İletiyi düzgün görüntüleyemiyorsanız lütfen tıklayınız

EGİAD AYLIK BÜLTEN - 07.11.2016
BÜLTEN NO : 76

BAŞKANIN MESAJI
Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

EGİAD’ın gelenekselleşen projelerinden biri olan “EGİAD Ticaret Köprüsü” etkinliğini bu yıl çatı kuruluşumuz olan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) çatısı altında genişleterek, 18-19 Kasım 2016 tarihlerinde İzmir Kaya Thermal Otel’de gerçekleştirilecek TÜRKONFED 20. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi kapsamında düzenleyeceğiz. Zirve programı çerçevesinde çeşitli panel ve oturumlar yer alacak, ayrıca dileyen üyelerimiz stand kurarak ürün ve hizmetlerini tanıtabilecektir. Tüm Türkiye’den 186 üye derneğin katılacağı bu geniş katılımlı etkinlikte sizlerin de yer almasını dilerim. 

Diğer taraftan EGİAD Kent Raporları Projemiz kapsamında yayınladığımız “Kordon ve Kıyı”, “Kültürpark” ,“Kemeraltı” Öneri Raporlarımızın ardından Bayraklı Yeni Kent Merkezi ile ilgili Öneri Raporumuz hazırlanıyor. Bayraklı’da oluşan yeni kent merkezinin ve yaşanan kentsel dönüşümün artılarını ve eksilerini masaya yatırdığımız raporumuz önümüzdeki günlerde sizlerle ve kamuoyuyla paylaşılacaktır. 

EGİAD Olağan Genel Kurulumuzu 26 Kasım 2016 Cumartesi günü SwissOtel’de gerçekleştireceğiz. Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan’ın katılacağı toplantıya fahri ve aktif tüm üyelerimizin katılımını dileriz.

Sevgi ve Saygılarımla,
Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı

DERNEĞİMİZDE GEÇEN AY

 

EGİAD Happy-Hour
5 Ekim 2016

EGİAD Happy Hour etkinliği Alsancak Cafe Plaza Brasserie Bomonti'de düzenlendi. Gerçekleşen kokteylde üyelerimiz biraraya gelme ve sohbet etme imkanı buldular.

 

 

Üye İşyeri Ziyaretleri: Genel Pamuk Firması
6 Ekim 2016

EGİAD İş Geliştirme Komisyonu tarafından düzenlenen Üye İşyeri Ziyaretleri kapsamında üyemiz Mine İyiuyarlar’ın firması Genel Pamuk Çırçır ve Tarım Makinaları San. Tic. Ltd. Şti. ziyaret edildi. Üyelerimizin katıldığı ziyarette firmanın üretim ve pazarlama süreçleri hakkında bilgi alındı.

 

 

Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü Bilgilendirme Toplantısı
10 Ekim 2016

Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi konularında düzenlenen bilgilendirme toplantısı Dernek Merkezi’nde gerçekleştirildi. Üyelerimizden Birleşik Gümrük Müşavirliği tarafından gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında, “Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü Nedir? Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsünün sağladığı faydalar nelerdir? Başvuru süreci ile ilgili güncel bilgiler, zorluklar ve çözüm önerileri ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi” konuları ayrıntılarıyla ele alındı.

 

 

Cumhuriyet Bayramı Töreni
29 Ekim 2016

İzmir Valiliği tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Töreni kapsamında EGİAD Yönetim Kurulu ve Üyeleri resmi korteje katıldılar. Cumhuriyet Bayramı törenleri korteje katılan askeri birliklerin, öğrencilerin ve resmi kurumların yanısıra STK’ların, oda ve borsa üyelerinin yoğun katılımıyla coşkuyla gerçekleştirildi. Gündoğdu Meydanı’nda başlayan kortej yürüyüşü, Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan tören alanı’nda bulunan İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve beraberindeki protokolün selamlanmasıyla son buldu. İzmir, halkı, protokolü ve toplumun çeşitli kesimlerinden katılımcılarıyla Cumhuriyet’imizin 93.yılını heyecan ve coşkuyla tek yürek olarak kutladı. Törene katılan EGİAD Üyeleri, Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle andıklarını ve Cumhuriyet değerlerine ilelebet sahip çıkacaklarını vurgulayarak, “Demokratik ve Laik Cumhuriyetimizin Bekçisiyiz!” sloganıyla bir pankart taşıdılar.

 

 

İzmir Yapı Fuarı
3-6 Kasım 2016

Fuar İzmir'de düzenlenen İzmir Yapı Fuarı'na EGİAD, bir standla katıldı. Kurumsal Yönetişim ve Kalite Komisyonu organizasyonu ile düzenlenen standda EGİAD ile ilgili yayın ve broşürler paylaşıldı.

 

 

EGİAD Fotoğraf Yarışması Jüri Toplantısı
5 Kasım 2016

EGİAD 6.Ulusal Fotoğraf Yarışması Jüri Toplantısı EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. "Barış" temalı yarışma kapsamında gelen 300'ü aşkın fotoğraf, jüri üyeleri Halil Nadas, Haluk Uygur, Nur Tanrıöven, Reha Bilir, Turan Sezer tarafından değerlendirildi.

 

 

EGİAD Kahvaltı ve Koruncuk Çocuk Köyü Ziyareti
6 Kasım 2016

EGİAD Kahvaltı organizasyonu Urla Barbaros Köyü'nde bulunan Çamlıgöl Restaurant'da gerçekleştirildi. Üyelerimizin aileleriyle katıldığı etkinlik sonrasında Koruncuk Vakfı tarafından yapılmakta olan Urla Çocuk Köyü ziyaret edildi.

 
YAKIN TARİHLİ ETKİNLİKLERİMİZ

Şirketleri beklenmedik risklere karşı koruyarak onlar için artık hayati öneme sahip olan “Alacak Sigortası” kavramı ve bu sigortanın avantajları hakkında bilgi almak üzere 14 Kasım 2016 Pazartesi günü saat 17.00’de EGİAD Dernek Merkezi’nde “Alacak Sigortası ve Alacak Sigortası Şirketleri’’ konulu sunum gerçekleştirilecektir.

 Özellikle üyelerimize ve finans, satış yöneticilerine yönelik olacak bu sunum, üyelerimizin ticaretlerini güven içinde büyütebilmeleri için risk yönetimi, tahsilat hizmeti ve tazminat ödemesini içeren bu kapsamlı ürün hakkında hangi şirketlere uygun olduğu, işleyişi ve avantajları konularını içermektedir.

 Katılımınızı dileriz.
Sevgi ve saygılarımla
Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı

 Alacak Sigortası Bilgilendirme Semineri
Moderatör:   Rakel Yafe, Can Grup Sigorta 
Katılımcılar: Badahan Atacan,  Atradius - Uğur Çetin, Coface  -  Seçkin Atılgan, Euler Hermes

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

EGE GENÇ İŞADAMLARI DERNEĞİ
OLAĞAN GENEL KURULU’ NA DAVET

Ege Genç İşadamları Derneği Olağan Genel Kurulu 19 Kasım 2016 Cumartesi günü saat 10.00’da SwissOtel Büyük Efes’de yapılacaktır. Çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı 26 Kasım 2016 Cumartesi günü aynı yer ve saatte gerçekleştirilecektir. Üyelerimize duyurulur.

GÜNDEM:
1)     Açılış ve yoklama
2)     Genel Kurul Başkanlık Divanı’nın oluşturulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı
Açılış Konuşmaları :

  • EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Seda Kaya’nın konuşması ve kısa görsel sunumu
  • TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Tarkan Kadoğlu’nun konuşması
  • EGİAD Danışma Kurulu Başkanı ve EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ender Yorgancılar’ın konuşması
  • Onur Konuğumuz T.C. Kalkınma Bakanı Sn. Lütfi Elvan’ın konuşması

3)     Başkanlık Divanı’na Genel Kurul evrakını imzalama yetkisinin verilmesi
4)     Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu’nun okunması ve görüşülmesi
5)     Denetleme Kurulu Raporu’nun okunması ve görüşülmesi
6)     2015 yılı bilançosunun ve 2016 yılı 10 aylık bilançosunun sunulması, görüşülmesi ve   onaylanması
7)     Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Haysiyet Divanı’nın ibrası
8)     Yeni üye giriş aidatı ve yıllık aidat tutarları ile ödeme şeklinin belirlenmesi ve 2017 yılı bütçe teklifinin görüşülmesi
9)    Denetleme Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi
10)  Haysiyet Divanı asil ve yedek üyelerinin seçimi
11)  Danışma Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi
12)  Yönetim Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi
13)  BASİFED ve EGİFED asil ve yedek delegelerinin seçimi
14) Genel Kurul Sonuçlarının açıklanması
15) Dilek ve temenniler
16) Kapanış

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Değerli Üyemiz,

EGİAD’ın çatı kuruluşu olan TÜRKONFED’in (Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu) 20. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi18-19 Kasım 2016 tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilecek olup TÜRKONFED Çatısı altında bulunan üye iş insanları ile bir araya gelme, farklı sektörlerden firmaları tanıma fırsatı yaratacaktır. Zirve kapsamında, ilk gün “Ticaret Köprüsü”, “Siyasi ve Ekonomik Gündem Değerlendirme Toplantısı” ve “Gala Yemeği”; ikinci gün ise “Global Oyuncu Olarak Aile Şirketleri” paneli düzenlenecektir.

 EGİAD olarak her yıl düzenlediğimiz EGİAD Ticaret Köprüsü etkinliğimizi bu yıl TÜRKONFED çatısı altında genişleterek Türkiye çapında gerçekleştireceğiz. Bildiğiniz gibi Ticaret Köprüsü etkinliği üyelerimiz arasında ticari işbirliğinin arttırılması amacıyla hızlı tanışma ve kartvizit alışverişini kapsamaktadır. “Ticaret Köprüsü Uygulama Detayları ve Katılım Şartları”nı ekte bulabilirsiniz.Katılım sayısı, başvuran ilk 100 firma ile sınırlıdır.

 Ayrıca etkinlikte firmalar stand kiralayabilecek, kendi ürün ve hizmetlerini iki gün boyunca sergileme imkanı bulabilecektir. İki gün sürecek Zirve boyunca kurulacak standlarda yerinizi almak için şimdiden başvurabilir, 2m2 ve katları olarak stand kiralayabilirsiniz. 2m2 stand bedeli toplam 1.500 TL (+KDV) olarak belirlenmiştir. Katılmak isteyen üyelerimizin ekteki katılım formalarını doldurarak EGİAD Dernek Merkezi’ne göndermeleri gerekmektedir.

 Bu önemli buluşmada sizlerle birlikte olmayı dileriz.

 Saygılarımla,
Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı

DAVETİYE VE PROGRAM
UYGULAMA DETAYLARI
STAND KATILIM SÖZLEŞMESİ

EGİAD olarak bu döneme güzel İzmir’imize tarihi bir değer,
kültür mirası bırakmayı hayal ederek başladık…

Tarihi Kemeraltı Bölgesi’ndeki çok önemli yapılardan biri olan Portekiz Havrası’nın restore edilerek EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi olarak
kullanılması amacıyla bir proje geliştirdik.

İzmir Musevi Cemaati ile görüşmelerimiz sonucunda ortak bir noktada buluşarak bu önemli yapının yeniden kente kazandırılması için önce Dışişleri Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan binanın ibadethaneden sosyal tesis statüsüne geçirilmesi için gerekli izinler alınarak restorasyon projesi geliştirilmesi için gerekli tüm adımlar atıldı.

Güzel İzmirimize derneğimizin aktivitelerinin de yapılabileceği büyük ve saygın bir tesis kazandırılıyor. Şehrin eski kent merkezi olan Kemeraltı’nın kullanımının artırılmasına yönelik bu adımla şehirde öncü bir adım atılarak
EGİAD marka değerine katkı sağlanması hedefleniyor.

TANITIM VE SPONSORLUK DOSYASI İÇİN TIKLAYINIZ

© EGİAD 1990 - 2016. Tüm Hakları Saklıdır.
Facebook Twitter Google Plus Youtube Linkedin http://www.egiad.org.tr
Gönderilen mail: *|EMAIL|*
listeden ayrıl    bilgileri güncelle
*|LIST:ADDRESSLINE|*

*|REWARDS|*