İletiyi düzgün görüntüleyemiyorsanız lütfen tıklayınız

EGİAD AYLIK BÜLTEN - 10.01.2018
BÜLTEN NO : 90

BAŞKANIN MESAJI
Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

EGİAD olarak “Uluslararası İlişkiler” kapsamında önemli temaslarda bulunmayı sürdürüyoruz. 7 Aralık tarihinde Litvanya Büyükelçisi’ni, 13 Aralık tarihinde Portekiz Büyükelçisi’ni ağırladık. Portekiz Büyükelçisi ve beraberindeki heyeti Derneğimizde konuk ettikten sonra Kemeraltı’nda restorasyonunu sürdürdüğümüz ve uzun süredir üzerinde çalıştığımız EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi’nde ağırladık ve restorasyon çalışmaları hakkında bilgi paylaştık. 12-13 Aralık tarihinde ise Bulgaristan’ın Başkenti Sofia’da gerçekleşen Bulgar –Türk İş Toplantısı’na üyelerimizden bir heyet ile katıldık. Yapılan toplantıda ve sonrasında gerçekleşen B2B görüşmelerinde somut işbirliği adımları atıldı.

EGİAD Melekleri Ağı’mız çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Aralık ayı içinde gerçekleştirdiğimiz Melek Yatırımcı – Girişimci Buluşması etkinliğimiz beş girişimciye ev sahipliği yaptı. Çok sayıda yatırımcının ilgi gösterdiği toplantı sonrasında ilgilenen yatırımcılarla girişimcilerin birebir buluştuğu ve proje detaylarının görüşüldüğü toplantılar düzenlendi.

EGİAD Olağan Danışma Kurulu Toplantımızı, Danışma Kurulu Başkanımız Sayın Şükrü Ünlütürk başkanlığında gerçekleştirdik. EGİAD faaliyet ve planlanan projelerin görüşüldüğü toplantıda Kurul üyelerinden pek çok önemli öneri ve görüş aldık. Özellikle “İzmir’in iş dünyası adına öncelik ve ihtiyaçlarının belirlenmesi ve ortak bir görüş oluşturulabilmesi için EGİAD nasıl bir rol oynamalı” konusunda çok önemli tavsiyeler aldık. Bu kapsamda; bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda kamuoyuyla paylaşılan “Ekonomik ve Demografik Göstergelerle İzmir” Raporu ile başlattığımız çalışmaları sürdürerek İzmir için farklı çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz.

Ayrıca ABD Büyükelçiliğinden Kadın Girişimciliğin Desteklenmesi konulu projemizle aldığımız hibe kapsamında kadın girişimcilerin eğitimine başlıyoruz. Ayrıntıları sizlerle yakın zamanda paylaşacağız.

Sevgi ve Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

DERNEĞİMİZDE GEÇEN AY

 

EGİAD, Expertera ile bir araya geldi
4 Aralık 2017

İş Geliştirme Komisyonu tarafından yürütülen “Ortak Satın Alma Platformu” Projesi kapsamında üyelerimizin ürün ve hizmet aldıkları firmalarla anlaşmalar yapılması ve üyelerimizin uygun fiyat ve fırsatlarla satın alma yapabilmelerine imkan sağlanması amaçlanmaktadır. Bu kapsamda Expertera ile biraraya gelen EGİAD, üye firmalara online platformda çeşitli sektörlerden profesyonellerle uzmanlık desteği sağlamak üzere bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda, Work 3.0 kavramı üzerinde durularak, Sanayi 4.0 ile gelen değişikliklerin iş dünyasını nasıl etkilediği, uzmanlaşmanın önemi, uzmanlıklarla kurulan esnek iş modellerinin iş verimliliğini nasıl artırdığı aktarıldı, büyümenin en önemli yolunun verimli çalışma modeli olan esnek işgücü olduğu vurgulandı.

 

 

EGİAD Melekleri Yatırımcı-Girişimci Buluşması
4 Aralık 2017

Ege’nin ilk melek yatırım organizasyonlarından EGİAD Melekleri, 2017 yılının dördüncü “Melek Yatırımcı – Girişimci Buluşması’nı gerçekleştirdi. EGİAD Melekleri İcra Kurulu Başkanı Ali Barçın'ın açılış konuşması ile başlayan etkinliğin devamında ise beş girişimci sunumlarını gerçekleştirdi. Octovan, Fazla Gıda, Ulak, Pubinno, Compay yatırımcılar ile bir araya geldi.

 

 

Litvanya Büyükelçisi'nin Ziyareti
7 Aralık 2017

Litvanya`nın Ankara Büyükelçisi Audrius Bruzga ve İzmir Fahri Konsolosu Mustafa Ahmet Özsoy beraberindeki heyetle EGİAD’ı ziyaret etti. Büyükelçi İzmir’in en dinamik genç işadamlarından oluşan EGİAD gibi bir örgütü ziyaret etmekten memnuniyet duyduğunu belirterek, iki ülke ve kurumlar arasındaki ilişki ve ticareti geliştirmenin kendileri için büyük önem taşıdığını ifade etti. Ege Genç İşadamları Derneği Başkanı Aydın Buğra İlter, Litvanya`nın Ankara Büyükelçisi Audrius Bruzga, İzmir Fahri Konsolosu Mustafa Ahmet Özsoy ve Ekonomi Müşaviri Kristina Babiciene’yi makamında ağırladı. Ziyarete EGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Gökmen Ulusoy, Feyzi Kaya, Ertuğ Can, EGİAD Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı Cem Demirci ve Komisyon Üyesi Erkan Karacar, EGİAD Üyesi Mutlu Can Günel katıldı.

 

 

EGİAD Danışma Kurulu Toplantısı
11 Aralık 2017

EGİAD Danışma Kurulu Toplantısı Karaca Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Danışma Kurulu Başkanı Şükrü Ünlütürk Başkanlığında biraraya gelen Danışma Kurulu üyeleri EGİAD’ın faaliyetleri ve planlanan projeleri hakkında görüştüler. Toplantıda ayrıca İzmir’in öncelikli sorunları ve çözüm önerileri tartışılarak bu konularda EGİAD’ın nasıl bir rol oynaması gerektiği konusunda öneriler paylaşıldı.

 

 

EGİAD Bulgaristan Temasları
12-13 Aralık 2017

Ege Genç İşadamları Derneği, Rusya ve Slovenya’dan sonra bu yılki üçüncü yurtdışı gezisini Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya düzenledi. Union for Private Economic Enterprise’ın davetiyle Bulgar-Türk İş Toplantısı'na katılım sağlandı. Bulgaristan ekonomik ve yatırım ortamı hakkında bilgi alındı. Ayrıca Avrupa Fonları, Rekabet ve Tarım Programı hakkında ayrıntılı bilgi alışverişinde bulunularak iki ülke işadamları arasında B2B görüşmeleri gerçekleştirildi. EGİAD heyeti Bulgaristan temasları kapsamında Türkiye Sofya Büyükelçisi Hasan Ulusoy ve Ticaret Başmüşaviri Emrah Sazak’ı da makamlarında ziyaret etti. İki ülke arasındaki siyasi, ekonomik ve ticari ilişkiler ile ilgili bilgi aldı. Yapılan temaslarda iki ülke arasında ticari işbirliğinin geliştirilebilmesi için yapılabilecekler görüşüldü.

 

 

Portekiz Büyükelçisi'nin Ziyareti
14 Aralık 2017

Portekiz Büyükelçisi ve beraberindeki heyet ; İzmir’e yaptıkları ilk resmi ziyareti kapsamında, 14 Aralık 2017 Perşembe günü EGİAD’ı ve akabinde EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi’ni ziyaret ettiler. Portekiz Ankara Büyükelçisi Paula Leal da Silva, Dış Ticaret ve Yatırım Birimi Sorumlusu Celeste Mota, Kültür ve Eğitim Birimi Sorumlusu Camões Mário Tiago Paixão, Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve Portekiz İzmir Fahri Konsolosu Ahmet Yiğitbaşı EGİAD Yönetim Kurulu ile biraraya geldi. Toplantıda EGİAD’ın kurumsal yapısı ve faaliyetleri hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter, EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi olarak düzenlenecek ve restorasyon çalışmaları devam eden Kemeraltı’nda bulunan tarihi Portekiz Sinegogu ve restorasyon projesi hakkında bilgi verildi. İki ülke ilişkileri, ekonomik ve ticari işbirliği çalışmalarının görüşüldüğü toplantının ardından EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi’ne geçildi. Restorasyon projesi ile ilgili yerinde bilgi alan Portekiz Büyükelçisi ve beraberindeki heyet, bu önemli tarihi yapının yenilenmesi ve etkin şekilde kullanılması amacıyla yapılan çalışmalarla ilgili takdirlerini sundu.

 

 

Komisyonlar Ortak Toplantısı
18 Aralık 2017

EGİAD Komisyonlar Ortak Toplantısı Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. Komisyon Başkanları ve Başkan Vekilleri ile Yönetim Kurulu'nun biraraya geldiği toplantıda komisyonların çalışma takvimi ve planlanan etkinlikler görüşüldü.

 

 

EGİAD Geleneksel Yeni Yıl Kokteyli
27 Aralık 2017

EGİAD Geleneksel Yeni Yıl Kokteyli Küçük Kulup'te gerçekleştirildi. Çok sayıda EGİAD üyesinin keyifli bir organizasyonla bir araya geldiği akşamda 2018 için iyi dilekler dile getirildi.

 

YAKIN TARİHLİ ETKİNLİKLERİMİZ

Değerli Üyemiz, 

KOSGEB tarafından KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı (TEKNOYATIRIM) ve Stratejik Ürün Destek Programı adları altında iki adet yeni Destek Programı oluşturulmuştur. 

Firma başına 5.000.000 TL’ye kadar KOBİ’lerimize destek sağlayabilen söz konusu programlara ilişkin detayları aşağıda yer alan linklerden görüntüleyebilirsiniz. 

Söz konusu destekler konusunda ayrıntılı bilgi vermek üzere 
KOSGEB İzmir Güney Müdürü Mustafa ÇANAKÇI tarafından 
15 Ocak 2017 Pazartesi günü saat 17.00’de EGİAD Dernek Merkezinde 
KOSGEB Destekleri Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirilecektir. 

Toplantıya tüm üyelerimiz ve üye firma çalışanları davetlidir. Katılımınızı dileriz. 

Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı
Stratejik Ürün Destek Programı
KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Değerli Üyemiz,

TÜSİAD Baş Ekonomisti Dr.Zümrüt İmamoğlu’nun konuk konuşmacı olacağı 
“Türkiye ve Dünya Ekonomisi: Genel  Değerlendirme ve Güncel Gelişmeler” 
konulu Toplantı 29 Ocak 2018 Pazartesi günü saat 17.00’de 
EGİAD Dernek Merkezinde
gerçekleşecektir.

Söz konusu toplantıya katılımınızı dileriz.

Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı


KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ
© EGİAD 1990 - 2017. Tüm Hakları Saklıdır.
Facebook Twitter Google Plus Youtube Linkedin http://www.egiad.org.tr
Gönderilen mail: *|EMAIL|*
listeden ayrıl    bilgileri güncelle
*|LIST:ADDRESSLINE|*

*|REWARDS|*