İletiyi düzgün görüntüleyemiyorsanız lütfen tıklayınız

EGİAD AYLIK BÜLTEN - 11.07.2016
BÜLTEN NO : 72

BAŞKANIN MESAJI
Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

Bildiğiniz gibi 20 Haziran Pazartesi günü düzenlediğimiz Genel Kurul’da siz değerli üyelerimizle biraraya geldik. Derneğimize bir sosyal ve kültürel etkinlik merkezi kazandırmak için yaptığımız çalışma konusundaki gelişmeleri, katılan üyelerimizle paylaştık. Bu kapsamda, Kemeraltı’nda yer alan ve Anıtlar Kurulu tarafından tescillenmiş tarihi bir bina olan Portekiz Havrası’nın restorasyonu yapılarak EGİAD’a ve İzmir’imize saygın bir kültür ve etkinlik merkezi kazandırmayı hedefliyoruz.  Ayrıca temel amacımız; şehrimizin eski kent merkezi olan Kemeraltı’nın yeniden bir cazibe merkezi olmasına yönelik bu çalışmayla şehirde öncü bir adım atarak EGİAD marka değerine katkı sağlanmasıdır.

Yapılan Genel Kurul ile söz konusu projenin gerçekleştirilmesi için üyelerimizden gerekli onay aldık ve kısa vadede restorasyon için çalışmalara başlıyoruz.  Söz konusu çalışmada yanımızda olan, bu fikre inanarak bize destek olan tüm üyelerimize şimdiden teşekkür ediyorum.

Yeni kurulacak EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi’nin oluşturulmasında sizin de değerli katkı ve desteğinizi bekliyoruz.

Sevgi ve Saygılarımla,
Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı

DERNEĞİMİZDE GEÇEN AY

 

Kalite Yönetimi Denetimleri
2-3 Haziran 2016

EGİAD’ın sahip olduğu ISO9001 Kalite Yönetim Sistemi ISO10002:2006 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi yıllık tetkikleri TSE Denetim Uzmanları tarafından gerçekleştirildi. Başarılı geçen tetkik sonucunda söz konusu belgelerin devamına karar verildi.

 

 

“Amerika’da Gayrimenkul Yatırımı” Toplantısı
13 Haziran 2016

“Amerika’da Gayrimenkul Yatırımı” Bilgilendirme Toplantısı EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. Projebeyaz International Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Han, Firma Genel Müdürü Deniz Derelli, ABD Temsilcisi John Wayne ve Crossregions Firması Uluslararası Yatırım Hizmetleri Direktörü İbrahim Kortan’ın konuşmacı olarak yer aldığı toplantıda Amerika’da gayrimenkul yatırımının nasıl yapıldığı, dikkat edilmesi gereken hususları, konut alımı yapıldığında sağlanan avantajlar ve green card konusunda bilgi verildi.

 

 

EGİAD Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı
20 Haziran 2016

EGİAD Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. Divan Başkanlığı’nı Temel Aycan Şen, Başkan Vekilliğini M.N.Okan Özaydın ve Katip Üyeliği’ni Ebru Salgar’ın yaptığı toplantıda EGİAD Sosyal Kültürel Etkinlikler Merkezi ile ilgili görüşüldü. Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya tarafından söz konusu projenin detayları haziruna sunuldu. Toplantıda EGİAD Sosyal Kültürel Etkinlikler Merkezi ile ilgili tüm hususlarda gerekli işlemleri yapmak üzere Yönetim Kurulu’na yetki verilmesine oybirliği ile karar verildi. Kemeraltı’nda bulunan ve Anıtlar Kurulu tarafından tescilli tarihi binanın restorasyonu ile ilgili çalışmalara başlanacağı bilgisi verildi.

 

 

Melek Yatırımcı-Girişimci Buluşmaları
27 Haziran 2016

EGİAD Melekleri Yatırım Ağı kapsamında düzenlenen ikinci yatırımcı girişimci buluşması etkinliğinde Türkiye’den 5 teknoloji tabanlı girişimci, EGİAD Dernek Merkezi’nde yatırımcılarla buluştu. Etkinlikte seçilmiş teknoloji girişimcileri, çok sayıda yatırımcıya ürün ve çözümlerini tanıttılar. EGİAD Melekleri İcra Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter ve EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya'nın ev sahipliği yaptığı etkinliğe, girişim sunumlarının yan sıra, Nexus Ventures’dan Risk Sermayedarı Burak Örücü, Bosphorist Angel & VC Fund’dan Cem Mimaroğlu konuşmacı olarak katıldı. Konuşmaların ardından 5 girişimci projesi, proje sahipleri tarafından yatırımcılara sunuldu.

 

 

Huzurevi Sakinleriyle İftar
27 Haziran 2016

EGİAD'ın geleneksel olarak düzenlediği huzurevi sakinleriyle iftar yemeği Tarihi Havagazı Fabrikası'nda gerçekleştirildi. Etkinlikte EGİAD üyeleri tarafından Bornova, Karabağlar, Buca ve Basın Sitesi’nden yaklaşık 300 huzurevi sakini ağırlandı. Gecenin sonunda EGİAD üyeleri ile biraraya gelen huzurevi sakinlerine dernek üyelerinin katkılarıyla hazırlanan hediye çantalar takdim edildi.

 
© EGİAD 1990 - 2016. Tüm Hakları Saklıdır.
Facebook Twitter Google Plus Youtube Linkedin http://www.egiad.org.tr
Gönderilen mail: *|EMAIL|*
listeden ayrıl    bilgileri güncelle
*|LIST:ADDRESSLINE|*

*|REWARDS|*