yıldırım “Türkiye Ekonomisinde Son Gelişmeler ve Güncel Konuların Değerlendirilmesi” konulu toplantı kapsamında EGİAD Dernek Merkezinde bir sunum gerçekleştirdi. EGİAD Üyelerinin yoğun katılımının gerçekleştiği toplantı soru-cevap bölümü ile tamamlandı.

 

 

Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanı Ziyareti
1 Nisan 2015

Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanı Hakan Öztatar ve İzmir Arabuluculuk Derneği Yönetim Kurulu üyeleri derneğimizi ziyaret ederek, yönetim kurulu üyeleri ile biraraya geldiler. Taraflar arabuluculuk müessesesi ile ilgili farkındalığın artırılması ve kullanılmasının teşvik edilmesi ile ilgili görüş alışverişinde bulundular.

 

 

EGİAD 25.Yıl Onur Gecesi
1 Nisan 2015

EGİAD Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri, Kurucu Üyeler ve Danışma Kurulu Başkanlarının katılımıyla gerçekleşen 25.Yıl Onur Gecesi Yemeği Karaca Otel’de gerçekleştirildi. Geçen 25.yılda 13 yönetim döneminde görev alan üyelerimizin biraraya geldiği yemekte Derneğin kuruluşundan buyana yaşananlar ve anılar paylaşıldı. Toplantı kapsamında yönetim kurulu başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve danışma kurulu başkanlarına Derneğimize olan katkılarından dolayı plaket takdim edildi.

 

 

@cityofizmir Projesi Basın Toplantısı
3 Nisan 2015

EGİAD himayesinde ve ev sahipliğinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Valiliği, İzmir Ticaret Borsası’nın desteği; Pegasus Hava Yolları, İzmir Swissotel, Renaissance Otel İzmir, Karaca Otel ve Asyakıt’ın sponsorluğu ile gerçekleştirilecek olan @cityofizmir projesi, yapılan basın toplantısıyla kamuoyuyla paylaşıldı. Seyahat yazarı Bahar Akıncı’nın koordinatörlüğünde gerçekleşecek proje kapsamında Instagram Fenomenleri, Şehir Blogger’ları, Köşe Yazarları, Seyahat Yazarları, Dergi Editörleri ve lezzet blogger’ları İzmir’e gelerek şehrimizin sosyal medyada tanıtımına destek olacaklar. Yeni nesil sosyal medya projesi @cityofizmir, Ege’nin incisi İzmir’i Dünya kentleri arasına sokmayı hedefliyor.

 
YAKIN TARİHLİ ETKİNLİKLERİMİZ

Geçtiğimiz dönem başarıyla gerçekleştirilen Liderlik Akademisi kapsamında, çeşitli eğitim modüllerinden oluşan program 15 Nisan 2015 Çarşamba günü tekrar başlıyor.

Program; EGİAD üyesi şirketlerin ve aile işletmelerinin eğitimlerini tamamlamış ve iş hayatına atılmış yeni nesil üyelerinin iş hayatına ilişkin uygulamalı ve teorik bilgilerinin artırılması ile liderlik özelliklerinin geliştirilmesini hedeflemektedir.

EĞİTİM PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ

İzmir'in EGİAD öncülüğünde açılan, yeni nesil instagram hesabı @cityofizmiryayında. Önümüzdeki hafta Türkiye'nin en ünlü instagram fenomenlerinin şehrimize gelmesi ile başlayacak proje, ekim ayında dünya instagram fenomenleri ile devam edecek. Sen de @cityofizmir hesabını takibe al; kentine sahip çık, 8500 yıllık bir şehrin kültürünü, denizini, lezzetini, doğasını, insanını 
tüm dünyaya beraber anlatalım. 

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ


Ege Genç İş adamları Derneği olarak geçen dönem çocuklarımız için bir toplumsal sorumluluk projesi başlatmış bulunuyoruz. “Bizim Çocuklarımız” isimli projemizde yardıma muhtaç ve kimsesiz çocuklarımızın kişisel ve sosyal gelişimlerine destek olmak amacıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyoruz.

DETAYLAR İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

EGİAD 7.Sektör Tanıtım Günleri etkinliğimiz bu yıl, kurucu üyesi olduğumuz BASİFED’in
(Batı Anadolu Sanayici İş Adamları Dernekleri Federasyonu) organizasyonu ile düzenlenen “BASİFED İş Günleri” kapsamında 7-8 Mayıs 2015 tarihlerinde İzmir Fuarı 1A ve 2 no.lu hollerde gerçekleşecektir.

DETAYLAR İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ


Değerli Üyelerimiz,

Bildiğiniz üzere 21-24 Mayıs tarihleri arasında EGİAD tarafından Dublin’e bir iş gezisi düzenlenecektir. Bu gezimiz Enterprise Ireland, İrlanda Ankara Büyükelçiliği ve DEİK tarafından desteklenmektedir.  Ayrıca KOSGEB ile destek konusunda çok olumlu görüşmelerimiz olmuştur ve bu görüşmeler umuyoruz ki yakın zamanda sonuçlanacaktır.

Bu kapsamda Dublin şehrinde Enterprise Ireland’ın organize edeceği sektörel toplantılar ve İrlandalı önemli şirket temsilcileri ve işadamları ile ikili görüşmeler yapılacaktır. Ayrıca Türk Ticari Ataşeliği, İrlanda Ticaret Odası, Guiness Brewery House ve Google gibi kurumlar da ziyaret edilecektir. Yine gezi kapsamında sosyal ve kültürel aktivitelere de zaman ayrılacaktır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ
Facebook Twitter Google Plus Youtube Linkedin http://www.egiad.org.tr
Copyright © 2014 EGİAD, Tüm Hakları Saklıdır.

Mail Adresimiz: egiad@egiad.org.tr
Listeden Ayrıl   Liste Bilgilerini Güncelle