İletiyi düzgün görüntüleyemiyorsanız lütfen tıklayınız

EGİAD AYLIK BÜLTEN - 03.04.2017
BÜLTEN NO : 81

BAŞKANIN MESAJI
Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

Uluslararası İlişkiler kapsamında, dönemin ilk yurtdışı gezisini Rusya’ya gerçekleştireceğiz. 26-29 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak Moskova ziyaretleri kapsamında ticari işbirliklerimizin geliştirilmesi hedefiyle pek çok temas planlanıyor. Ayrıntılı program sizinle önümüzdeki günlerde paylaşılacaktır. Yapılacak ziyaret öncesinde Rusya’yı tanımak ve iş ve yatırım fırsatları hakkında bilgi edinmek üzere Uluslararası İlişkiler Komisyonumuz tarafından düzenlenen Rusya İle İş Yapmak toplantısını Dernek Merkezinde gerçekleştirdik. Toplantıda iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik işbirlikleri masaya yatırıldı.

Geçtiğimiz ay ayrıca İzmir’de görev yapan tüm konsolosluk erkanını ağırladığımız bir kokteyl düzenleyerek, ülkeler arası işbirliklerinin arttırılması, İzmir’in tanıtımı, ekonomi ve sosyo-kültürel gelişimi için işbirliği çalışmalarını vurgulamak adına başkonsolos, konsolos ve fahri konsoloslarla temas sağladık. İzmir’imiz için önemli olduğuna inandığımız EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi’nin restorasyonu ve detaylarını sunma imkanı yakaladık.

Önemle üzerinde durduğumuz EGİAD Yardım Konseri, Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası işbirliği ile 21 Nisan 2017 tarihinde Sabancı Kültür Merkezinde şehit aileleri yararına gerçekleştirilecektir. Bilet alarak ve katılım göstererek destek olabileceğiniz söz konusu Konser detaylarını bültenimizde bulabilir, biletleri EGİAD Dernek Merkezimizden temin edebilirsiniz. Bu önemli sosyal sorumluluk projemize desteğinizin bizim çok değerli olduğunu belirtmek isterim.

Ayrıca 20 Nisan 2017 tarihinde 74.Ege Toplantımızı TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik’in katılımıyla gerçekleştireceğiz. Yemekli olarak yapılacak toplantı öncesinde ise TÜSİAD Kurum İçi Girişimcilik Buluşmaları Etkinliği’ne ev sahipliği yapacağız. Ayrıntılarını bültenimizde bulabileceğiniz bu iki önemli toplantıya katılımınızı dilerim.

Söz konusu etkinliklerde birlikte olmak dileğiyle, saygılarımı sunarım.

Sevgi ve Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

DERNEĞİMİZDE GEÇEN AY

 

İhracatın Finansmanında Türk Eximbank
10 Mart 2017

EGİAD, “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank” başlığı ile Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım ve ekibini iş dünyasıyla buluşturdu. Türk Eximbank Ege Bölge Müdürü Ferhat Fırat, Kredi Garanti Fonu İzmir Şube Müdürü Ersen Damçayırı, Eximbank Danışmanları Gülçinay Mumcu ve Suat Güldüren’in de katıldığı toplantı EGİAD Başkanı Aydın Buğra İlter'ın açılış konuşmasıyla başladı. Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım yaptığı konuşmada Eximbank kredileri ve ihracat destekleri konusunda bilgi verdi. Toplantıda Ege Bölgesi’nin ve İzmir iş dünyasının ihracat beklentileri, yaşadığı sorunlar görüşüldü.

 

 

Rusya ile İş Yapmak
13 Mart 2017

EGİAD Uluslararası İlişkiler Komisyonu tarafından düzenlenen "Rusya ile İş Yapmak" konulu toplantı EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. Rusya Federasyonu Ticaret Temsilcisi Aydar Gashigullin, İzmir Fahri Konsolosu Eray Gürler, Rusya Federasyonu İzmir Fahri Konsolosluğu Vize İşlemleri Sorumlusu Zilia Gürler, Rusya ile iş yapan firmalardan Maksan Makine San. Tic. Aş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Tosunoğlu’nun konuk konuşmacı olduğu toplantıda iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ortaklıklar masaya yatırıldı.

 

 

Konsoloslar ile Kokteyl
14 Mart 2017

EGİAD Üyeleri İzmir'de görev yapan konsolosluk erkanı ile İzmir Hilton Oteli'nde düzenlenen Kokteyl'de biraraya geldi. Başkonsolos, Konsolos ve Fahri Konsolosların katıldığı kokteylde açılış konuşmasını yapan EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter, EGİAD'ın uluslararası ilişkiler konusunda gerçekleştirdiği ve planladığı etkinlikler hakkında bilgi verdi. İzmir'in tanıtılmasının önemine vurgu yaparak, İzmir’in, kültür, turizm ve ekonomik gelişimi için EGİAD'ın birlikte çalışmaya ve işbirliğine açık olduğunu belirten İlter, EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi Restorasyonu hakkında ayrıntıları paylaştı. Toplantıda ayrıca Dünya Fahri Konsoloslar Birliği Türkiye Başkanı ve Ürdün Fahri Konsolosu Ömer Kaplan ve Romanya Başkonsolosu Mioara Stefan birer konuşma yaparak İzmir'in hem ekonomik hem kültürel açıdan önemini vurguladılar.

 

 

İZİKAD Ziyareti
20 Mart 2017

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter ve Yönetim Kurulu EGİAD'ı ziyaret etti. EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ev sahipliği yaptığı toplantıda yapılabilecek işbirliği çalışmaları görüşüldü. İki derneğin de ortak projelere her zaman hazır oldukları belirtilerek, işbirliğinin yararlı bir sinerji yaratabileceği ifade edildi.

 

 

EGİAD Happy Hour
22 Mart 2017

EGİAD Üyeleri, Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Komisyonu’nun düzenlediği “Happy Hour” etkinliği ile 360 İzmir’de bir araya geldi. Genç üyelerini lezzetli sunumlar eşliğinde buluşturan EGİAD, sıcak bir ortamda gerçekleşen etkinlik ile bahara da merhaba dedi.

 

 

Üye İşyeri Ziyaretleri: Cici Meze
23 Mart 2017

Üye işyeri ziyaretleri kapsamında geçmiş dönem yönetim kurulu üyelerimizden Onur Gözümoğulları'nın firması Cici Meze ziyaret edildi. Toplam Kalite Yönetimi ve üstün damak zevki ile kalitesini her daim en üst seviyede tutmayı amaçlayan Cici Meze, EGİAD üyelerini ağırladı. Yapılan ziyarette Buca Begos 3. Bölge’de faaliyet gösteren firmanın üretim ve pazarlama süreçleri incelendi.

 

 

Vuca Çalıştayları Serisi 2.Toplantı
24 Mart 2017

EGİAD ve Stratejico işbirliği ile gerçekleştirilen “VUCA Döneminde Ayakta Kalmak – İş Dünyası İçin Strateji Çalıştayları” serisinin ikinci toplantısı EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıda iş dünyasının yaşadığı ekonomik ve siyasi belirsizlikler sebebiyle sıkça kullanılmaya başlanan, genel koşul ve durumların değişkenliği ve belirsizliği olarak tanımlanan Vuca Döneminde şirketlerin organizasyon yapısındaki çevikliğin rolü, agile proje yönetimi kavramları üzerinde duruldu.

 

 

EGİAD Ortaokulu’nun Derneğimizi Ziyareti
27 Mart 2017

EGİAD Ortaokulu Müdürü Fatih Kuş ve Okul Aile Birliği Yöneticileri EGİAD Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti. Okulun durumu ve faaliyetleri hakkında görüşülen toplantıda yapılabilecek işbirliği konuları üzerinde duruldu.

 
YAKIN TARİHLİ ETKİNLİKLERİMİZ

Değerli Üyemiz,

EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Komisyonu organizasyonu ile düzenlenen 
“Bölgesel Toplantılar” serisinin ikinci buluşması 
Üyemiz Bortar Group Sponsorluğu ile 
05 Nisan 2017 Çarşamba günü saat 09.30’da Bornova Bölgesinde gerçekleşecektir.

Hem kahvaltılı bir toplantıda birlikte olup sohbet etmek hem de sektörel ve bölgesel sorunlarımızla ilgili görüşmek amacıyla 
Bornova, Bayraklı, Işıkkent ve Pınarbaşı Bölgesinde
faaliyet gösteren üyelerimizle bir araya geleceğimiz söz konusu toplantıya katılımınızı dileriz.

Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

EGİAD Bornova Bölgesi Toplantısı

Yer: Bortar Group – Adres: 6089 Sokak No:2 Işıkkent - İZMİR
Tarih: 05 Nisan 2017 Çarşamba
Saat: 09.30

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Kurumsal Yönetim, Sosyal Sorumluluk, Eğitim & Araştırma Komisyonu tarafından, 
aile şirketlerinin kurumsallaşmasına yönelik bir seminerler dizisi olarak planlanan 
EGİAD Yönetim Akademisi  başlıyor. 

Deloitte, PwC, KPMG ve Günar Danışmanlık’ın değerli destekleriyle hazırlanan EGİAD Yönetim Akademisi programında  kurumsallaşma, sürdürülebilirlik, Turquality, aile anayasası, bilgi güvenliği gibi pek çok konuda seminer düzenlenecektir.

Bu kapsamdaki ilk seminer 10 Nisan 2017 Pazartesi günü saat 16:00’da EGİAD Dernek Merkezi’nde “Vergi İncelemeleri ve Mükellef Haklarında Değişiklikler” konusunda gerçekleştirilecektir.

 Deloitte Vergi Bölümü Ortağı Güneş Söğütlüoğlu tarafından sunulacak olan SeminerdeMaliye’nin uygulamış olduğu risk odaklı veri analizi yaklaşımıyla vergi incelemelerine alınma, 
vergi inceleme süreci ve bu süreçte getirilen son değişiklerle mükellef hakları konuları görüşülecektir. 

Söz konusu toplantıya katılımınızı dileriz.

Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

EGİAD Yönetim Akademisi 
Kapsamında Gerçekleştirilmesi Planlanan Diğer 
Seminer Konuları

 ·         Akbank – Taider Deloitte Araştırma Sonuçları

·         PWC Global Aile Şirketleri Araştırma Sonuçları

·         Turquality

·         Kurumsal Dönüşüm Örnek Yol Haritası

·         Kurumsallaşma ve Sürdürülebilirlik için Nereden Başlamak Gerekir?

·         Aile Şirketlerinin Hisse Değerini Arttırmak için İpuçları

·         Aile Şirketlerinin Gelecek Nesillere Devrinde Vergi Planlaması

·         Stratejik Bir Fon Kaynağı Olarak Şirket Satış ve Birleşmelerinde Yapılacak Ön Hazırlıklar

·         Aile Anayasası Hazırlanmasında Kritik Başarı Faktörleri

·         CEO  Survey 2017

·         Şirketlerin Halefiyet Planlaması & Ailede Anlaşmazlık Yönetimi

·         Şirket Yönetimlerinde Yapılan Matematik ve Sosyolojik Hatalar Nasıl Bertaraf Edilir?

·         Aile Şirketlerinin Bilgi Güvenliği Açısından Aldığı Riskler, Siber Güvenlik Uygulamaları

·         Sistematik Bütçeleme Nasıl Yapılır ve Takip Edilir?

·         Bir suistimalcinin profili

·         Değişim Mühendisliği Yönetimi Gerekli Midir?

·         Dar Boğazdan Çıkmak Üzere Kullanılacak Finansal Kaldıraçlar Neler Olmalıdır?

Değerli Üyemiz, 

TÜSİAD “Kurum İçi Girişimcilik Buluşması”
EGİAD ev sahipliğinde
20 Nisan 2017 Perşembe günü 16.00-18.30 saatleri arasında  
EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleşecektir.

 Katılımınızı dileriz. 

Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Değerli Üyemiz, 

74. Ege Toplantısı  20 Nisan 2017 Perşembe saat 19.30’da
Tarihi Havagazı Fabrikası’nda
TÜSİAD Başkanı Sayın Erol Bilecik’in

katılımıyla gerçekleşecektir. 

Söz konusu toplantıya katılımınızı dileriz.

Katılım Ücreti : 150 TL

Saygılarımla
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Konser Bilet ücreti 100 TL olup biletlerinizi EGİAD Dernek Merkezinden
temin edebilirsiniz.

Değerli Üyemiz,

EGİAD Uluslararası İlişkiler Komisyonu tarafından organize edilen 
Moskova İş Gezisi 26-29 Nisan 2017 tarihlerinde düzenlenecektir.

Gezi Programı kapsamında Expo Elektronica ve ElectronTechExpo Fuar ziyaretleri, Moskova Ticaret Odası, işadamları birlikleri ve  sivil toplum kuruluşları ziyaretlerinin yanı sıra bir fabrika ziyareti planlanmaktadır.

Ayrıntılı program ve katılım detayları önümüzdeki günlerde paylaşılacaktır.

Kontenjan 35 kişi ile sınırlı olup üyelerimizin katılım talepleri başvuru
sırasına göre karşılanacaktır 

Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

ÖN KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ

EGİAD TİCARET KÖPRÜSÜ
“Bilim, Ekonomi, Gelecek ve Siz”
Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın Katılımıyla

“EGİAD 5. Ticaret Köprüsü” 03 Mayıs 2017 Çarşamba günü 
SwissOtel Büyük Efes’te gerçekleştirilecektir.

  EGİAD üyelerinin en temel beklentilerinden biri olan İş Ağlarını (networking) kurmak ve genişletmek amacıyla oluşturulan söz konusu etkinlikte üyelerimiz; diğer üye firmaların sektörleri, üretim ve hizmet alanları hakkında bilgi alacakları, ticaret ağlarını ve ortaklıklarını geliştirebilecekleri bir zeminde biraraya geleceklerdir.

Bu yıl 5.sini düzenleyeceğimiz etkinliği, bölge çapında genişleterek Ege Bölgesi Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu (EGİFED) üyesi derneklerin katılımıyla gerçekleştireceğiz.

 Program kapsamında ayrıca Sabancı Üniversitesi Finans Kürsüsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın konuk konuşmacı olacağı “Bilim, Ekonomi, Gelecek ve Siz”
başlıklı Söyleşi 
düzenlenecektir.

Öğle yemekli yapılacak  söz konusu programa katılımınızı dileriz.

Sevgi ve Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

03 Mayıs 2017 Program: 

12:00 - 13:00               Öğle Yemeği
13.30 - 15.00                Prof. Dr. Özgür Demirtaş - “Bilim, Ekonomi, Gelecek ve Siz” Başlıklı Söyleşi
15.00 - 15.15                Kahve Arası
15:15 - 15:30                Ticaret Köprüsü Kayıt
15:30 - 15:45                Ticaret Köprüsü Açılış ve bilgilendirme
15:45 - 18:00                Ticaret Köprüsü / Üyeler arası ikili iş görüşmeleri oturumu
Toplantı Programı Katılım Ücreti 100TL’dir

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ
KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

EGİAD olarak bu döneme güzel İzmir’imize tarihi bir değer,
kültür mirası bırakmayı hayal ederek başladık…

Tarihi Kemeraltı Bölgesi’ndeki çok önemli yapılardan biri olan Portekiz Havrası’nın restore edilerek EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi olarak
kullanılması amacıyla bir proje geliştirdik.

İzmir Musevi Cemaati ile görüşmelerimiz sonucunda ortak bir noktada buluşarak bu önemli yapının yeniden kente kazandırılması için önce Dışişleri Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan binanın ibadethaneden sosyal tesis statüsüne geçirilmesi için gerekli izinler alınarak restorasyon projesi geliştirilmesi için gerekli tüm adımlar atıldı.

Güzel İzmirimize derneğimizin aktivitelerinin de yapılabileceği büyük ve saygın bir tesis kazandırılıyor. Şehrin eski kent merkezi olan Kemeraltı’nın kullanımının artırılmasına yönelik bu adımla şehirde öncü bir adım atılarak
EGİAD marka değerine katkı sağlanması hedefleniyor.

TANITIM VE SPONSORLUK DOSYASI İÇİN TIKLAYINIZ

© EGİAD 1990 - 2017. Tüm Hakları Saklıdır.
Facebook Twitter Google Plus Youtube Linkedin http://www.egiad.org.tr
Gönderilen mail: *|EMAIL|*
listeden ayrıl    bilgileri güncelle
*|LIST:ADDRESSLINE|*

*|REWARDS|*