EGİAD AYLIK BÜLTEN - 04.05.2015
Bülten No : 58
 
BAŞKANIN MESAJI
Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

Geçtiğimiz ay Bizim Çocuklarımız Projemiz kapsamında ilk kez düzenlenen Tasarımcı Buluşması ve Kermes’i SwissOtel’de gerçekleşti. Gelirinin proje için kullanılacağı kermeste pek çok seçkin tasarımcı standlarıı çocuklar yararına açtılar. Tüm katılımcılara ve ziyaretçilere bizlerle beraber oldukları için teşekkür ederiz.

EGİAD Akademi eğitimlerimiz 15 Nisan’da başladı. Pek çok üyemiz ve üye firma çalışanlarımızın katıldığı eğitimler toplam 4 modülden oluşuyor. Diğer taraftan KOBİ Danışmanlık Hizmetleri Projemiz kapsamındaki ilk toplantıda KOSGEB destekleri hakkında bilgilendirme yapıldı. Proje çerçevesinde fon, destek ve teşvik veren kurumlar hakkında bilgilendirme toplantıları yapmaya devam edeceğiz.

7-8 Mayıs tarihlerinde İzmir Fuarı 2 nolu holde gerçekleşecek bu yıl BASİFED tarafından düzenlenen Sektör Tanıtım Günleri organizasyonunda yer alan EGİAD üyesi firmaların standlarını ziyaret edebilirsiniz. Tüm üyelerimizi söz konusu etkinliğimize bekliyoruz.

25.yılımızın kutlamaları çerçevesinde, 08 Mayıs akşamı Sezen Aksu’nun katılacağı balomuz için hazırlıklarımız hızla sürüyor. Balomuza ilginize teşekkür ediyoruz. Yaklaşık 900 misafirin katılacağı gecede üyelerimizle birlikte 25.gurur yılımızı birlikte kutlamaktan mutluluk duyacağımızı tekrar belirtmek isterim.

Sevgi ve Saygılarımla,

Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı

DERNEĞİMİZDE GEÇEN AY

 

Denizcilik Sektör Toplantısı
6 Nisan 2015

EGİAD Sektör Toplantıları kapsamında bu dönemin ilk toplantısında Denizcilik Sektörü ele alındı. 6 Nisan 2015 Pazartesi saat 17.00’de EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleşen toplantıya Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Yusuf Öztürk, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Sn. Kenan Yalavaç, Yönetim Kurulu Üyeleri Savaş Ercan ve Mihri Çelik konuşmacı olarak katıldı

 

 

KOSGEB Destekleri Bilgilendirme Toplantısı
13 Nisan 2015

EGİAD KOBİ Danışmanlık Hizmetleri Projesi kapsamında düzenlenen KOSGEB Destekleri Bilgilendirme Toplantısı, KOSGEB İzmir Kuzey Hizmet Merkezi Müdürü Sayın Oğuz Kılınç’ın katılımlarıyla EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi.

 

 

EGİAD 1. Tasarımcı Buluşması ve Kermesi
15 Nisan 2015

EGİAD Bizim Çocuklarımız projesi kapsamında, ihtiyaç sahibi çocuklar yararına düzenlenen EGİAD 1. Tasarımcı Buluşması ve Kermesi 15.04.2015 tarihinde Swiss Otel’de gerçekleştirildi. Projeye destek veren ve emeği geçen herkese teşekkürler…

 

 

Seçim Sonrası Türkiye Ekonomisi
20 Nisan 2015

EGİAD Akademi eğitimleri kapsamında düzenlenen Türkiye ve Dünya ekonomisi semineri Dernek Merkezinde düzenlendi. Egeli &Co Finansal Hizmetler Grubu’ndan Araştırma ve Strateji Direktörü Güldem Atabay Şanlı’nın konuk konuşmacı olduğu toplantıda dünya ekonomisi ve  seçim sonrası Türkiye ekonomisi ele alındı.

 

 

EGİAD İşçi Sağlığı Projesi İAOSB’de Başladı
22 Nisan 2015

Üye firmalarında istihdam edilen yaklaşık 45 bin çalışanı hedef alan EGİAD İşçi Sağlığı Projesiyle Türkiye’de bir ilki başlattı. Proje İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde Eltaş Firmasıyla Start aldı. Bu kapsamda İAOSB’de 3 bin çalışanı, İzmir iş dünyasında 45 bin çalışanı hedefleyen EGİAD, ilk etapta Eltaş firmasından 300 kişiyi sağlık taramasından geçirmiş oldu.

 

 

Bizim Çocuklarımız ile Bahar Şenliği
25 Nisan 2015

Bizim Çocuklarımız Projesi kapsamında Menderes Göl Bahça Restaurant'da yardıma muhtaç ve kimsesiz çocuklarımız ile Bahar Şenliği düzenlendi.

 

 

Uluslararası Pazarlar Bilgilendirme Toplantısı : İran
27 Nisan 2015

Uluslararası İlişkiler Komisyonu tarafından düzenlenen “Uluslararası Pazarlar Bilgilendirme Toplantıları” kapsamında bu kez İran ele alındı.Uzun yıllardır İran ile ticaret yapan ve İran pazarını iyi tanıyan üyemiz Sayın Hasan Çelebioğlu’nun konuk konuşmacı olduğu toplantıda İran ekonomisi ve ticaret olanakları görüşüldü.

 
YAKIN TARİHLİ ETKİNLİKLERİMİZ

EGİAD 7.Sektör Tanıtım Günleri etkinliğimiz bu yıl, kurucu üyesi olduğumuz BASİFED’in
(Batı Anadolu Sanayici İş Adamları Dernekleri Federasyonu) organizasyonu ile düzenlenen “BASİFED İş Günleri” kapsamında 7-8 Mayıs 2015 tarihlerinde İzmir Fuarı 1A ve 2 no.lu hollerde gerçekleşecektir.

DETAYLAR İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Genel Energy Başkanı ve Göztepe Spor Kulübü Başkanı Sayın Mehmet Sepil’in katılacağı 71. Ege Toplantısı 13 Mayıs 2015 Çarşamba günü saat 19.00'da Hilton Oteli’nde akşam yemekli olarak gerçekleştirilecektir.

Yemek bedeli : 125 TL

Ege Toplantımızı onurlandırmanızı dileriz.

Sevgi ve Saygılarımla
Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı


Facebook Twitter Google Plus Youtube Linkedin http://www.egiad.org.tr
Copyright © 2014 EGİAD, Tüm Hakları Saklıdır.

Mail Adresimiz: egiad@egiad.org.tr
Listeden Ayrıl   Liste Bilgilerini Güncelle