İletiyi düzgün görüntüleyemiyorsanız lütfen tıklayınız

EGİAD AYLIK BÜLTEN - 01.08.2016
BÜLTEN NO : 73

BAŞKANIN MESAJI
Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

Ülke olarak olağanüstü günler yaşadık, yaşıyoruz. 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminden sonra demokrasiye olan bağlılığımızın daha da geliştiğine, birlik ve beraberlik duygularımızın daha da arttığına inanıyorum. Her geçen gün Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çağdaş, demokratik, hukuka ve insan haklarına bağlı Cumhuriyet anlayışının ne kadar önemli ve vazgeçilmez olduğunun geniş kitleler tarafından algılandığına şahit oluyoruz. Belki de bu yaşadığımız kötü günler sonunda ırk-din-mezhep ayrımı olmaksızın birlik ve beraberlik ile daha çağdaş, gerçek demokrasiyi yaşayan,  ekonomik kalkınmaya olduğu kadar sosyal kalkınmaya da önem veren, yandaş kadrolar yerine uzman kadrolarla çalışan, refah seviyesi yüksek ülkelerden biri olma yolunda daha önemli adımlar atabiliriz.

EGİAD’ın her yıl geleneksel olarak düzenlediği Fotoğraf Yarışması’nın bu yılki temasını “Barış” olarak belirledik. Yarışma sonunda ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan eserler, siz sanatseverlerin beğenisine sunulacaktır. Ulusal çapta düzenlenecek yarışmamız için ayrıntıları bültenimizde bulabilirsiniz.

Diğer taraftan Derneğimize ve İzmir’imize saygın bir kültür ve etkinlik merkezi kazandırma hedefiyle Kemeraltı’nda yer alan tarihi bina ile ilgili restorasyon için çalışmalarımız başlıyor. Sizlerin desteği ile şehrimize kalıcı  ve kültürel etkinliklerin yapıldığı işleyen, aktif bir mekan kazandırmak için kolları sıvıyoruz.

Sevgi ve Saygılarımla,
Seda Kaya
Yönetim Kurulu Başkanı

DERNEĞİMİZDE GEÇEN AY

 

EGİAD Basın Açıklaması
16 Temmuz 2016

15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişimi nedeniyle yayınlanan Basın Bülteni’nde EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya, darbe girişimini şiddetle kınayarak, bunun Türk demokrasisine yapılmış bir suikast girişimi olduğuna vurgu yapmıştır. Basın Bülteni tam metni için tıklayınız.

 

 

İzmir Valisi Ziyareti
21 Temmuz 2016

EGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri İzmir Valisi Erol Ayyıldız'ı makamında ziyaret etti. Sayın Ayyıldız'a göreve gelmesi nedeniyle başarılar dileyen EGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri EGİAD'ın kurumsal yapısı ve faaliyetleri hakkında bilgi aktardılar. Toplantıda ayrıca Türkiye ve İzmir gündemindeki önemli konular görüşüldü.

 

 

Ortak Basın Toplantısı
26 Temmuz 2016

EGİAD, İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi Tarihi Havagazı Fabrikası'nda Ortak Basın Toplantısı düzenledi. Yapılan açıklamada yapılan darbe girişimine tepki gösterilirken, ülkemizin yaşadığı bu olağanüstü günlerde, demokrasiye olan inanç ve bağlılık vurgulanarak huzur, güven ve refah dolu yarınlara ilişkin temenniler paylaşıldı.

 

 

EGİAD Melekleri’nin de yatırım desteğini alan Kolay İK 6 milyon TL değerlemeye ulaştı.
27 Haziran 2016

EGİAD Melekleri Ağı kapsamında yatırım yapılan girişim projesi olan Kolay IK söz konusu yatırım sonrasında 6 milyon TL değerlemeye ulaştı. İlk tur yatırımını Melih Ödemiş liderliğinde GBA üyeleri'nden alan Kolay İK’nın ikinci yatırım turuna ise bu isimlere ek olarak Trivago’nun kurucusu Rolf Schrömgens, YT Ventures, EGİAD Melekleri’nden Aydın Buğra İlter, Ali Barçın ve Williamsburg Capital LLC ile Kıvanç Onan da katıldı. Kolay İK, firmaların personel yönetimi süreçlerini kolaylaştırmak ve bu süreçlerle ilgilenen çalışanların iş yükünü en aza indirmek amacıyla dijital çözümler sunmaktadır.

 
YAKIN TARİHLİ ETKİNLİKLERİMİZ

İş Geliştirme Komisyonumuz tarafından düzenlenen “Üye İşyeri Gezileri” etkinlikleri çerçevesinde bu ay firma ziyaretimiz 3 Ağustos 2016 Çarşamba Günü Saat: 10.00’da Üyelerimiz Sn. Deniz Küçükkurt ve Sn.Bahar Küçükkurt'un firması Bortar Group’a olacaktır. Ardından Bortar Group bünyesinde çikolata yapımının tüm sırlarını öğrenmek için bir workshop çalışması gerçekleşecek.

20 kişi ile sınırlı olan ziyaret grubunda yer almak isteyen üyelerimizin Dernek Merkezine isimlerini bildirmelerini rica ederiz.

BORTAR HAZIR YEMEK VE GIDA SAN. TİC. A.Ş.
Adres: 6089 Sokak No:2 Işıkkent İZMİR
Tel: 0 (232) 436 19 20

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


EGİAD olarak bu döneme güzel İzmir’imize tarihi bir değer,
kültür mirası bırakmayı hayal ederek başladık…

Tarihi Kemeraltı Bölgesi’ndeki çok önemli yapılardan biri olan Portekiz Havrası’nın restore edilerek EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi olarak
kullanılması amacıyla bir proje geliştirdik.

İzmir Musevi Cemaati ile görüşmelerimiz sonucunda ortak bir noktada buluşarak bu önemli yapının yeniden kente kazandırılması için önce Dışişleri Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan binanın ibadethaneden sosyal tesis statüsüne geçirilmesi için gerekli izinler alınarak restorasyon projesi geliştirilmesi için gerekli tüm adımlar atıldı.

Güzel İzmirimize derneğimizin aktivitelerinin de yapılabileceği büyük ve saygın bir tesis kazandırılıyor. Şehrin eski kent merkezi olan Kemeraltı’nın kullanımının artırılmasına yönelik bu adımla şehirde öncü bir adım atılarak
EGİAD marka değerine katkı sağlanması hedefleniyor.

TANITIM VE SPONSORLUK DOSYASI İÇİN TIKLAYINIZ


EGİAD, geleneksel hale gelen fotoğraf yarışmasının bu yılki temasını, “Barışa bir şans ver” sloganı çerçevesinde Barış konusuna ayırmıştır. EGİAD, Ulusal boyutta 6.sını düzenlediği bu yarışma ile yukarıda paylaşılan gerçekler ışığında, sadece ülkemizde değil tüm dünyada gerçek barışın sağlanması ve barış içinde bir dünyanın yeniden kurulması özleminden yola çıkmıştır. EGİAD bu şekilde sadece ekonomik hayata değil sosyal ve toplumsal hayatın gelişmesine de katkıda bulunmayı hedeflemekte ayrıca fotoğraf sanatına ve fotoğrafa gönül veren herkese destek olmayı amaç edinmektedir.

EGİAD 2016 yılı fotoğraf yarışmasına tüm fotoğraf tutkunlarını davet ediyoruz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ
© EGİAD 1990 - 2016. Tüm Hakları Saklıdır.
Facebook Twitter Google Plus Youtube Linkedin http://www.egiad.org.tr
Gönderilen mail: *|EMAIL|*
listeden ayrıl    bilgileri güncelle
*|LIST:ADDRESSLINE|*

*|REWARDS|*