EGİAD AYLIK BÜLTEN - 07.03.2016
Bülten No : 68
 
BAŞKANIN MESAJI
Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

EGİAD Melekleri Ağı’mızın faaliyetleri hızla devam ediyor. Yatırımcı ağımız hızla genişlerken, gelen girişim fikirleri değerlendiriliyor.  Diğer melek yatırımcı ağları ile işbirliği çalışmaları  ve ortak toplantılar yapılıyor.  Ayrıca, girişimcilik ekosisteminin en önemli paydaşlarından olan teknoloji transfer ofisleri ve teknoparklar ile görüşülerek işbirliği için ilk adımlar atıldı. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’deki melek yatırımcı ağları ile Borsa İstanbul arasında imzalanan işbirliği protokolüne EGİAD Melekleri Ağı da imza attı.

EGİAD’ın gençlere yönelik hazırladığı projelerinden biri olan EGİAD BIZ Projesi için üniversitelerimizle temaslarımız devam ediyor. Projemiz kapsamında parlak fikri olan gençlerimizin projelerini değerlendirip hayata geçirmeyi veya desteklemeyi hedefliyoruz. Ayrıca EGİAD’ın gelenekselleşmiş bir faaliyeti olan ve meslek yüksekokulu öğrencilerine yönelik hazırlanan EGİAD Hayat Okulu ise önümüzdeki hafta start veriyor. Etkinlikte 100’ü aşkın öğrenciye 10 hafta boyunca cumartesi günleri, gençlerimizin iş hayatına hazırlanmalarına destek olmak üzere kişisel gelişim eğitimleri verilecek.

Diğer taraftan üyelerimizin iş hayatına ilişkin uygulamalı ve teorik bilgilerinin artırılması ile liderlik özelliklerinin geliştirilmesi hedefiyle hazırlanan EGİAD Liderlik Akademisi eğitim programımız Mart ayı içinde başlıyor. Ayrıntılı programı en kısa zamanda sizlerle paylaşılacak olan programda ekonomi, finans, stratejik yönetim, hukuk, pazarlama gibi alanlarda eğitimler gerçekleşecek.

11 Mart Cuma günü EGİAD 72.Ege Toplantısında gündemdeki önemli konuları görüşmek üzere Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu  ve 29 Mart Salı günü ise 73.Ege Toplantısı’nda İzmir’i konuşmak üzere Sayın Aziz Kocaoğlu’nu ağırlayacağız. Söz konusu önemli toplantılara katılımınızı dileriz.

Sevgi ve Saygılarımla,
Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı

DERNEĞİMİZDE GEÇEN AY

 

EGİAD Melekleri Ağı Teknoloji Transfer Ofisleri Ziyaretleri

EGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, EGİAD Melekleri Ağı kapsamında girişimcilik eko sisteminin önemli paydaşları olan teknoloji transfer ofislerini ziyaret ederek, işbirliği görüşmelerinde bulundu. Bu kapsamda, Ege Üniversitesi EBİLTEM Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Prof. Dr. Fazilet Vardar Sükan, Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoloji Geliştirme A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Özgören, Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Girişimcilik Koordinatörü Doç.Dr.Engin Özgül ve ayrıca Teknopark İzmir Genel Müdürü Yücel Yaşar ziyaret edildi. Kurumlar arası işbirliği çalışmalarının görüşüldüğü ziyaretlerde yeni kurulan EGİAD Melekleri Ağı'nın faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

 

 

Kan Bağışı Günü
8 Şubat 2016

EGİAD TÜRKKIZILAY’ının kan bağışı kampanyasına destek olmak amacıyla Dernek Merkezinde bağış günü düzenledi. Kızılay yetkililerinin dernek merkezinde hazır bulunduğu ve gelen kan bağışlarını aldığı etkinliğe üye ve üye firma çalışanları katıldı.

 

 

EGİAD BIZ Projesi- Üniversite Temasları

EGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri , EGİAD BIZ Projesi ve Hayat Okulu projesi hakkında bilgi vermek üzere üniversitelerle temaslarda bulundular. Bu kapsamda, İzmir Ekonomi Üniversitesi ,Katip Çelebi Üniversitesi, Gediz Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ve İzmir Üniversitesi Genel Sekreterleri ziyaret edilerek EGİAD Parlak Fikirlerle Atölyesi-Bright Ideas Zone (EGİAD BIZ) Projesi hakkında bilgi verildi, öğrencilerimizin söz konusu projeye katılımı için destek istendi.

 

 

Teknopet Ziyareti
9 Şubat 2016

İş Geliştirme Komisyonumuz tarafından düzenlenen “Üye İşyeri Gezileri” etkinlikleri çerçevesinde üyemiz Sn. Can Berk Şenolsun’un firması Teknopet Plastik Ürünleri ve Pet Ambalaj San.Tic.A.Ş.’ye ziyaret gerçekleştirildi. EGİAD Üyelerinin katıldığı ziyarette firma üretim süreçleri hakkında bilgi alındı.

 

 

Bowling Turnuvası
10 Şubat 2016

EGİAD, genç üyeleri arasında birlik ve beraberlik duygusunu pekiştirebilmek amacıyla bowling turnuvası düzenledi. Zevkli ve heyecanlı müsabakalara sahne olan turnuvanın, birinciliğini Burak Doğan kazanırken, ikincilik kupası Ümit Çuhadaroğlu’nun oldu. Onur Gözümoğulları ise turnuvayı üçüncü olarak tamamladı.

 

 

Melek Yatırıcı Geliştirme Semineri
12 Şubat 2016

EGİAD bünyesinde kurulan İzmir’in ve Ege Bölgesi’nin ilk ve tek akredite Melek Yatırımcı Ağı olan EGİAD Melekleri Yatırım Ağı kapsamında BIC Angels işbirliği ile düzenlenen “Melek Yatırımcı Geliştirme” Semineri EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. EGİAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve EGİAD Melekleri İcra Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter’in açılış konuşması ile başlayan seminerde BIC Angels Kurucu Ortağı Dr. Joachim Behrendt, Mentor’s Network Türkiye’nin Kurucusu ve Melek Yatırımcı Mehmet Onarcan, Melek Yatırımcı ve Gastroclub Kurucu Ortağı Çağlar Karataş konuk konuşmacı olarak yer aldılar. Seminerde, melek yatırımcı iş modeli, yatırıma uygun proje ve startup seçimi ve yatırım sonrası süreç konularında bilgi verildi. Etkinlik kapsamında ayrıca, EGİAD Melekleri Yatırım Ağı ile BIC Angels arasında bir işbirliği protokolü imzalandı. EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya ve BIC Angels Kurucu Ortağı Dr. Joachim Behrendt tarafından imzalanan protokol, girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesine yönelik olarak iki kurumun gerçekleştireceği ortak çalışmalar ve işbirliği konularını içermektedir.

 

 

Turizm Sektörü Toplantısı
15 Şubat 2016

Turizm Sektör Toplantısı EGİAD Dernek Merkezi’nde gerçekleştirildi. Turizm sektöründe faaliyet gösteren üyelerin katıldığı toplantıda, sektörde yaşanan kriz ele alındı, alınabilecek tedbirler ve yaşanan sorunlarla ilgili çözüm önerileri tartışıldı.

 

 

Dünya Melek Yatırımcılık Forumu
21-23 Şubat 2016

21- 23 Şubat 2016 tarihlerinde TBAA (Türkiye Melek Yatırımcılık Derneği) öncülüğünde düzenlenen Dünya Melek Yatırımcılık Forumu kapsamında melek yatırımcılar, girişimciler ve dünya ticaret örgütlerinin temsilcileri İstanbul Grand Tarabya Oteli’nde buluştu. EGİAD Melekleri Ağı, üç gün süren organizasyonda geniş bir katılımla yer aldı. Etkinlik kapsamında ayrıca, aralarında EGİAD Melekleri Ağı’nın da yer aldığı Türkiye’deki Melek Yatırım Ağları ile Borsa İstanbul arasında BIST Özel Pazar ile ilgili işbirliği protokolü imzaladı. Girişimcilik ve melek yatırımcılık ekosistemini güçlendirmek amacıyla imzalanan protokolü EGİAD Melekleri Ağı’nı temsilen İcra Kurulu Başkanı ve EGİAD Başkan Vekili Aydın Buğra İlter imzaladı.

 

 

Almanya İzmir Başkonsolosu
24 Şubat 2016

EGİAD Yönetim Kurulu ve Uluslararası İlişkiler Komisyonu üyeleri Almanya İzmir Başkonsolosu Thomas Gerlach’ı makamında ziyaret ettiler. EGİAD tarafından 16-19 Mart 2016 tarihlerinde yapılacak Hannover-Hamburg iş gezisi hakkında bilgi verilen toplantıda söz konusu şehirlerde yapılacak temaslara ilişkin işbirliği ve destek ile ilgili görüşüldü.

 

 

Hollanda Ticaret Heyeti Ziyareti
24 Şubat 2016

Hollanda Ticaret Heyeti, Ege Bölgesi’nin iş ve yatırım olanaklarını daha yakından tanımak, yeni iş bağlantılarının temellerini atmak ve bölgenin potansiyel sektörleri hakkında detaylı bilgi almak amacıyla EGİAD’ı ziyaret etti. Hollanda’nın Ankara Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticari Ataşesi Jeroen Kelderhuis, Hollanda İzmir Fahri Konsolosu işadamı Oğuz Özkardeş, İzmir Hollanda Ticaret ve İş Geliştirme Ofisi Müdürü Faruk Uçar, Hollanda İş Destek Ofisi İzmir Temsilci Yardımcısı Mehtap Yıldız Nuijens tarafından gerçekleştirilen ziyarete, EGİAD Başkanı Seda Kaya, Yönetim Kurulu ve Uluslararası İlişkiler Komisyonu ev sahipliği yaptı.

 

 

Genç Başarı Şirket Programı
29 Şubat 2016

Genç Başarı Eğitim Vakfı'nın İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak gerçekleştirdiği "Genç Başarı Şirket Programı"Projesi hakkında EGİAD Dernek Merkezinde bir sunum gerçekleştirdi. Lise öğrencilerinin bir öğretim yılı boyunca şirket kurmaları ve bunu geliştirmeleri sistemine dayanan programda işadamları mentör olarak yer almakta ve öğrencileri yönlendirmektedir. Program hakkında bilgi alan EGİAD Üyeleri projede mentör olarak yer alarak destek olacaklarını belirttiler.

 
YAKIN TARİHLİ ETKİNLİKLERİMİZ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı 
Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun


katılacağı 72. Ege Toplantısı 
11 Mart 2016 saat 19.00’da
SwissOtel Büyük Efes Symrna Salonu’nda

akşam yemekli olarak gerçekleştirilecektir.

Ege Toplantımızı onurlandırmanızı dileriz.

Sevgi ve Saygılarımla
Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı

Yemek bedeli : 150 TL

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Değerli Üyemiz,

EGİAD “Bizim Çocuklarımız” Projemizde yer alarak çocuklarımızın gelişimlerine katkıda bulunmak isteyen  üyelerimiz ve üye eşlerimiz ile 07 Mart 2016 Pazartesi günü (BUGÜN) saat 17.00’de Dernek Merkezinde yapılacak toplantıda bir araya geleceğiz. 

Çocuklarımız yararına renkli etkinliklerin hayat bulacağına inandığımız bu özel toplumsal sorumluluk projesine değerli katkılarınızla katılımınızı bekliyoruz. 

Lütfen toplantıya katılımınızı veya eşinizin katılım bilgisini Dernek Merkezimize bildiriniz.

Sevgi ve saygılarımla,

 Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı

DETAYLI BİLGİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

9 Mart 2016 Çarşamba günü 19.30'da Les Quais'te gerçekleştirileceğimiz
EGİAD Happy-Hour’da birlikte olmayı dileriz.

Kişi Başı: 70 TL

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Değerli Üyemiz,

Sektörel ve Kentsel Araştırmalar Komisyonu tarafından düzenlenecek Bayraklı Yeni Kent Merkezi konulu toplantı 14 Mart Pazartesi saat 16:30’da
EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleşecektir.

 Konak Belediyesi Etüd Proje Müdürü Neslihan Yalnızkoç ve Müdür Yardımcısı Birkan Bektaş’ın konuk konuşmacı olacakları söz konusu toplantıya katılımınızı dileriz.

Saygılarımla,
Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı
KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

EGİAD Başkan Vekilimiz Sn.Aydın Buğra İlter’in Yönetim Kurulu Üyesi olduğu TKYD ve TAİDER ile ortak gerçekleşecek “Faaliyet Raporu Hazırlama Eğitim Programı”na katılımınızı dileriz.

DETAYLI İNCELEMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

2016 Dönemi Liderlik Akademisi Başlıyor

16 Mart -10 Mayıs 2016 tarihleri arasında haftada iki gün 18.00 - 21.00 saatlerinde gerçekleşecek 52 saatlik eğitim programı öncelikle EGİAD üyeleri olmak üzere
üyelerimizin şirketlerinde çalışan orta ve üst düzey yöneticilere yönelik olarak düzenlenmektedir. Eğitimler EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirilmektedir.

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ PROGRAM DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Değerli Üyemiz,

 EGİAD İş Geliştirme Komisyonu tarafından düzenlenen 
“EGİAD 4. Ticaret Köprüsü” 
30 Mart 2016 Çarşamba günü saat 09.00 - 12.30 
arasında SwissOtel Büyük Efes’te gerçekleştirilecektir.

  EGİAD üyelerinin en temel beklentilerinden biri olan İş Ağlarını (networking) kurmak ve genişletmek amacıyla oluşturulan söz konusu etkinlikte üyelerimiz; diğer üye firmaların sektörleri, üretim ve hizmet alanları hakkında bilgi alacakları, ticaret ağlarını ve ortaklıklarını geliştirebilecekleri bir zeminde biraraya geleceklerdir.

 Söz konusu toplantıya katılımınızı dileriz.

Sevgi ve Saygılarımla,
Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Facebook Twitter Google Plus Youtube Linkedin http://www.egiad.org.tr
Copyright © 2016 EGİAD, Tüm Hakları Saklıdır.

Mail Adresimiz: egiad@egiad.org.tr
Listeden Ayrıl   Liste Bilgilerini Güncelle