EGİAD AYLIK BÜLTEN - 02.02.2015
Bülten No : 55
 
BAŞKANIN MESAJI
Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

Bu yıl Derneğimizin 25.yılında çeşitli çalışmalarla EGİAD’ın çeyrek asrını ölümsüzleştirmeye ve 25.onur yılını özenle kutlamaya
yönelik faaliyetlerimiz sürüyor. Derneğimizin 25 yılını anlatan bir almanak çalışması önümüzdeki aylarda sizinle buluşacak. Diğer taraftan 13 Mart gecesi Sezen Aksu’nun sahne alacağı Kuruluş Balo’muzun hazırlıkları da son hız sürmekte. Siz değerli üyelerimizle bu özel gecede beraber olmayı arzu ediyoruz. Davetiyeler ve ayrıntılar için Dernek Merkezimizle irtibata geçebilirsiniz.

EGİAD 25.yıl etkinlikleri kapsamında geçtiğimiz ay, Derneğimizin misyon ve vizyonunu gözden geçirmek amacıyla Tınaz Titiz moderatörlüğünde iki gün süren Arama ve Vizyon toplantısında üyelerimizle ve danışma kurulu üyelerimizle biraraya geldik. Toplantıda, Derneğin vizyonunu ve bu vizyon kapsamında dayandığı temel değerlerini de ele alarak yol haritasını belirlemek için beyin fırtınası ve grup çalışmaları gerçekleşti. Değerli zamanını ayırarak katılan ve katkılarını bizden esirgemeyen üyelerimize, geçmiş dönem başkanlarımıza ve danışma kurulu üyelerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.

EGİAD’ın sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Bizim Çocuklarımız Projesi kapsamında bu dönemde de çeşitli aktivitelerle kimsesiz ve yardıma muhtaç çocuklarımızın kişisel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu dönemin ilk etkinliğini Buca Bakım ve Reahbilitasyon Merkezindeki çocuklarımız ile tiyatroya giderek gerçekleştirdik. Yine bu dönem tiyatrolar, çeşitli kurslar ve çeşitli sosyal etkinliklerle çocuklarımızla birlikte olacağız. Diğer taraftan başlattığımız EGİAD “Kitap Kampanyası” ile sizlerden gelen kitapları çeşitli kütüphanelere ve ihtiyaç sahibi köylerde yaşayan çocuklarımıza göndereceğiz.

Projemize desteğinizi ve katılımınızı bekliyoruz.

Sevgi ve Saygılarımla,

Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı

DERNEĞİMİZDE GEÇEN AY

 

Kentsel Dönüşüm Zirvesi
08 Ocak 2015

Event Ayna tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı katkılarıyla pek çok şehirde düzenlenen “Şehrin Geleceği Geleceğin Şehri Bilinçli Kentsel Dönüşüm Zirveleri’nin İzmir ayağı EGİAD işbirliği ile İzmir Hilton Oteli’nde gerçekleştirildi. Kentsel Dönüşümde yaşanan sorunlar ve bunların çözümü ile ilgili konuların ele alındığı zirvede EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya konuk konuşmacı olarak yer aldı.

 

 

İstanbul Ulusal Basın Ziyaretleri
13-14 Ocak 2015

EGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri İstanbul basın ziyaretleri kapsamında iki gün boyunca ulusal medya kuruluşlarını ziyaret etti. Ziyaret programı kapsamında Dünya Gazetesi Haber Müdürü Ebru Sungur, CNN Türk Haber Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Boratav, Haber Müdürü Emin Çapa, Hürriyet Gazetesi
Ekonomi Müdürü Sefer Levent, Kanal D yayın ekibi, Capital Dergisi Yayın Yönetmeni Rauf Ateş, Fox Tv Çalar Saat Haber Programı Yapımcısı ve Sunucusu İsmail Kızılkaya ve Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdal Şafak ile görüşülerek EGİAD projeleri aktarıldı.

 

 

EGİAD İstanbul Buluşması
13 Ocak 2015

EGİAD Yönetim Kurulu üyeleri İstanbul temasları çerçevesinde İstanbul’da yaşayan üyeler ile bir akşam yemeğinde biraraya geldi.

 

 

EGİFED Genel Kurulu
15 Ocak 2015

Derneğimizin bağlı bulunduğu Federasyon olan EGİFED’in Genel Kurul’u EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. Yapılan oylama sonucunda Temel Aycan Şen ve ekibi yeni yönetim kurulunu oluşturdu. EGİAD dışında Akhisar GİAD, Balıkesir GİAD, Bandırma GİAD, Manisa GİAD ve Nazilli GİAD’ın üye olduğu EGİFED’in başkanlığına tekrar seçilen Temel Aycan Şen katılan haziruna teşekkür etti, yeni dönemde yapmayı planladıkları faaliyetler hakkında bilgi verdi.

 

 

EGİAD Arama ve Vizyon Toplantısı
17-18 Ocak 2015

25.yılını kutlayacak olan Derneğimizin vizyon ve misyonunun yeniden gözden geçirilmesi amacıyla Çeşme Boyalık Beach’de düzenlenen EGİAD Arama ve Vizyon toplantısı Tınaz Titiz moderatörlüğünde, EGİAD yeni ve tecrübeli üyeleri, geçmiş dönem başkanları ve Danışma Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. İki gün süren toplantıda katılımcılar EGİAD’ın vizyon ve misyonunun ne olması gerektiği, dayandığı temel değerler ve stratejiler konusunda beyin fırtınası ve grup çalışmaları yaparak Derneğimizin bundan sonraki süreçteki yol haritası ve hedeflerini şekillendirmeye katkı sağladılar.

 

 

TÜGİK Camiası, Cumhurbaşkanı'nın huzuruna çıktı
21 Ocak 2015

TÜGİK konfederasyona bağlı federasyon ve GİAD Başkanları ile yönetim kurulu üyeleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edildi. EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya'nın da katılım gösterdiği toplantıda Cumhurbaşkanı, Türkiye’nin geleceğinin gençlerde olduğunu söyledi, ülke gündemine ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu.

 

 

İş Dünyasının CHP’den Beklentileri
21 Ocak 2015

İzmir’in beklenti ve önerilerini değerlendirmek üzere yola çıkan CHP Parti Meclisi Üyesi Elfin Tataroğlu, EGİAD’a yaptığı ziyarette Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya ile bir araya geldi. İş dünyasının CHP’den beklentilerini dinleyen Tataroğlu’nun ziyaretine CHP İzmir İl BYKP Kadın Çalışma Grubu Başkanı Şengül Baysak ve İTO Meclis Üyesi Hakan Uzunoğlu da eşlik etti.

 

 

Risotto ve Paella Kursu
24 Ocak 2015

EGİAD Hobi Kulüpleri kapsamında Mutfak Sanatları’nın ilk aktivitesi Risotto & Paella Kursu Mezzaluna Konak Pier’de düzenlendi. EGİAD üyelerinin katıldığı etkinlikte risotto ve paella yapımının incelikleri anlatıldı.

 

 

Yeni Nesil Büyük Veri ve Analitik Teknolojiler
28 Ocak 2015

EGİAD “Yeni Nesil Büyük Veri ve Analitik Teknolojiler” konulu bilgilendirme toplantısı IBM Türk tarafından Dernek Merkezinde düzenlendi. Büyük Veri Teknik Uzmanı Ayhan Önder ve tahmine dayalı analitik teknolojileri alanında danışman proje yöneticisi olan Umut Şatır Gürbüz tarafından gerçekleşen bilgilendirme toplantısında, yeni nesil büyük veri ve analitik teknolojiler ile veriler yeni öngörüler bulmak ve geçmişte ulaşılması mümkün olmayan soruları kolayca yanıtlamak için nasıl kullanabileceği, gerek kurum içi gerekse kurum dışı veri kaynakları nasıl stratejik avantaja dönüştürülebileceği konusunda bilgi aktarılmıştır.

 

 

EGİAD Happy Hour
28 Ocak 2015

Dönemin ilk Happy Hour organizasyonu Sosyal İlişkiler Komisyonu tarafından Cafe Plaza Brasserie Bomonti’de düzenlendi. Üyelerin yoğun katılımıyla gerçekleşen kokteylde EGİAD’lılar keyifli vakit geçirme fırsatı yakaladılar.

 

 

“Bizim Çocuklarımız” ile Tiyatro
31 Ocak 2015

EGİAD Bizim Çocuklarımız Projesi kapsamında, EGİAD üyeleri, Buca Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezindeki çocuklar ile E.Ü. Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenen Kırmızı Çizmeli Kedi oyunu izledi. Çocuklarımızın sosyal ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı hedefleyen proje ile bu dönemde de çeşitli sanatsal ve kültürel aktiviteler gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. 

 
YAKIN TARİHLİ ETKİNLİKLERİMİZ

Facebook Twitter Google Plus Youtube Linkedin http://www.egiad.org.tr
Copyright © 2014 EGİAD, Tüm Hakları Saklıdır.

Mail Adresimiz: egiad@egiad.org.tr
Listeden Ayrıl   Liste Bilgilerini Güncelle