İletiyi düzgün görüntüleyemiyorsanız lütfen tıklayınız

EGİAD AYLIK BÜLTEN - 03.07.2017
BÜLTEN NO : 84

BAŞKANIN MESAJI
Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

Uluslararası İlişkiler kapsamında daha önce Çin ve Rusya pazarını incelediğimiz bilgilendirme toplantılarının ardından bu ayki toplantımızı Slovenya hakkında gerçekleştirdik. Slovenya ekonomisi ve yatırım olanaklarını ilk ağızdan dinleme ve öğrenme imkanımız oldu. Önümüzdeki günlerde, farklı ülkelerle ilgili derinlemesine bilgi edinebileceğimiz toplantılarımıza devam edeceğiz.
Geleneksel olarak her yıl düzenlediğimiz Huzurevi Sakinleri ile İftar Yemeği etkinliğimizi 300’ü aşkın misafirimizin katılımıyla gerçekleştirdik. İftar yemeğimize katılan ve destek olan tüm üyelerimize teşekkür ederiz.
Bildiğiniz üzere EGİAD “Ekonomik ve Demografik Göstergelerle İzmir” Raporu’nu geçtiğimiz günlerde üyelerimizle ve kamuoyuyla paylaşmıştık. İzmir’in mukayeseli üstünlüklerine vurgu yapmayı ve dolayısıyla yerli ve yabancı yatırımın arttırılması çalışmalarına katkı koymayı hedeflediğimiz bu çalışma,  daha sonra yapılacak diğer çalışmaların başlangıcı niteliğinde olmuştur. Bu çalışmaların devamı niteliğinde olacak bir başka toplantıyı 04 Temmuz Salı günü gerçekleştireceğiz.  Çatı kuruluşlarımızdan olan TÜRKONFED’in hazırladığı “Türkiye için Bir Rekabet Endeksi Raporu” tanıtım toplantısını EGİAD ev sahipliğinde Dernek Merkezimizde düzenlenecektir. Raporda Türkiye’deki illerin rekabet gücü; piyasa büyüklüğü, finansal derinlik, makroekonomik istikrar, emek piyasası, insan sermayesi, yaratıcı sermaye, sosyal sermaye ve fiziki altyapı endeksi olmak üzere 8 alt endeksin analizi ile ortaya konmaktadır. Bu çerçevede İzmir’e ait rakamların paylaşılacağı ve İzmir’in bulunduğu yerin ve durumun tartışılacağı toplantıya katılımınızı dileriz.
Siz değerli üyelerimizle birlikte keyifli bir yaz akşamı geçirmeyi ümit ettiğimiz EGİAD Happy Hour 7 Temmuz Cuma akşamı Alaçatı Muhtar Restaurant’ta gerçekleşecektir. Birlikte olmayı diler, saygılarımı sunarım.

Sevgi ve Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

DERNEĞİMİZDE GEÇEN AY

 

“Slovenya İle İş Yapmak” Konulu Toplantı
5 Haziran 2017

EGİAD Uluslararası İlişkiler Komisyonu tarafından organize edilen “Slovenya ile İş Yapmak” konulu Toplantı EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter ve Slovenya Büyükelçisi Igor Jukiç’in açılış konuşmalarıyla başlayan toplantının moderatörlüğünü Slovenya İzmir Fahri Konsolosu Mazhar İzmiroğlu üstlendi. Slovenya Ticaret Ataşesi Andrej Fercej ve Gelecek Dönem Ticaret Ataşesi Maja Jerençiç’in konuk konuşmacı olarak katıldıkları toplantıda Slovenya ile ilgili sosyo-ekonomik veriler paylaşıldı, ülkenin genel yapısı ve ekonomisi ele alındı. Slovenya’da yatırım ve ticaret olanakları ve sektörel fırsatların görüşüldüğü toplantıda ayrıca vize alma işlemleri hakkında da bilgi verildi.

 

 

ESİAD’ı Ziyaret
6 Haziran 2017

EGİAD Yönetim Kurulu üyeleri, yeni göreve gelen Ege Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti. Aydın Buğra İlter Başkanlığındaki EGİAD heyeti, ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Sivri ve Yönetim Kurulu üyelerini ESİAD Dernek Merkezinde ziyaret ederek, yeni görevlerinde başarılar diledi. Dernekler arasında süregelen işbirliği çalışmalarının devamı konusunda görüşülen toplantıda kurum faaliyetleri ve planlanan projeler hakkında bilgi verildi.

 

 

EGİAD Geleneksel Huzurevi Sakinleriyle İftar Yemeği
7 Haziran 2017

EGİAD’ın geleneksel olarak düzenlediği huzurevi sakinleriyle iftar yemeği Sarnıç’ta bulunan Double Tree By Hilton İzmir Airport Hotel’de gerçekleştirildi. EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Komisyonu tarafından düzenlenen etkinlikte EGİAD üyeleri tarafından Karabağlar Kemal Tarım Huzurevi, Bornova Nevar Salih İşgören Huzurevi, Yeşilyurt İzmir Huzurevi ve Evka1 Zübeyde Hanım Huzurevi’nden olmak üzere toplamda 300 huzurevi sakini ağırlandı. Müzik eşliğinde eğlenceli saatler geçiren misafirler EGİAD üyeleri ile bir araya geldiler. Gecenin sonunda huzurevi sakinlerine dernek üyelerinin katkılarıyla hazırlanan hediyeler takdim edildi.

 

 

EGİAD Gençlik Komisyonu
12 Haziran 2017

EGİAD bünyesinde yeri kurulan ve İzmir'deki çeşitli üniversitelerin öğrencilerinin oluşturduğu EGİAD Gençlik Komisyonu toplantılarına başladı. Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter, EGİAD Gençlik Komisyonu ile bir araya gelerek yapılabilecek faaliyetler hakkında bilgi alışverişinde bulundular. EGİAD bünyesinde, İzmir ve çevresindeki üniversite öğrencilerinden oluşan EGİAD Gençlik Komisyonu ile birlikte gençlerin fikirleri doğrultusunda çeşitli projelerin hayata geçirilmesi ve EGİAD’ın gençlik projeleri kapsamında planladığı faaliyetlere gençlerin desteğinin sağlanması hedeflenmektedir. Bu hedeflerle; gençlik, sosyal sorumluluk, girişimcilik, sosyal girişimcilik, göç ve kentsel yaşama uyum, üniversite – sanayi iş birliği ve daha birçok alanda çalışmalar planlanmaktadır. Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi,İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Katip Çelebi Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi öğrencilerinin görev aldığı komisyonda, 32 genç gönüllülük esası ile çalışmaktadır.

 

 

JCI’ın Derneğimizi Ziyareti
12 Haziran 2017

Türkiye genelinde girişimcilik fikirlerinin iş modellerine dönüşmesine katkı sağlamayı hedefleyen JCI-Genç Liderler ve Girişimciler Derneği, Türkiye ulusal projesi olarak belirlenen Altın Fikirler Akademisi (AFA) ile ilgili EGİAD Dernek Merkezi’ni ziyaret etti. JCI Başkanı Altuğ Türkdalı ve Baş Başkan Yardımcısı Şeyda Elif Güven tarafından gerçekleştirilen ziyarete, EGİAD Başkanı Aydın Buğra İlter ve Başkan Vekili Övünç Emre ev sahipliği yaptı.

 

 

EGİAD Kalite Belgeleri Tetkikleri
17 Haziran 2017

EGİAD’ın ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’nin Gözetim Tetkiki ve ISO10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi’nin Belge Yenileme Tetkiki TSE Başdenetçileri Teyfik Bıyıklı ve Arzu Gülhan Yüzereroğlu tarafından gerçekleştirildi. Başarılı geçen tetkik sonucunda Kalite Yönetim Sistemi ve Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sisteminin sürekli iyileştirme esasıyla sürdürülebilir bir başarıyla devam ettirildiği belirlendi.

 
YAKIN TARİHLİ ETKİNLİKLERİMİZ

Değerli Üyemiz, 

Çatı kuruluşlarımızdan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) tarafından yayınlanan  “Türkiye için Bir Rekabet Endeksi Raporu” ve İzmir ile ilgili bulgular
04 Temmuz 2017 (YARIN) tarihinde EGİAD Dernek Merkezinde kahvaltılı bir toplantıyla
siz değerli üyelerimizle paylaşılacaktır. 

Raporda Türkiye’deki illerin rekabet gücü; piyasa büyüklüğü, finansal derinlik, makroekonomik istikrar, emek piyasası, insan sermayesi, yaratıcı sermaye, sosyal sermaye ve fiziki altyapı endeksi olmak üzere 8 alt endeksin analizi ile ortaya konmuştur.

Toplantıda TÜRKONFED Ekonomi Danışmanı ve Raporun yazarı Pelin Yenigün Dilek Raporda yer alan söz konusu rekabet endeksleri ışığında İzmir ile ilgili bulguları paylaşacaktır.

Katılımınızı dileriz.

Saygılarımla,
 Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

PROGRAM

09:30 – 10:00  Kayıt ve kahvaltı ikramı
10:00 – 10:15  Açış konuşması - Aydın Buğra İlter, EGİAD Başkanı
10:15 – 11:00  Rapor sunumu - Pelin Yenigün Dilek, Rapor yazarı / TÜRKONFED 
Ekonomi Danışmanı
11:00 – 11:30 Soru-cevap                 

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

7 Temmuz 2017 Cuma günü 19.30’da Alaçatı Muhtar Restaurant & Lounge’ta gerçekleştireceğimiz EGİAD Happy-Hour’da birlikte olmayı dileriz.

Katılım Ücreti: 100TL (2 Yerli İçki Dahil)

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Derneğimizin deneyimli fahri üyeleri ile bir araya geleceğimiz Yaz Buluşması 
20 Temmuz Perşembe akşamı saat 19.30’da Küçük Kulüp Alliance Restaurant’ta gerçekleşecektir. 

Akşam yemekli olarak gerçekleşecek söz konusu etkinliğimizde tüm fahri üyelerimizle
birlikte olmayı arzu ediyoruz. 

Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

EGİAD ortak sosyal sorumluluk projeleri kapsamında düzenlenecek
Dokuz Eylül Senfoni Orkestrası & İdil Biret Konseri
25 Eylül 2017 Pazartesi günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde
Saat 20.00’de gerçekleşecektir.


Konser Bileti 100TL’dir.

Konserin geliri eğitim ve kimsesiz çocukların barınma ihtiyaçları için kullanılacaktır.

Katılım ve desteğinizi bekliyoruz. Lütfen tarihi şimdiden not ediniz.

Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

EGİAD olarak bu döneme güzel İzmir’imize tarihi bir değer,
kültür mirası bırakmayı hayal ederek başladık…

Tarihi Kemeraltı Bölgesi’ndeki çok önemli yapılardan biri olan Portekiz Havrası’nın restore edilerek EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi olarak
kullanılması amacıyla bir proje geliştirdik.

İzmir Musevi Cemaati ile görüşmelerimiz sonucunda ortak bir noktada buluşarak bu önemli yapının yeniden kente kazandırılması için önce Dışişleri Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan binanın ibadethaneden sosyal tesis statüsüne geçirilmesi için gerekli izinler alınarak restorasyon projesi geliştirilmesi için gerekli tüm adımlar atıldı.

Güzel İzmirimize derneğimizin aktivitelerinin de yapılabileceği büyük ve saygın bir tesis kazandırılıyor. Şehrin eski kent merkezi olan Kemeraltı’nın kullanımının artırılmasına yönelik bu adımla şehirde öncü bir adım atılarak
EGİAD marka değerine katkı sağlanması hedefleniyor.

TANITIM VE SPONSORLUK DOSYASI İÇİN TIKLAYINIZ
© EGİAD 1990 - 2017. Tüm Hakları Saklıdır.
Facebook Twitter Google Plus Youtube Linkedin http://www.egiad.org.tr
Gönderilen mail: *|EMAIL|*
listeden ayrıl    bilgileri güncelle
*|LIST:ADDRESSLINE|*

*|REWARDS|*