İletiyi düzgün görüntüleyemiyorsanız lütfen tıklayınız

EGİAD AYLIK BÜLTEN - 05.12.2016
BÜLTEN NO : 77

BAŞKANIN MESAJI
Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

Bildiğiniz gibi, 26 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştirilen Genel Kurul sonucu üyelerimizin gösterdikleri güven ile yönetim görevini 13.Dönem yönetiminden devraldık. Genel Kurula katılarak oy kullanan ve bize destek olan tüm üyelerimize şahsım ve ekibim adına teşekkür ediyorum. 

Aldığımız görevin sorumluluğun bilincinde olarak, sizlere verdiğimiz sözlerin gereğini yerine getirmek
ve güveninize layık olmak için ben ve ekip arkadaşlarım var gücümüzle çalışacağız. Derneğimizin sahip olduğu kurum kültürü ve değerlerinden sapmaksızın saygınlığını ve marka değerini koruyarak başarı çizgisini daha yukarıya taşımak ana amacımız olacaktır. 

14.Dönem için çalışmalarımıza hızla başladık. Yönetim Kurulu görev dağılımının ardından komisyonlarımızın yeniden yapılandırma ile ilgili hazırlıkları tamamlandı ve çalışma alanlarının çerçevesi belirlendi. Oluşturulan yeni komisyonlarla ilgili 12 Aralık Pazartesi günü yapacağımız bilgilendirme toplantısının ardından sizlerin tercihleri doğrultusunda komisyon görevlendirmelerini gerçekleştirerek, 26 Aralık Pazartesi günü ilk komisyon toplantılarımızı yapmayı planlıyoruz.

Derneğimizin ve yürüteceğimiz projelerin başarısı sizlerin desteği ve katılımıyla gerçekleşecektir. EGİAD’ın faaliyetlerinin yürütülmesi süreçlerinde etkin rol oynayan komisyonlarımıza katılmanızı diliyor, birlikte Derneğimiz için pek çok güzel proje ve etkinlik gerçekleştireceğimize inanıyoruz. 

EGİAD 14.Dönemin tüm EGİAD ailesi için hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum. 

Sevgi ve Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

DERNEĞİMİZDE GEÇEN AY

 

Atatürk’ü Anma Töreni
10 Kasım 2016

EGİAD Üyeleri, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78. yılında Valilik tarafından gerçekleştirilen 10 Kasım Atatürk'ü Anma etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene katılarak Atatürk Anıtı'na çelenk koydular.

 

 

Alacak Sigortası Konulu Bilgilendirme Toplantısı
14 Kasım 2016

Şirketleri beklenmedik risklere karşı koruyarak onlar için artık hayati öneme sahip olan “Alacak Sigortası” kavramı ve bu sigortanın avantajları hakkında bilgi almak üzere EGİAD Dernek Merkezi’nde “Alacak Sigortası ve Alacak Sigortası Şirketleri’’ konulu sunum gerçekleştirildi. Toplantının moderatörlüğünü üyemiz Can Group Sigorta'nın Genel Müdürü Rakel Yafe üstlenirken Atradius firmasından Badahan Atacan, Coface firmasından Uğur Çetin ve Euler Hermes firmasından Seçkin Atılgan konuşmacı olarak katıldılar. Toplantıda firmaların ticaretlerini güven içinde büyütebilmeleri için risk yönetimi, tahsilat hizmeti ve tazminat ödemesini içeren bu kapsamlı ürün hakkında hangi şirketlere uygun olduğu, işleyişi ve avantajları konuları hakkında bilgi verildi.

 

 

TÜRKONFED İş Dünyası ve Girişim Zirvesi ve Ticaret Köprüsü
18-19 Kasım 2016

TÜRKONFED 20.İş Dünyası ve Girişim Zirvesi BASİFED ev sahipliğinde 18-19 Kasım 201 tarihlerinde Kaya Thermal Otel'de gerçekleştirildi. Zirve kapsamında ilk gün Ticaret Köprüsü etkinliği ile başladı. EGİAD'ın her yıl geleneksel olarak düzenlediği Ticaret Köprüsü, bu kez Türkiye'nin farklı illerinden gelen katılımcılar ile geniş kapsamlı gerçekleşti. EGİAD moderatörlüğünde düzenlenen etkinliğe 100'ü aşkın iş insanı katıldı. Toplantının moderatörü EGİAD Genel Sekreteri Prof.Dr.Mustafa Tanyeri toplantının uygulama formatı hakkında bilgi verdi. Hızlı tanışma seansı (speed networking) olarak bilinen format, toplamda iki dakika süreyle iki firma yetkilisinin kendi firmalarından hızlıca bahsetmeleri ve kartvizit alışverişi yapmalarından oluşuyor. Söz konusu etkinlikte hızlı bir tempoda yapılan görüşmeler sonucu pek çok TÜRKONFED üyesi yeni iş bağlantılarının temelini attı. BASİFED ev sahipliğinde düzenlenen TÜRKONFED Zirvesi kapsamında ayrıca ekonomik gündem ve aile şirketleri konusunda panel ve oturumlar gerçekleştirildi.

 

 

EGİAD Genel Kurulu
26 Kasım 2016

EGİAD Olağan Genel Kurul toplantısı SwissOtel Büyük Efes’te gerçekleştirildi. Toplantıya, EGİAD Üyeleri, EGİAD Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu
ve Danışma Kurulu Başkanları, Oda ve Borsa temsilcileri katıldı. EGİAD Genel Kurulu’nda Divan Heyeti Başkanlığı’na Levent Akgerman, Başkan Vekilliğine M.N.Okan Özaydın, Divan Üyeliklerine ise Yonca Güngör, Ulaş Canbaz ve Serhan Ceylan seçildi. Toplantı, 13.Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya’nın konuşması ve 13.Dönem faaliyetlerini içeren bir sunu ile başladı. 385 aktif üyeden 212’si oy kullanırken, 202 geçerli oy ile Aydın Buğra İlter ve ekibi yeni dönem yönetim görevini üstlendiler.

 
Genel Kurul sonrasında yapılan görev dağılımı ile Yönetim Kurulu
aşağıdaki şekilde oluşturuldu. 

14.Dönem Yönetim Kurulu

Adı-Soyadı

Görevi

Aydın Buğra İlter

Yönetim Kurulu Başkanı

Ali Barçın

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Mustafa Aslan

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Övünç Emre

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Anıl Yüksel

Yönetim Kurulu Sekreteri

İ.Zehra Demirakça

Yönetim Kurulu Sekreter Yrd.

Mahir Kaplan

Yönetim Kurulu Saymanı

Tolga Şekercioğlu

Yönetim Kurulu Sayman Yrd.

Gökmen Ulusoy

Yönetim Kurulu Üyesi

Emre Tüjümet

Yönetim Kurulu Üyesi

Didem Veryeri Aslan

Yönetim Kurulu Üyesi

Baran Kayhan

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Barış Kaşka

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Bilge Güre

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Deniz Küçükkurt

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Ekin Pehlivanoğlu

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Elif Koç

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Ertuğ Can

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Feyzi Kaya

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

M.Kaan Özhelvacı

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Mesut Özdamar

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Sezai Nüzhet Noyan

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Genel Kurul sonucunda seçilen diğer Dernek Yönetim Organları aşağıdaki şekilde oluşturuldu. 

Denetleme Kurulu (Asil)

Denetleme Kurulu (Yedek)

Gökçe Baysak

Başak Çayır

İbrahim Uğur Altuğ

Emre Başterzi

Özgür Usluer

Sezgin Özbey

Haysiyet Divanı  (Asil)

Haysiyet Divanı ( Yedek)

Burçin Mustafa Kurdak

Abdullah Burçin Kapukaya

Halit Çim

Bora Temiz

Orkun Ürkmez

Sinem Bağcı

Danışma Kurulu (Asil)

Danışma Kurulu (Yedek)

Filip Minasyan

Ali Selçuk Demirok

Özer Öztürk

Emre Cemal Yılancıoğlu

Serkan İpek

Levent Doğanoğlu

Süleyman Tutum

Oğuz Sertaç Yılmaz

Yiğit Tatış

Turan Ersan

YAKIN TARİHLİ ETKİNLİKLERİMİZ

 Değerli Üyemiz, 

14.Dönem yeni Komisyonlarımızı kurmak ve çalışmalara başlamak üzere “14.Dönem Komisyonlar Bilgilendirme Toplantısı” 12 Aralık 2016 Pazartesi günü saat 18.00’de Dernek Merkezinde gerçekleşecektir. Yeni Komisyon yapısı, komisyonların stratejik çalışma alanları ve Komisyonların çalışma prensipleri konusunda bilgilendirmek üzere gerçekleşecek toplantının ardından Komisyon Tercih Formunu doldurarak dilediğiniz komisyon için tercihinizi yapabilirsiniz.  

EGİAD’ın faaliyetlerinin yönetilmesi ve yürütülmesi süreçlerinde etkin rol oynayan komisyonlarımızda yer almak isteyen tüm üyelerimizin katılımını dileriz.

 Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı 


KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

EGİAD olarak bu döneme güzel İzmir’imize tarihi bir değer,
kültür mirası bırakmayı hayal ederek başladık…

Tarihi Kemeraltı Bölgesi’ndeki çok önemli yapılardan biri olan Portekiz Havrası’nın restore edilerek EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi olarak
kullanılması amacıyla bir proje geliştirdik.

İzmir Musevi Cemaati ile görüşmelerimiz sonucunda ortak bir noktada buluşarak bu önemli yapının yeniden kente kazandırılması için önce Dışişleri Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan binanın ibadethaneden sosyal tesis statüsüne geçirilmesi için gerekli izinler alınarak restorasyon projesi geliştirilmesi için gerekli tüm adımlar atıldı.

Güzel İzmirimize derneğimizin aktivitelerinin de yapılabileceği büyük ve saygın bir tesis kazandırılıyor. Şehrin eski kent merkezi olan Kemeraltı’nın kullanımının artırılmasına yönelik bu adımla şehirde öncü bir adım atılarak
EGİAD marka değerine katkı sağlanması hedefleniyor.

TANITIM VE SPONSORLUK DOSYASI İÇİN TIKLAYINIZ

© EGİAD 1990 - 2016. Tüm Hakları Saklıdır.
Facebook Twitter Google Plus Youtube Linkedin http://www.egiad.org.tr
Gönderilen mail: *|EMAIL|*
listeden ayrıl    bilgileri güncelle
*|LIST:ADDRESSLINE|*

*|REWARDS|*