EGİAD AYLIK BÜLTEN - 01.02.2016
Bülten No : 67
 
BAŞKANIN MESAJI
Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

EGİAD Dönem Projelerimizden biri olan EGİAD Melekleri Ağı kapsamında çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz.  Potansiyel yatırımcılarımızı EGİAD Melek Ağı’mıza üye olarak kabul etmeye başladık. Ayrıca gelen iş fikirlerinin değerlendirilmesi ve yatırımcılarla buluşturulabilmesi kapsamında kurumsal işleyiş prosedürlerimizi ve gerekli altyapı çalışmalarını tamamladık. Diğer taraftan tüm Türkiye’de aktif olarak çalışan diğer Ağlar ile işbirliği çalışmalarına başladık.

Yeni iş fikirleri arayan, yeni yatırım mecraları ile ticari hayatına farklı bir alternatif oluşturmak isteyen üyelerimiz www.egiadmelekleri.org adresimizi inceleyebilir, potansiyel yatırımcı olarak üyelik için Dernek Merkezimize başvurabilirler.

Bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceğimiz EGİAD Liderlik Akademisi programı hazırlıklarımız başladı. En kısa zamanda ayrıntılarını sizlerle paylaşacağımız eğitim programı ile iş hayatında bizlere katkı sağlayacak çeşitli konularda, farklı modüllerden oluşan eğitimler düzenlenecektir.  EGİAD Liderlik Akademisi, konusunda uzman akademisyen ve profesyonel kişilerden oluşan eğitmen kadrosuyla gerçekleşecek eğitimler ile aile şirketlerinde yönetici olarak çalışan üyelerimizin iş hayatlarında bilgi ve tecrübelerini arttırmayı hedeflemektedir.

EGİAD’ın uzun yıllardır gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerinden biri olan “Hayat Okulu” projesini de önümüzdeki günlerde başlatacağız. İzmir’deki meslek yüksekokulu öğrencilerine yönelik kişisel gelişim eğitim programından oluşan projeyle öğrencilerimiz 10 hafta boyunca farklı uzmanlardan eğitim alacaklar.

Diğer taraftan, sizlerle daha önce paylaştığımız üzere 16-19 Mart tarihlerinde Hannover ve Hamburg ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Program kapsamında Hannover’da gerçekleşecek CEBIT Fuarı’na katılacağız ve çeşitli temaslarda bulunacağız. Programa katılmak isteyen üyelerimizin Dernek Merkezine bildirmelerini rica ederim.

Sevgi ve Saygılarımla,
Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı

DERNEĞİMİZDE GEÇEN AY

 

Türkiye ve Dünya Ekonomisi
4 Ocak 2016

“Güncel Gelişmeler Işığında Türkiye ve Dünya Ekonomisine Bir Bakış: 2016’dan Beklentiler” Konulu Seminer EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. TÜSİAD Baş Ekonomisti Zümrüt İmamoğlu’nun konuk konuşmacı olduğu seminerde Türkiye ve Dünya ekonomisi verileri paylaşıldı, 2016 beklentileri hakkında görüşüldü. TÜSİAD Başkan Vekili ve Sun Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Ünlütürk’ün de konuk olduğu seminerde rekabet gücü, Ar-Ge ve inovasyonun önemine değinildi, asgari ücret artışlarının tüketime etkileri ve enflasyon beklentileri tartışıldı.

 

 

TÜGİK İş Zirvesi
15-17 Ocak 2016

Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TUGİK) tarafından düzenlenen TÜGİK İş Zirvesi Antalya'da gerçekleştirildi. Zirve'ye EGİAD'ı temsilen Yönetim Kurulu Başkan Vekili Aydın Buğra İlter, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Aslan, Anıl Yüksel, EGİAD 11.Dönem Yönetim Kurulu Başkanı ve EGİFED Başkanı Temel Aycan Şen, EGİAD Üyeleri Kenan Doğan, Ertuğ Can, Elif Koç, Sinem Bağcı ve Abdullah Kapukaya katıldı.

 

 

EGİAD Melekleri Ağı
18 Ocak 2016

Kısa zaman önce T.C.Hazine Müsteşarlığı’nca akredite olarak kurulan EGİAD Melekleri Ağı’mız girişimci iş fikirlerini kabul etmeye başladı. Gelen iş fikirleri değerlendirilmekte ve yatırımcılarla buluşturulmak üzere süreçleri devam etmektedir. Bu kapsamda, Galata Business Angels ortaklığı ile EGİAD Dernek Merkezi’nde bir girişimci sunumu gerçekleştirildi. iyisahne.com fikrinin yaratıcısı girişimci tarafından EGİAD Melekleri Ağı üyesi yatırımcılara söz konusu iş fikri sunuldu ve ayrıntılar paylaşıldı.

 

 

Komisyonlar Ortak Toplantısı
18 Ocak 2016

Komisyonlar Ortak Toplantısı EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. Komisyon Başkanları, Başkan Vekilleri ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı toplantıda komisyonların faaliyet planları ve önümüzdeki süreçte gerçekleşecek EGİAD projeleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

 

 

Ekonomi Bakanlığı Yatırım Teşvikleri Bilgilendirme Toplantısı
18 Ocak 2016

EGİAD KOBİ Danışmanlık Hizmetleri Projesi kapsamında Ekonomi Bakanlığı'nın Yatırım Teşvikleri ile ilgili bilgilendirme toplantısı EGİAD Dernek Merkezi'nde gerçekleştirildi. Ekonomi Bakanlığı yetkilisi Uzman Emre Sağ tarafından gerçekleştirilen sunum kapsamında “Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar Çerçevesinde Yatırımcılara Sağlanan Destekler” hakkında bilgi verildi, mevzuat ve işleyiş hakkında ayrıntılar paylaşıldı.

 

 

Happy Hour
20 Ocak 2016

EGİAD Happy Hour etkinliği Cafe Plaza Bomonti'de gerçekleştirildi. Sosyal ve Kültürel İlişkiler Komisyonu tarafından düzenlenen ve çok sayıda aktif ve fahri üyemizin katılım gösterdiği kokteylde katılanlar keyifli bir akşam geçirdiler.

 

 

BIC Angels Investments Ziyareti
22 Ocak 2016

BIC Angel Investments kurucusu Joachim Behrendt ile EGİAD Yönetim Kurulu üyeleri EGİAD Dernek Merkezi'nde biraraya geldi. EGİAD Melekleri Ağı kapsamında kurumlar arası işbirliği çalışmalarının görüşüldüğü toplantıda BIC Angel Investments firması etkinlikleri hakkında bilgi alındı.

 

 

Startup Weekend
22 Ocak 2016

Google tarafından girişimciliğin yaygınlaşmasını desteklemek amacıyla tüm dünyada düzenlenen “Startup Weekend” etkinlikleri kapsamında 2016’nın ilk “Sağlık” temalı etkinliği DEPARK/DETTO ve Stage-Co işbirliği ile düzenlendi. Etkinlik kapsamında yeni iş fikirlerinin değerlendirildiği oturumda EGİAD Melekleri Ağı'nı temsilen Yönetim Kurulu Başkan Vekili Aydın Buğra İlter ve Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Kılınçlar jüri üyesi olarak katıldılar.

 

 

Yatsan Ziyareti
26 Ocak 2016

EGİAD İş Geliştirme Komisyonu tarafından düzenlenen “Üye İşyeri Ziyaretleri” kapsamında üyemiz Sezgin Canözden’in firması İnci Mobilya- Yatsan ziyaret edildi. Torbalı’da bulunan üretim tesisine yapılan ziyarette firmanın üretim ve pazarlama süreçleri hakkında bilgi alındı.

 
YAKIN TARİHLİ ETKİNLİKLERİMİZ

İş Geliştirme Komisyonumuz tarafından düzenlenen “Üye İşyeri Gezileri” etkinlikleri çerçevesinde bu ay firma ziyaretimiz 09 Şubat 2016 Salı Günü Saat: 10.00’da 
Üyemiz Sn. Canberk Şenolsun’un firması 
TEKNOPET PLASTİK ÜRÜNLERİ VE PET AMBALAJ SAN.TİC.A.Ş.’ye olacaktır.

20 kişi ile sınırlı olan ziyaret grubunda yer almak isteyen üyelerimizin Dernek Merkezine isimlerini bildirmelerini rica ederiz.

TEKNOPET PLASTİK ÜRÜNLERİ VE PET AMBALAJ SAN.TİC.A.Ş.

Adres: Armutlu Sanayi Bölgesi No:114 Armutlu-Kemalpaşa-İZMİR
Tel: 0 (232) 886 73 80

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Sosyal İlişkiler Komisyonumuz tarafından düzenlenen "EGİAD Hobi Kulüpleri" etkinlikleri çerçevesinde 10 Şubat 2016 Çarşamba günü saat 19.00’da 
Hilton Fame City'de hem birlikte yemek yeme hem de bowling oynama imkanı bulacağız. Aktiviteye siz değerli üyelerimizi bekliyoruz.

Sevgi ve Saygılarımla
Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı

Kişi Başı: 50 TL (Yemek Dahil)

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Facebook Twitter Google Plus Youtube Linkedin http://www.egiad.org.tr
Copyright © 2016 EGİAD, Tüm Hakları Saklıdır.

Mail Adresimiz: egiad@egiad.org.tr
Listeden Ayrıl   Liste Bilgilerini Güncelle