İletiyi düzgün görüntüleyemiyorsanız lütfen tıklayınız

EGİAD AYLIK BÜLTEN - 06.11.2017
BÜLTEN NO : 88

BAŞKANIN MESAJI
Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

EGİAD’ın en önemli ve geleneksel toplantı formatı olan “Ege Toplantıları”nın 75.sini Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan’ın katılımıyla Karaca Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdik. Üyelerimizin ve basının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Sayın Lütfi Elvan, ülke ve İzmir gündemine ilişkin pek çok konuda bilgi ve görüşlerini bizimle paylaştı. 

Uluslararası İlişkiler kapsamında, 25-28 Ekim tarihlerinde Slovenya’ya iş gezisi düzenledik. Ayrıntılarını bültenimizde bulacağınız gezi kapsamında çok önemli işbirliği temasları sağlandı. T.C. Ljubljana Büyükelçisi ve Ticaret Müşaviri başta olmak üzere Ljubljana Sanayi ve Ticaret Odası, CEED, YES, Teknoloji Parkı gibi pek çok önemli kişi ve kurumla görüşmeler gerçekleştirildi. Program kapsamında ayrıca katılımcı firmalarımızın katıldığı ikili görüşmeler sonucunda ticari işbirlikleri için somut adımlar atılmış oldu. Verimli ve başarılı geçen gezimizde emeği geçen Uluslararası İlişkiler Komisyonu üyelerimize ve Yönetim Kurulu’muza teşekkür ediyorum.

Değerli üyelerimiz,

Bu ay Cumhuriyetimizin 94. Yılını artan bir heyecan ve coşku ile kutladık. Türk Milleti, Atatürk’ün milletine bıraktığı en değerli miras olan demokratik ve laik Cumhuriyete sahip çıkarak 29 Ekim 1923’den bugüne içeriden ve dışarıdan ona yönelik tehditlere karşı tek yumruk olarak savaşıyor. EGİAD üyesi olarak bizler de Cumhuriyetin temel değerlerine ve Atatürk ilkelerine bağlı aydın genç iş insanları olarak bu savaşta ön saflarda yer alıyoruz. Bu hafta ayrıca 10 Kasım günü yine milletçe Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygıyla eğilerek minnet ve şükranlarımızı bir kez daha sunacağız.

EGİAD olarak Sanayi 4.0 konusunu gündemimizin üst sıralarında tutmaya ve bu konuda farkındalık yaratmak adına yaptığımız çalışmalara devam ediyoruz. Sanayi 4.0 Bilgilendirme Toplantıları serimizin üçüncü toplantısını Ekim ayı içinde gerçekleştirdik. Mitsubishi Electric Firması yetkililerini ağırladığımız toplantıda firmanın konuyla ilgili çalışmalarını ve gerçekleştirdiği uygulamalarını ilk ağızdan öğrenme imkanı elde ettik.

Bildiğiniz gibi, 23 Kasım tarihinde ESİAD işbirliği ile “Biz Başlıyoruz” temalı bir tam günlük Sanayide Dönüşüm ve Endüstri 4.0 Zirvesi düzenlenecektir. Katılımcı şirketlerin somut iyi uygulama örneklerini sunacakları, Endüstri 4.0 ile ilgili yaptıkları hazırlıkları anlatacakları, canlı robot/sanal gerçeklik gösterimlerinin yapılacağı geniş kapsamlı ve geniş katılımlı bir zirve hazırlanmaktadır. Bültenimizde ayrıntılarını bulacağınız Zirve’ye katılımlarınızı diliyoruz.

Sizlerle sık sık paylaştığımız, Derneğimize ve şehrimize saygın bir Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi kazandırmak adına başlattığımız projede son aşamaya geldik. Uzun süredir üzerinde çalıştığımız EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi’nin restorasyon çalışmaları tamamlanmak üzeredir. Çalışmaları yerinde görmek, merkezi size tanıtmak üzere EGİAD Happy Hour etkinliğimizi 29 Kasım tarihinde orada düzenleyeceğiz. Siz değerli üyelerimizle birlikte olmayı dileriz.

Sevgi ve Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

DERNEĞİMİZDE GEÇEN AY

 

EGİAD’ın konuğu Mitsubishi Electric
2 Ekim 2017

EGİAD Sanayi 4.0 Bilgilendirme Toplantıları kapsamında yapılan üçüncü toplantının konuğu Mitsubishi Electric Firması oldu. EGİAD Dernek Merkezinde yapılan toplantının konuk konuşmacısı Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri OEM İş Geliştirme Kıdemli Müdürü Tolga Bizel, Mitsubishi Electric’in güvenilir ve esnek üretim sistemleri kurmaya yönelik entegre konsepti e-F@ctory hakkında bilgi sundu, firmanın Türk sanayisine geleceğin dijital fabrikalarını bugünden kurabilme imkanı tanıyan teknolojik çözümler sunduğunu belirtti. IOT ve üretimde kullanılan robot teknolojilerine değinen Tolga Bizel, konuyla ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

 

EGİAD Üye Oryantasyon Kampı
07-08 Ekim 2017

EGİAD Üye Oryantasyon Kampı 07-08 Ekim tarihlerinde Kuşadası Pine Bay Holiday Hotel’ de gerçekleştirildi. İş Geliştirme Komisyonu organizasyonuyla düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter, EGİAD’ın kurumsal yapısı, işbirlikleri ve 14. dönemin stratejik çalışma alanları hakkında bilgi verdi. Gerçekleşen faaliyetleri aktardı. 11.Dönem Yönetim Kurulu Başkanı ve EGİFED Yönetim Kurulu Başkanı Temel Aycan Şen ise EGİAD tecrübelerini paylaştı ve EGİFED çalışmaları hakkında bilgi verdi. Konuşmaların ardından Ekim Akademi firması tarafından “Tanışalım Kaynaşalım- Buz Kırma” ve Hepimiz Birimiz, Birimiz Hepimiz İçin” eğitimleri gerçekleştirildi. Üyelerimizin aileleri ile birlikte katıldıkları etkinlik programı kapsamında katılımcılar Gala Yemeğinde biraraya geldiler. Yemek sırasında EGİAD’a yeni katılan üyelere plaketleri sunuldu. EGİAD Oryantasyon Kampı ertesi gün düzenlenen brunch ile sona erdi .

 

 

EGİAD 75. EGE Toplantısı’nın Konuğu Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan Oldu
13 Ekim 2017

EGİAD 75.Ege Toplantısı Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın katılımıyla Karaca Kültür Merkezi Ana Salon’da gerçekleştirildi. EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter ve Danışma Kurulu Başkanı Şükrü Ünlütürk’ün açılış konuşmaları ile başlayan toplantıda Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan yaptığı konuşmada Türkiye gündemindeki önemli konular ve Bakanlık çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bakanlık ve hükümet olarak İzmir’in kalkınması ve cazibe merkezi olması için özel önem verdiklerine vurgu yapan Lütfi Elvan konuşmasının ardından katılımcılardan gelen soruları yanıtladı. Toplantı EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter’in Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'a katılımları nedeniyle plaket takdim etmesiyle son buldu.

 

 

EGİAD Brunch Etkinliği
22 Ekim 2017

EGİAD üyeleri aileleriyle birlikte İzmir Atlı Spor Kulübünde, EGİAD Brunch’ında buluştular. Aileleri ile birlikte keyifli bir Pazar geçiren EGİAD’lılar Türkiye Binicilik Federasyonu tarafından düzenlenen Arte Cerrahi Hastanesi Anadolu Ligi Finali engel atlama yarışlarını da izleme fırsatı buldular. Organizasyon sonunda dereceye girenlere ödülleri EGİAD Başkan Vekili Mustafa Aslan ve Övünç Emre tarafından verildi.

 

 

Slovenya ile Güçbirliği
25-28 Ekim 2017

EGİAD Slovenya İş Gezisi Slovenya'nın Başkenti Ljubljana ve ünlü şehirlerinden Bled'i kapsayan bir programla gerçekleştirildi. EGİAD üyelerinden oluşan heyet, öncelikle yatırımcı firmalara Slovenya’da yapacakları ticari faaliyetler ile ilgili hem hukuk hem de finans alanında hizmet veren danışmanlık firması Wolf Theiss'ten Slovenya'da iş yapmak konusunda bilgi aldı. Ardından temaslarına başlayan heyet T.C. Ljubljana Büyükelçisi Esen Altuğ ve Ticaret Müşaviri Gamze Doğan'ı ziyaret etti. Türkiye Avrupa Birliği ilişkilerinin değerlendirildiği ziyarette, ikili ilişkilerin artan bir ivme kazandığı dile getirildi. Program kapsamında Bled School of Management ziyaret edildi. İncelemelerde bulunuldu. EGİAD Heyeti ayrıca, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Türkiye Büyükelçiliği’nin düzenlediği Cumhuriyet Resepsiyonu’na katıldı. Ljubljana Sanayi ve Ticaret Odası'nda gerçekleşen ziyarette ise hem Oda yetkilileri hem de diğer önemli kurumlarla biraraya gelindi. Ljubljana Sanayi ve Ticaret Odası Genel Müdürü Sonja Smuc , T.C. Ljubljana Büyükelçisi Esen Altuğ, DEIK Türk Sloven İş Konseyi Eş Başkanı Zahit Sağlık ve Slovenya İzmir Fahri Konsolosu Mazhar İzmiroğlu’nun açılış konuşmaları ile başlayan toplantıda, EGİAD Başkanı Aydın Buğra İlter, CEED Slovenya Direktörü Barbara Bregar, Teknoloji Parkı Girişimciliği Destekleme Bölümü Direktörü Vera Nunič ve ABC Accelerator’un Direktörü Urška Jež tarafından konuşma ve sunumlar gerçekleştirildi. Toplantının ardından firmalarla ikili görüşmelere geçildi. 44 Sloven firmanın katıldığı görüşmelerde pek çok ticari işbirliği adımı atılmış oldu. EGİAD Slovenya İş Gezisi kapsamında ayrıca Ljubljana Teknolojı Parkı’na ziyaret gerçekleştirilerek incelemelerde bulunuldu.

 

YAKIN TARİHLİ ETKİNLİKLERİMİZ

İş Geliştirme Komisyonumuz tarafından düzenlenen “Üye İşyeri Gezileri” etkinlikleri çerçevesinde bu ay firma ziyaretimiz 15 Kasım 2017 Çarşamba Günü Saat: 10.00’da Üyelerimizden Mustafa Güres ve Merve Güres'in firması Güres Grup'a olacaktır.

20 kişi ile sınırlı olan ziyaret grubunda yer almak isteyen üyelerimizin Dernek Merkezine isimlerini bildirmelerini rica ederiz.

GÜRES GROUP
Adres: Mütevelli Mah. Değirmen Yolu Sok. No:9 Saruhanlı / MANİSA
Tel: 0 236 398 70 06 - 0 236 398 71 16

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Değerli Üyemiz, 

EGİAD ve ESİAD tarafından 23 Kasım 2017 Perşembe günü Swissôtel Büyük Efes’te “Biz Başlıyoruz” temalı bir tam günlük Sanayide Dönüşüm ve Endüstri 4.0 Zirvesi düzenlenecektir. Katılımcı şirketlerin somut iyi uygulama örneklerini sunacakları Endüstri 4.0 ile ilgili yaptıkları hazırlıkları anlatacakları, canlı robot/sanal gerçeklik demonstrasyonlarının yapılacağı bir zirve planlanmıştır.

Zirve ile ilgili taslak programı www.egesanayizirvesi.com adresinden inceleyebilirsiniz.

Sanayide Dönüşüm ve Endüstri 4.0 Zirvesi’ne katılım ve desteğinizi dileriz. 

Organizasyon ESİAD*, EGİAD* üyelerine ve öğrencilere ücretsizdir. 
Dışarıdan katılım 200 TL'dir. Akademisyenlere 100 TL'dir
Katılımcı ücretlerinin 20 Kasıma kadar aşağıdaki banka bilgisine "Ad, Soyad, EGİAD Sanayi 4.0" açıklaması ile gönderilmesi gerekmektedir.
Ege Genç İşadamları Derneği 
Odeabank İzmir Kurumsal Ticari Şubesi
TR09 0014 6000 0001 1602 8000 01
*EGİAD ve ESİAD üyelerinin şirketleri için ücretsiz katılımcı sayısı üye harici 1 kişi ile sınırlıdır.

Saygılarımızla,

Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı
Fadıl Sivri
ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı
KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

03.11.2017
Sayı:2017/107

Değerli Üyemiz,

Ege Genç İşadamları Derneği’nin 2017 yılı Mali Genel Kurul Toplantısı 20 Kasım 2017 Pazartesi günü saat 17.00’de 1456 sokak No:10/1 K:8 Alsancak-İzmir adresindeki
EGİAD Dernek Merkezi’nde aşağıdaki gündemleyapılacaktır. Çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı 27 Kasım 2017 Pazartesi günü aynı yer ve saatte gerçekleştirilecektir.

Üyelerimizin bilgisine saygıyla arz ederiz.
EGİAD YÖNETİM KURULU

GÜNDEM:
1)Açılış ve yoklama
2) Genel Kurul Divanının teşkili ve saygı duruşu
3) Genel Kurul Divanına Genel Kurul evrakını imzalama yetkisinin verilmesi
4) Yönetim Kurulu faaliyet raporunun okunması, görüşülmesi ve onaylanması
5) Denetleme Kurulu raporunun okunması, görüşülmesi ve onaylanması
6) Bilançonun sunulması, görüşülmesi ve onaylanması
7) 2018 yılı Üye Giriş ve Yıllık Aidatlarının ve ödeme şeklinin görüşülmesi, 2018 yılı Taslak Bütçesi’nin sunulması, görüşülmesi ve onaylanması
8) EGİAD Tüzüğünün bazı maddelerinde yapılması planlanan değişikliklerin görüşülmesi (Ekteki bağlantıda sunulmaktadır)
9) Dilek ve temenniler
10) Kapanış
TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ İLE İLGİLİ DÖKÜMAN İÇİN TIKLAYINIZ

Değerli Üyemiz, 

İzmir’imizin 7000 yıllık tarihe sahip Kemeraltı bölgesine ilişkin yapılan çalışmalara destek verebilmek,  derneğimize ve şehrimize saygın bir Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi kazandırmak adına  başlattığımız projede son aşamaya geldik. 

İzmir’in tarihi ve turistik değerlerinden biri olan Kemeraltı bölgesinde Anıtlar Kurulu tarafından tescillenmiş olan eski Portekiz Havrası’nın restorasyonu yapılarak 
EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi olarak kullanılması amacıyla hazırlanan bu projeyle, İzmir’in en önemli kentsel değerine katkı sağlamak, Kemeraltı’nın canlandırılması ve şehre kültürel bir merkez kazandırılması hedeflenmektedir. 

Bu hedeflerle uzun süredir üzerinde çalıştığımız EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi’nin restorasyon çalışmaları tamamlanmak üzeredir. 

Çalışmaları yerinde görmek, merkezi size tanıtmak üzere EGİAD Happy Hour etkinliğimizi 
29 Kasım 2017 saat 19.00’da EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi
’nde düzenleyeceğiz.

 EGİAD Happy Hour’a katılımınızdan büyük mutluluk duyacağız.

Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı
 

 Tarih: 29 Kasım 2017
Saat:   19.00
Yer:    EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi
Adres: Güzelyurt Mahallesi 926 sok. No:8 Konak

HARİTA İÇİN TIKLAYINIZ
KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ
© EGİAD 1990 - 2017. Tüm Hakları Saklıdır.
Facebook Twitter Google Plus Youtube Linkedin http://www.egiad.org.tr
Gönderilen mail: *|EMAIL|*
listeden ayrıl    bilgileri güncelle
*|LIST:ADDRESSLINE|*

*|REWARDS|*