İletiyi düzgün görüntüleyemiyorsanız lütfen tıklayınız

EGİAD AYLIK BÜLTEN - 02.01.2017
BÜLTEN NO : 78

BAŞKANIN MESAJI
Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

Zor geçen bir yıldan sonra yeni umutlar ile girdiğimiz 2017’nin ilk saatlerinde maalesef terör İstanbul’da yine masum insanları hedef aldı. Her zaman olduğu gibi birlik ve beraberliğimiz ile ülke olarak itibarımızı hedef alan bu eylemler karşısında ümitsizliğe düşme lüksümüz yok. Terör ve ülkemiz üzerinde oynanmaya çalışılan oyunlara karşı iş dünyası olarak verebileceğimiz en iyi cevap birbirimize kenetlenmek ve yaptığımız işleri en iyi şekilde yapmaya devam etmektir.   

14.Dönem Komisyonları ile ilgili yaptığımız bilgilendirme toplantısının ardından sizlerin tercihleri doğrultusunda yeni komisyonlarımız teşekkül etmiştir. Komisyonlarımız yeni yıl itibariyle hızlaçalışmalarına başlayacaklar. Komisyonlarda görev almayı talep ederek gerçekleştireceğimiz faaliyet ve projelerde katkı sağlamayı amaçlayan tüm üyelerimize gösterdikleri ilgi için teşekkür ediyorum.İnanıyorum ki, dönemimizin sonuna kadar büyük bir ekip ruhu ve sinerji ile Derneğimiz, şehrimiz ve ülkemiz için yararlı projeler üreterek, Derneğimizin başarı çizgisini daha da yukarı taşıyacağız.

29 Aralık günü TÜGİK (Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu) nezdinde gerçekleşen Başbakanlık Ziyareti’ne EGİAD olarak yaklaşık 20 kişilik bir heyetle katıldık. Çankaya Köşkü’nde gerçekleşen toplantıda EGİAD olarak iş dünyasının genel ihtiyaçları, İzmir’e özgü taleplerimiz hakkında özet raporumuzu Başbakanımıza sunduk. İzmir Limanı, İzmir Otoyol Bağlantıları, Serbest Bölgeler, Kemeraltı, Uluslararası İzmir Festivali gibi konularda öneri ve görüşlerimizi ilettik.

Şehitlerimizin ailelerine yönelik ortak bir sosyal sorumluluk ve yardım projesi gerçekleştirmek için ön hazırlıklarımızı yapmaktayız. Komisyonlarımız ile paylaşarak projemizi detaylandırdıktan sonra tüm üyelerimizi bilgilendirip çağrıda bulunacağız.

Tarihi Kemeraltı bölgesinin şehir hayatına dahil olması ve turistik bir şehir merkezi yaratabilme bilinci adına başladığımız, Kentimiz ve Derneğimiz için kalıcı ve saygın bir proje olacağına inandığımız EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi restorasyon projesinin Ocak ayı içinde başlatılmasını planlıyoruz. Bu kapsamda sizin desteğiniz ve katkılarınızın bizim için çok değerli olduğunu tekrar belirtmek isterim. 

Yeni yılınızı kutluyor, huzur ve barışın hakim olduğu, birlik ve beraberlik içinde başarılı bir yıl diliyorum.

Sevgi ve Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

DERNEĞİMİZDE GEÇEN AY

 

Devir Teslim Töreni
5 Aralık 2016

13.Dönem ve 14.Dönem Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla devir-teslim töreni EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. Törende konuşma yapan 12. ve 13. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya, 13.Dönem boyunca emeği geçen yönetim kurulu üyelerine ve Dernek Merkezi çalışanlarına teşekkür etti, birer plaket takdim etti. Yaptığı konuşmada dönemiyle ilgili tecrübelerini paylaşan Seda Kaya, yeni dönemde görev alacak yönetim kurulu üyelerine başarılar diledi. 14.Dönem Yönetim Kurulu adına konuşma yapan Aydın Buğra İlter ise 13.Dönem Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerine teşekkür ederek, Başkan Seda Kaya'ya bir hatıra plaketi takdim etti. Tören 13.Dönem Başkanı Seda Kaya'nın EGİAD Bayrağı’nı yeni dönem Başkanı Aydın Buğra İlter'e teslim etmesiyle sona erdi.

 

 

Komisyonlar Bilgilendirme Toplantısı
12 Aralık 2016

14.Dönem EGİAD Yeni Komisyonlarını oluşturmak ve çalışmalara başlamak üzere “14.Dönem Komisyonlar Bilgilendirme Toplantısı” Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter tarafından , yeni komisyon yapısı, komisyonların stratejik çalışma alanları ve komisyonların çalışma prensipleri konusunda bilgilendirilen üyeler, toplantı sonrasında çalışmak istedikleri komisyonları belirlediler.

 

 

İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği’ni Ziyaret
22 Aralık 2016

EGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti. EGİAD Yönetim Kurulu yaptığı ziyarette son dönemde yaşanan terör olayları ve çatışmalarda hayatını kaybeden şehitlerimize ilişkin taziyelerini sundu ve birlikte proje geliştirilmesi konusunda görüş alışverişinde bulundu.

 

 

“21. Yüzyılın Rekabetçi İş Ortamında Kimler Ayakta Kalacak?”
26 Aralık 2016

Dünyada ve Türkiye’de iş dünyasında giderek önemini artıran, özel sektörde çalışan suiistimallerin önlenmesi, yolsuzlukla mücadele, iş etiği ve itibar yönetimi EGİAD’da yapılan toplantıda masaya yatırıldı. B20 Yolsuzlukla Mücadele ve Şeffaflık Görev Gücü Üyesi, OECD Orta Asya ve Doğu Avrupa Ülkeleri Yolsuzlukla Mücadele Ağı Danışma Kurulu Üyesi, TEİD Genel Sekreteri Tayfun Zaman’ın katılımıyla gerçekleşen toplantıda, dünyada ve Türkiye’de gelişen trendler, özel sektör uygulamaları Türkiye’nin yabancı yatırımlar açısından cazibesinin artırılması, yatırım ortamının daha güvenli hale getirilmesi, yabancı iş ortaklarının Türk şirketlerden beklenti ve taleplerini daha iyi anlayabilmek, etik risklerin etkin yönetimi anlamında, global yönelimler ve gelişmeler mercek altına alındı. “21. Yüzyılın Rekabetçi İş Ortamında Kimler Ayakta Kalacak?” başlıklı toplantıda iş etiği itibar kavramlarının yanı sıra konunun hukuki altyapısı, itibarın şirket performansına etkisi gibi pek çok konu üzerinde duruldu. Yolsuzlukla mücadele ve suistimallerin önlenmesi ile iş etiği konusunda yerel ve ulusal mevzuatlarla beraber standartların ve şirketlerden neler beklendiğinin aktarıldığı organizasyonda, etik ve uyum yönetiminin temel bileşenlerini inceleyen katılımcılar itibar yönetiminin şirketin performansına ve marka değerine olan etkisini de değerlendirdi. 21. yy’ın değişen rekabet koşullarında şirketlerin ayakta kalmaları için hangi değerlere ihtiyaç duyulduğunu tartışılırken, yolsuzluğun ve suistimalin şirketlere ve dünya ekonomisine verdiği zarar farklı örneklerle incelendi.

 

 

ESİAD’ın Ziyareti
27 Aralık 2016

Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ESİAD) Yönetim Kurulu, EGİAD 14. Dönem Yönetim Kurulu’nu dernek merkezinde ziyaret etti. ESİAD Başkanı Mustafa Güçlü ve EGİAD Başkanı Aydın Buğra İlter nezdinde yönetim kurulu düzeyinde gerçekleşen ziyarette, sivil toplum örgütlerinin dayanışmasının önemine ve ortak yeni projelere değinildi.

 

 

İzmir Valisi’ni Ziyaret
28 Aralık 2016

EGİAD 14.Dönem Yönetim Kurulu Üyeleri İzmir Valisi Erol Ayyıldız'ı makamında ziyaret ettiler. Ziyarette EGİAD faaliyetleri ve planlanan projeler ile ilgili bilgi aktarıldı. İzmir'in ve ülkemizin gündemindeki önemli konular değerlendirildi.

 

 

Başbakanlık Ziyareti
29 Aralık 2016

TÜGİK (Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu) nezdinde gerçekleşen Başbakanlık Ziyareti’ne EGİAD olarak yaklaşık 20 kişilik bir heyetle katıldık. Çankaya Köşkü’nde TÜGİK üyesi işadamlarının katılımıyla gerçekleşen toplantıya Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da katılım gösterdi. Toplantı programı kapsamında, TÜGİK Başkanı Erkan Güral ve  T.C. Başbakanı Binali Yıldırım TÜGİK üyesi iş insanlarına hitaben birer konuşma yaptı. Ayrıca, EGİAD olarak İzmir’in sorunları ve çözüm önerileri ile ilgili özet raporumuz EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter tarafından Sayın Başbakan’a sunuldu.

 
YAKIN TARİHLİ ETKİNLİKLERİMİZ

EGİAD Melekleri ve Endeavor Türkiye işbirliği ile hazırlanan, EGİAD ev sahipliğinde düzenlenecek olan İyi Yatırım İzmir Atölyesi 
13 Ocak Cuma günü saat 15:30-19:00 arasında 
EGİAD Dernek Merkezi, Konferans Salonu’nda gerçekleşecektir.

Etkinlik Programı;

15:30 – 16:00 Kayıt ve Karşılama

16:00 – 16:15: Açılış Konuşmaları

16:15 – 17:30 Melek Yatırım Eğitimi – Didem Altop & Aslı Kurul Türkmen, Endeavor

17:30 – 18:30 Panel: Türk Yatırım Ekosistemi

18:30 – 19:00 Yemeğe Geçiş

19:00 – 21:00 Networking Dinner @Vlounge

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Değerli Üyemiz,

TÜSİAD Baş Ekonomisti Dr. Zümrüt İmamoğlu’nun konuk konuşmacı olacağı 
“2016 Yılı Ekonomik Değerlendirmesi ve 2017 Yılı Beklentileri” konulu Toplantı

16 Ocak 2017 Pazartesi günü saat 17.00’de EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleşecektir.

Söz konusu toplantıya katılımınızı dileriz.

Saygılarımla
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

EGİAD olarak bu döneme güzel İzmir’imize tarihi bir değer,
kültür mirası bırakmayı hayal ederek başladık…

Tarihi Kemeraltı Bölgesi’ndeki çok önemli yapılardan biri olan Portekiz Havrası’nın restore edilerek EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi olarak
kullanılması amacıyla bir proje geliştirdik.

İzmir Musevi Cemaati ile görüşmelerimiz sonucunda ortak bir noktada buluşarak bu önemli yapının yeniden kente kazandırılması için önce Dışişleri Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan binanın ibadethaneden sosyal tesis statüsüne geçirilmesi için gerekli izinler alınarak restorasyon projesi geliştirilmesi için gerekli tüm adımlar atıldı.

Güzel İzmirimize derneğimizin aktivitelerinin de yapılabileceği büyük ve saygın bir tesis kazandırılıyor. Şehrin eski kent merkezi olan Kemeraltı’nın kullanımının artırılmasına yönelik bu adımla şehirde öncü bir adım atılarak
EGİAD marka değerine katkı sağlanması hedefleniyor.

TANITIM VE SPONSORLUK DOSYASI İÇİN TIKLAYINIZ

© EGİAD 1990 - 2016. Tüm Hakları Saklıdır.
Facebook Twitter Google Plus Youtube Linkedin http://www.egiad.org.tr
Gönderilen mail: *|EMAIL|*
listeden ayrıl    bilgileri güncelle
*|LIST:ADDRESSLINE|*

*|REWARDS|*