EGİAD AYLIK BÜLTEN - 02.03.2015
Bülten No : 56
 
BAŞKANIN MESAJI
Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

Derneğimizin 25.yılına ilişkin çalışmalarımız sürüyor. Bu kapsamda EGİAD 25. Yıl Almanağı hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Diğer taraftan, bildiğiniz üzere 13 Mart Cuma günü gerçekleştirmeyi planladığımız Kuruluş Gecemiz Sezen Aksu’nun geçirdiği kaza sonucu ayağını kırması nedeniyle zorunlu olarak 8 Mayıs gününe ertelendi. Davetiyelerini almış olan tüm üyelerimizin ve konuklarımızın biletleri 8 Mayıs’ta yapılacak Balo için de aynen geçerli olacaktır. Gösterdiğiniz anlayışa çok teşekkür ediyoruz. Özenle hazırlandığımız, görkemli bir Gece olmasını planlıyoruz. Tüm EGİAD’lı dostlarımızla birlikte 25.yılımızı coşkuyla kutlamak arzusundayız.

13.Dönem projelerinden İşçi Sağlığı Projemize Dernek Merkezinde düzenlenen protokol töreni ile start verdik. İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile yaptığımız işbirliği kapsamında Çiğli bölgesi ile başlayacak projede üye işyerlerinde ücretsiz sağlık taraması gerçekleştireceğiz. Üyelerimizden gelen talep doğrultusunda Mart ayı içinde randevular alınıp işyeri sağlık taramaları başlatılacaktır.

Ayrıca üyelerimize yönelik çeşitli konularda eğitim modüllerinin oluşturulduğu EGİAD Akademi ve üye firmalarımız için KOBİ Danışmanlığı Projelerimizi hayata geçiriyoruz. EGİAD Akademi ile üyelerimizin profesyonel yönetim becerileri ve liderlik vasıflarını güçlendirmeleri amacıyla çeşitli konularda akademik eğitimler planlanmaktadır. KOBİ Danışmanlığı Projemiz ise üye firmalarımızın çeşitli teşvik, fon ve uygun mali kaynaklara ulaşabilmeleri için ilgili kurumlarla koordineli olarak çeşitli bilgilendirme toplantıları ve eğitimler düzenlenmesini içermektedir.

Diğer taraftan Derneğimizin sosyal sorumluluk projelerinden biri olan “EGİAD Bizim Çocuklarımız” için proje ekibi çalışmalarına başladı. Geçtiğimiz dönem olduğu gibi bu dönemde de çocuklarımızın sosyal ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak için çeşitli etkinlikler planlanıyor. Bayan üyelerimizi ve üye eşlerini proje ekibinde yer almaya davet ediyor, katılımlarını diliyoruz.

Sevgi ve Saygılarımla,

Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı

DERNEĞİMİZDE GEÇEN AY

 

CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter’i Ziyaret
6 Şubat 2015

EGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri CHP İzmir İl Başkanı ve Üyemiz Bedri Serter’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Bedri Serter’e yeni görevinde başarı dileklerini ileten heyet EGİAD projeleri hakkında bilgi verdi, gündemdeki konularla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

 

 

İzmir İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Protokol Töreni
09 Şubat 2015

EGİAD İşçi Sağlığı’na yönelik farkındalık yaratmak amacıyla tüm üye firmalarını kapsayan geniş kapsamlı ve ücretsiz bir sağlık taraması ve işçi sağlığı kampanyası başlattı. EGİAD Dernek Merkezi’nde düzenlenen tören ile İzmir İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile protokol imzalanarak projeye start verildi. Proje kapsamında EGİAD, ilk etapta pilot bölge seçilen İAOSB’de istihdam edilen işçilere ücretsiz diyabet, hipertansiyon, obezite ve kanser taraması yaptırarak sağlık kontrolünü gerçekleştirecek. Bununla ilgili işletmelerde personellere tansiyon, şeker ölçümü, kolon, meme ve serviks kanserlerine yönelik tetkiklerin gerçekleştirilmesi sağlanacak.
Dernek Merkezinde gerçekleşen Protokol törenine EGİAD Yönetim Kurulu Başkanlığında tüm yönetim kurulu ve üyeleri ev sahipliği yaparken, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden ise İzmir İl Müdürü Mehmet Nil Hıdır, Müdür Yardımcıları Canan Gülbayrak, Fatma Altay ile Dr.Ümit Altıntığ, Dr.Metin Kızılelma, Dr.Hilmi Uçan, Dr. Gülgün Çakmur katıldı.

 

 

“Arkas Koleksiyonu’nda Osmanlı Halı Sanatı” Sergisi
12 Şubat 2015

EGİAD üyeleri, Arkas Sanat Merkezi’nde düzenlenen “Arkas Koleksiyonu’nda Osmanlı Halı Sanatı” Sergisini ziyaret etti. Sergi hakkında bilgi alan üyelerimiz Arkas Koleksiyonu’ndan derlenen ve bugün benzerleri dünyada sınırlı sayıda bulunan Feshane, Hereke, Kumkapı ve Sivas üretimi nadide halıları görme fırsatı buldular.

 

 

İzmir Emniyet Müdürü Ziyareti
16 Şubat 2015

EGİAD 13.Dönem Yönetim Kurulu üyeleri, İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya’yı makamında ziyaret etti. Seda Kaya Başkanlığı’ndaki heyet EGİAD yeni dönem projeleri ve faaliyetleri konusunda bilgi aktardı. Toplantıda ayrıca ülke ve şehir gündemindeki önemli gelişmeler değerlendirildi.

 

 

İzmir Defterdarı Ziyareti
16 Şubat 2015

EGİAD Yönetim Kurulu üyeleri, İzmir Defterdarı Tamer Utkucu’yu makamında ziyaret etti. Toplantıda EGİAD yeni dönem projeleri ve faaliyetleri konusunda bilgi aktarıldı.

 

 

Konak Belediyesi Kadın Futbol Takımı’nın Ziyareti
16 Şubat 2015

Konak Belediyesi Kadın Futbol Takımı ve Kulüp Başkanı Zeki Günen Derneğimizi ziyaret etti. EGİAD Yönetim Kurulu üyeleriyle biraraya gelen heyet Kulüp hakkında bilgi verdi. Yapılan ziyarette iki kurum arasında yapılabilecek işbirliği faaliyetleri görüşüldü.

 

 

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş'ı Ziyaret
17 Şubat 2015

EGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş’ı makamında ziyaret etti. Yapılan toplantıda EGİAD 13.Dönem projeleri hakkında bilgi aktarıldı, güncel konularla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

 

 

Bizim Çocuklarımız Proje Toplantısı
23 Şubat 2015

Bizim Çocuklarımız Projesi için oluşturulan çalışma grubunun ilk toplantısı EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. EGİAD üyeleri ve üye eşlerinin katıldığı toplantıda kimsesiz ve yardıma muhtaç çocuklar yararına yapılabilecek etkinlikler planlandı, proje bütçesi ve faaliyet planı görüşüldü.

 

 

TARKEM Bilgilendirme Toplantısı
23 Şubat 2015

TARKEM -Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş. Bilgilendirme Toplantısı EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıda, TARKEM’in faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Ayrıca, İzmir’in en önemli değerlerinden olan Kadifekale-Basmane-Konak üçgeni arasında kalan bölgenin tarihi değerlerini yeniden canlandırmak, bu tarihi ve ticari bölgeyi önce İzmirlilere daha sonra da tüm Türkiye’ye kazandırmak için yapılması gerekenler paylaşıldı.

 

 

Yayın Danışma Kurulu Toplantısı
25 Şubat 2015

EGİAD Yarın Dergisinin Ocak ayında yayınlanan 44. sayısının değerlendirilmesi ve gelecek sayılara ilişkin görüş ve önerilerin paylaşılması amacıyla düzenlenen Yayın Danışma Kurulu Toplantısına yerel ve ulusal medya temsilcileri katıldı. Toplantıda Dergi ile ilgili fikirler paylaşıldı.

 

 

EGİAD Masa Tenisi Turnuvası
28 Şubat 2015

EGİAD Hobi Kulüpleri kapsamında düzenlenen EGİAD Masa Tenisi Turnuvası Saint Joseph Lisesi’nde gerçekleştirildi. Tüm gün süren turnuva, profesyonel masa tenisi hakemleri tarafından yönetildi. Turnuva sonunda sıralama şu şekilde oldu :

1. Ali Kolcu
2. Yamaç Ünsal
3. Hasan Çelebioğlu
4. Tolga Çayırlı

 
YAKIN TARİHLİ ETKİNLİKLERİMİZ

Değerli Üyemiz,

EGİAD kitap kampanyamız sürüyor. Daha çok kitap biriktirmek ve daha çok çocuğa ulaşmak adına kampanyaya özel hazırlanan karton kumbaralar ile üyelerimiz firmalarında kitap toplayabilecekler. Siz de kampanya için üyelerimize özel hazırlanan karton kumbaralara firmanızda yer vererek 
kampanyamıza destek olabilirsiniz.

EGİAD Kumbaralarını edinmek için kaç adet istediğinizi ve hangi adrese gönderilmesi gerektiğini bildirmeniz yeterli.

Kumbara almak için lütfen tıklayınız 

Desteklerinizi ve katkılarınızı bekliyoruz.
Saygılarımla

Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı

TÜRKONFED ve BASİFED ortaklığıyla düzenlenen İş Dünyasında Kadın Paneli
5 Mart 2015 Perşembe günü 16.00-19.00 saatleri arasında, EGİAD Dernek Merkezi’nde gerçekleştirilecektir. Katılımınızı dileriz.

DETAYLI PROGRAM BİLGİSİ İÇİN TIKLAYINIZ


TÜSİAD ve TÜRKONFED tarafından başlatılan bir proje olan Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi’ne (BORGİP) ilişkin olarak 
9 Mart Pazartesi günü saat 17:00'da EGİAD Dernek Merkezinde TÜSİAD Başkan Vekili ve EGİAD Danışma Kurulu Üyesi Şükrü Ünlütürk tarafından sunum ve
bilgilendirme toplantısı yapılacaktır.

Projenin amacı, ülke içinde, farklı bölgelerde yer alan şirketlerimizin işbirliğini sağlamak, doğu ve güneydoğu illerimizde yatırımların artması/hızlanması için katkı sağlamaktır. Böylelikle batı illerde yer alan yatırımcıların, bilimsel bir analizle seçilmiş sektör veya sektörlerde doğu/güneydoğu illerdeki firmalarla işbirliği yapmaları ve yatırım yapabilmeleri konularında, kolaylaştırıcılık sağlanması amacıyla bir mekanizmanın kurulması hedeflenmektedir.

İş Geliştirme Komisyonumuz tarafından düzenlenen “Üye İşyeri Gezileri” etkinlikleri çerçevesinde bu ay firma ziyaretimiz 11 Mart Çarşamba Günü Saat: 10.30'da Üyemiz Sn. Müge Sarı'nın firması DOĞA ORGANİK GIDA TAR. ÜR. TİC. İTH. İHR. A. Ş.’ye olacaktır.

20 kişi ile sınırlı olan ziyaret grubunda yer almak isteyen üyelerimizin en geç 9 Mart Pazartesi gününe kadar Dernek Merkezine isimlerini bildirmelerini rica ederiz.

Facebook Twitter Google Plus Youtube Linkedin http://www.egiad.org.tr
Copyright © 2014 EGİAD, Tüm Hakları Saklıdır.

Mail Adresimiz: egiad@egiad.org.tr
Listeden Ayrıl   Liste Bilgilerini Güncelle