İletiyi düzgün görüntüleyemiyorsanız lütfen tıklayınız

EGİAD AYLIK BÜLTEN - 08.05.2017
BÜLTEN NO : 82

BAŞKANIN MESAJI
Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

EGİAD’ın geleneksel toplantılarından biri olan Ege Toplantılarının 74.sünü TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik’in katılımıyla gerçekleştirdik. Toplantı öncesinde TÜSİAD-EGİAD işbirliği ile düzenlenen Kurum içi Girişimcilik Buluşmaları ve ardından 74.Ege Toplantısı çok sayıda üyemiz ve misafirimizin katılımıyla gerçekleşti.

Dönemimizin Sosyal Sorumluluk Projelerinden biri olan ve tüm geliri şehit ailelerine bağışlanacak olan EGİAD Yardım Konseri, Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası işbirliği ile Sabancı Kültür Merkezinde düzenlendi. Bu değerli projeye bilet alarak ve katılım göstererek destek olan tüm EGİAD ailesine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Uluslararası İlişkiler kapsamında, dönemin ilk yurtdışı gezisini Uluslararası İlişkiler Komisyonu organizasyonu ile Rusya’nın Başkenti Moskova’ya düzenledik. Ziyaret programı kapsamında ticari işbirliklerimizin geliştirilmesi hedefiyle pek çok temas gerçekleştirildi. Başarılı ve verimli geçen bu önemli gezide emeği geçen Uluslararası İlişkiler Komisyonumuza ve katılan tüm üyelerimize teşekkür ederiz.

Bir süredir üzerinde çalıştığımız ve İzmir’in özellikle yabancı yatırımcılar tarafından neden tercih edilmesi gerektiği konusunda somut verilere dayanan önemli bir referans kaynağı oluşturacağına inandığımız EGİAD “İzmir Mukayeseli Üstünlükler Raporu”nu 16 Mayıs tarihinde Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlenecek bir etkinlikle siz değerli üyelerimizle ve kamuoyuyla paylaşacağız. İzmir’in potansiyel bir yatırım merkezi olarak yerli ve yabancı yatırımcıların gözündeki çekiciliğini arttırmaya yönelik yapılacak çalışmaların İzmir’deki tüm paydaşlarla birlikte gerçekleştirilecek bir toplantıda tartışılması hedeflenmektedir. Böylelikle raporda ortaya konulan güçlü ve zayıf yanların değerlendirilmesi ve yapılacak düzeltici önlemlerin kurumlar bazında planlanması sağlanacaktır. 16 Mayıs tarihinde gerçekleşecek etkinlik, iki bölümden oluşacaktır. İlk bölümde Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr.Sedef Akgüngör tarafından gerçekleştirilecektir “İzmir Mukayeseli Üstünlükler Raporu” sunumu; ikinci bölümde ise “İzmir Neden Yabancı Yatırım Almalı?” Konulu Panel gerçekleşecektir. Panelin Moderatörlüğünü Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ yaparken, panelde Dünya Gazetesi Yazarı Rüştü Bozkurt,  Dünya Gazetesi Yazarı Gündüz Fındıkçıoğlu ile Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Politikası Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Neşe Kumral yer alacaktır. Ayrıca, önümüzdeki günlerde söz konusu raporun İngilizce özeti yabancı yatırımcılara yönelik tanıtım amaçlı olarak da yayınlanacaktır.

Diğer taraftan, üzerinde önemle durduğumuz, Sanayi 4.0 konusu ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir. Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda Siemens Türkiye İcra Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Ersoy’un katılımıyla gerçekleştirdiğimiz ilk bilgilendirme toplantısının ardından bu konuda yapılacak ikinci toplantının 29 Mayıs tarihinde Vestel CEO’su Sn. Mehmet Keskiner’in katılımıyla gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Ayrıca tüm paydaşlarımızın katılımıyla geniş kapsamlı olarak düzenlenecek Sanayi 4.0 Zirvesi’nin hazırlıkları devam etmektedir.

Söz konusu etkinliklerde birlikte olmak dileğiyle, saygılarımı sunarım.

Sevgi ve Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

DERNEĞİMİZDE GEÇEN AY

 

TAİDER Akademi Bilgilendirme Toplantısı
3 Nisan 2017

Aile İşletmeleri Derneği (TAİDER) tarafından başlatılan TAİDER Akademi ile ilgili bilgilendirme Toplantısı EGİAD Dernek Merkezi’nde gerçekleştirildi. TAİDER Yönetim Kurulu Başkanı Sumer Tömek Bayındır; EGİAD Danışma Kurulu Başkanı ve TAİDER Denetim Kurulu Başkanı Şükrü Ünlütürk ve TAİDER Akademi Koordinatörü Mustafa Bayındır’ın katılımıyla gerçekleşen toplantıda, aile işletmelerinin sürdürülebilir bir yapı oluşturmaları için hem şirket kurumsallaşması hem de aile ile şirket ilişkilerinin kurumsallaştırılması için ihtiyaç duyulan yol haritası bilgilerinin paylaşılacağı TAİDER Akademi eğitim programı hakkında ayrıntılı bilgi verildi.

 

 

LİYAKAT Derneği’nin Ziyareti
3 Nisan 2017

Lider Yaratıcı Katılımcılar (LİYAKAT) Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, EGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri’ni ziyaret etti. Liyakat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Berkay Eskinazi, hedefleri doğrultusunda girişimciliği ön planda tutan projeler gerçekleştirdiklerini ve toplumun genelini ilgilendiren sorunlara çözüm üretmeye çalıştıklarını ifade etti. EGİAD Başkanı Aydın Buğra İlter ise, Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi, İzmir’in Mukayeseli Üstünlükleri, Sanayi 4.0 gibi EGİAD Projeleri’ni aktararak bilgilendirmede bulundu. EGİAD ‘ın sivil topluma hizmet etmek adına küçük büyük demeden fayda saylayacak işler yapmaya özen gösterdiğine değinen İlter, girişimcilik projelerinde ortak payda da buluşulabileceğini vurguladı. İzmir’de girişimciliği yaygınlaştırmak için gerçekleştirdikleri projelerde birlikte hareket edilebileceği ifade edildi.

 

 

Bölgesel Toplantılar:Bornova Bölgesi
5 Nisan 2017

EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Komisyonu organizasyonu ile düzenlenen “Bölgesel Toplantılar” serisinin ikinci buluşması Bornova, Bayraklı, Işıkkent ve Pınarbaşı Bölgesinde gerçekleştirildi. Üyemiz Bortar Group sponsorluğunda düzenlenen kahvaltıda biraraya gelen üyelerimiz, sektörel ve bölgesel sorunlarla ilgili görüş alışverişinde bulundu. Toplantıda konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter “Bölgesel Toplantılar” serisi hakkında bilgi verdi, yapılan toplantıların amacı ve programı ile ilgili ayrıntıları aktardı. Ayrıca Derneğin planlanan faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi. Toplantıya Yönetim Kurulu Üyeleri ve Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Komisyonu üyelerinin yanı sıra Bornova, Bayraklı, Işıkkent ve Pınarbaşı bölgesinde faaliyetleri bulunan üyelerimiz katıldı.

 

 

EGİAD Yönetim Akademisi Seminerleri
10 Nisan 2017

EGİAD Kurumsal Yönetim, Eğitim & Araştırma Komisyonu’nu tarafından organize edilen EGİAD Yönetim Akademisi kapsamında ilk seminer, “Vergi İncelemeleri ve Mükellef Haklarında Değişiklikler” başlığı altında gerçekleşti. Deloitte Vergi Bölümü Ortağı Güneş Söğütlüoğlu’nun sunumuyla gerçekleşen seminerde, Vergi İnceleme Süreci, Vergi Denetim Kurulu, Vergi Denetimine Seçilme, Mükellefin Yükümlülükleri ve Hakları başlıkları işlendi.

 

 

Üye İşyeri Ziyaretleri: Eltaş Transformatör
12 Nisan 2017

Üye İlişkileri ve İş Geliştirme Komisyonumuz tarafından düzenlenen “Üye İş Yeri Ziyaretleri” etkinlikleri çerçevesinde bu ay ki firma ziyareti Yönetim Kurulu Üyelerimizden Sn.Bilge Güre’nin firması ELTAŞ TRANSFORMATÖR SAN. VE TİC. A.Ş.’nin Aliağa’da bulunan üretim tesisinde gerçekleştirildi. Yapılan ziyarette firmanın üretim ve pazarlama süreçleri hakkında ayrıntılı bilgi alındı.

 

 

Slovenya İzmir Fahri Konsolosu'nun ziyareti
12 Nisan 2017

Slovenya Fahri Konsolosu Mazhar İzmiroğlu EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter’i ziyaret etti. Yapılan toplantıda, Haziran ayı içinde “Slovenya’da İş Yapmak” konulu bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilmesi konusu ve diğer işbirliği çalışmaları görüşüldü.

 

 

Koruncuk Vakfı’nın Ziyareti
17 Nisan 2017

Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (KORUNCUK) İzmir Şube Yönetim Kurulu Başkanı Işıl Nişli, Yönetim Kurulu Üyeleri EGİAD Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti. EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter ve Yönetim Kurulu üyeleriyle biraraya gelen Koruncuk Vakfı Yönetimi, KORUNCUK tarafından inşası devam eden ve Türkiye’deki 2. çocuk köyü olacak olan Koruncukköy Urla ve diğer projeleriyle ilgili bilgi verdi. Toplantıda ayrıca, ortak yapılabilecek işbirliği çalışmaları görüşüldü.

 

 

TÜSİAD EGİAD İşbirliği İle Kurum içi Girişimcilik Buluşmaları
20 Nisan 2017

TÜSİAD ve EGİAD işbirliği ile Kurum İçi Girişimcilik Buluşmaları etkinliği EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Girişimcilik Yuvarlak Masa Lideri Murat Özyeğin’in açılış konuşması ile başlayan toplantıya, Accenture Türkiye Genel Müdürü Dilnişin Bayel, BASF Türkiye CEO’su Buğra Kavuncu, ING Bank Operasyon ve Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Görkem Köseoğlu, GE Türkiye İnovasyon Lideri Ussal Şahbaz, Maxion Türkiye Operasyonları Genel Müdürü Hakan Ünlü, Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Direktörü İhsan Elgin, EGİAD Melekleri İcra Kurulu Başkanı-Barçın Spor E-Ticaret Direktörü Ali Barçın, Allianz Türkiye Genel Müdürü Aylin Somersan Coqui, Koç Holding İnovasyon Programından Sorumlu Koordinatör Murat Peksavaş, TÜSİAD Kurum İçi Girişimcilik Çalışma Grubu Başkanı & ING Bank Genel Müdürü Pınar Abay konuşmacı olarak katıldı. Toplantıda Dünyada ve Türkiye’de kurum içi girişimcilik konusundaki trendler, şirketlerin bu kapsamdaki dönüşüm dinamikleri konuları üzerinde duruldu.

 

 

TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik’in Katılımıyla 74.Ege Toplantısı
20 Nisan 2017

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik’in konuk konuşmacı olduğu 74.Ege Toplantısı Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Vali Yardımcısı Cemil Özgür Öneği’nin yanı sıra Oda ve Borsa Başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin ve EGİAD üyelerinin katıldığı toplantının açılış konuşmaları EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter, EGİAD Danışma Kurulu Başkanı Şükrü Ünlütürk tarafından gerçekleştirildi. Toplantıda konuşma yapan TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik gündemdeki önemli konulara ilişkin görüşlerini paylaştı.

 

 

EGİAD Yardım Konseri
21 Nisan 2017

EGİAD ve Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası işbirliği ile düzenlenen Şehit Ailelerine Yardım Konseri Sabancı Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Duygu dolu anların yaşandığı yardım konseri, İstiklal Marşı ve Şehitlerimiz adına bir dakikalık saygı duruşuyla başladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Senfonik Müzik Uygulama ve Araştırma Merkezi (DESOMER) Müdürü Prof. Dr. Ümit İşgörür’ün, EGİAD’a yaptığı teşekkür konuşmasının ardından söz alan EGİAD Başkanı Aydın Buğra İlter, konserden elde edilecek gelirin şehit ve gazi ailelerinin çocukları için kullanılacağını vurguladı. Şefliğini Münif Akalın’ın gerçekleştireceği konserde, piyanoda Talia Özlem Baltacılar, Kontrbasta Tahir Sümer yer aldı. Mozart, Dragonetti ve Muammer Sun’un eserlerinin seslendirildiği Konser, İzmir Marşı ile son buldu.

 

 

EGİAD Melekleri Yatırımcı-Girişimci Buluşması
24 Nisan 2017

EGİAD Melekleri Ağı "Yatırımcı-Girişimci Buluşması" Etkinliği EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. EGİAD Melekleri İcra Kurulu Başkan Vekili Alp Avni Yelkenbiçer’in açılış konuşması ve 212’den Ali Karabey ve Gözde Demir’in “Girişim Sermayesi Yatırımları” sunumları ile başlayan etkinliğin devamında ise üç girişimci sunumlarını gerçekleştirdi. Okul101, Temizlikyolda ve Devacell yatırımcılar ile bir araya geldi.

 

 

EGİAD Moskova İş Gezisi
26-29 Nisan 2017

EGİAD Uluslararası İlişkiler Komisyonu tarafından organize edilen EGİAD Moskova İş Gezisi kapsamında EGİAD üyeleri çeşitli temaslarda bulundular. EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter ve beraberindeki heyet , gezi programı kapsamında T.C. Moskova Büyükelçisi Hüseyin Diriöz, T.C. Moskova Ticaret Müşaviri Halit Oral Akbay’ı makamlarında ziyaret ettiler. Yapılan toplantıda Türkiye-Rusya ilişkileri değerlendirilerek, gelecek perspektifi ele alındı. Rusya Federasyonu Ticaret Odası’nı ziyaret eden heyet, Ticaret Odası Türkiye Masası Sorumluları ile biraraya geldi. Rus-Türk İşadamları Birliği ziyaretinde ise Yönetim Kurulu Başkanı Naki Karaaslan ve Yönetim Kurulu üyeleri ile gerçekleşen toplantıda dernek faaliyetleri ile ilgili bilgi alındı, gerçekleşebilecek işbirliği faaliyetleri görüşüldü. Gezi programı kapsamında ayrıca, Moskova merkezli hukuk ve finans danışmanlık ofisi olan RE Legal Grup firması ile görüşen EGİAD Heyeti, RE Legal’in Türk ve yabancı yatırımcı firmalara Rusya’da yapacakları ticari faaliyetler için hem hukuk hem de finans alanında verdiği hizmetler hakkında bilgi aldı. Bölgesel yatırım fırsatları konusunda görüşüldü. Heyet ayrıca Electrontech/ExpoElectronica fuarlarını ziyaret etti.

 
YAKIN TARİHLİ ETKİNLİKLERİMİZ

Değerli Üyemiz,

Bildiğiniz üzere; yeni bir sanayi devrimi olan sanayi 4.0 ile karşı karşıyayız. Gelişen sanayi & üretim çağına uyum sağlayabilme, günümüz iş hayatının gerektirdiği yenilikçiliğe ve iş geliştirme becerisine sahip olabilme, tüm bunlarla birlikte katma değer kazanma amacıyla alanında uzman kişilerden, odaklı ve araştırmacı bakış açılarına ihtiyaç duyulmaktadır.

EGİAD Melekleri Ağı olarak bu doğrultuda gerçekleştirilen çalışmalar ile İzmir’de sanayi – iş birliğini geliştirmeye ve arttırmaya yönelik ilk adım atıldı. Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve Fen Bilimleri Enstitüsü ile gerçekleştirilen işbirliği toplantıları sonucunda akademisyenler ’in siz değerli sektör temsilcilerimiz ve ar-ge & inovasyon bölüm yöneticileriniz ile bir araya gelebileceği, karşılıklı görüşme fırsatı bulunan, çözüm odaklı olan ve yüksek çıktıların elde edileceği bir program oluşturduk.

11 Mayıs Perşembe günü saat 17:00 - 19:00 arasında EGİAD Dernek Merkezi'nde gerçekleşecek buluşmaya katılımınızı dileriz..

PROGRAM  

Açılış
Sanayi Sektör Temsilcilerinin Tanıtımı
Akademisyen – Sanayi Eşleştirmesi
Networking: İhtiyaç Ve Çözüm Analizi
Kapanış

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ HAKKINDA..
Bilginin ve yeniliğin üretilip toplumun faydasına yönelik ticarileşebilir teknolojik ürün ve hizmete dönüştürülmesine, etkin bir Üniversite - Sanayi işbirliği mekanizmasının oluşturulması ve sürdürülebilirliğinin sağlanmasına, AR-GE, yenilik, girişimcilik ve ticarileşme alanlarında çalışan bir oluşumdur.     

Dokuz Eylül Üniversitesi, kamu ve sanayi arasında teknoloji/bilgi transferinin artarak gelişimi yönünde fayda üretilmesini sağlamaktır. Bu süreçte desteklenen süreçler;

DESTEKLENEN SÜREÇLER

Fikir Aşaması / Ön Kuluçka : İş Fikri Geliştirme - İş Planı
Ar-Ge Planı - Pazar Analizleri - Yatırımcı Buluşmaları
Tohum Aşaması / Kuluçka : Prototip - Teknik Proje
Konsept Geliştirme - Pazarlama Stratejisi
Erken Aşama: Teknogirişim - Ar-Ge - Endüstriyel Örnek
Ulusal ve Uluslararası Destek Programları Danışmanlığı
İleri Aşama: Test Süreçleri - Pazara Giriş

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Değerli Üyemiz

KOSGEB’in “İşbirliği Güçbirliği Destek Programı” ve
uygulama esasları hakkında bilgi vermek üzere 
15 Mayıs 2017 Pazartesi günü saat 17.00’de EGİAD Dernek Merkezinde bir
bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir.

KOSGEB İzmir Kuzey Müdürlüğü’nden uzman Aziz Acar’ın
konuşmacı olarak katılacakları bilgilendirme toplantısına 
siz değerli üyelerimiz ve üye firma çalışanları davetlidir.

Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Değerli Üyemiz,

İzmir’in tanıtımı ve kalkınması için pek çok projeye imza atan EGİAD, İzmir’in yerli ve yabancı yatırımcılar tarafından neden tercih edilmesi gerektiği konusunda somut verilere dayanan, İzmir’in mukayeseli üstünlüklerini ortaya koyan ve kamuoyu başta olmak üzere, resmi kurumlar ve STK’larla paylaşılacak bir rapor hazırlamaktadır.

EGİAD tarafından yayınlanacak “İzmir Mukayeseli Üstünlükler Raporu”, İzmir’in karşılaştırmalı üstünlüklerini, güçlü ve zayıf yanlarını ortaya koyarak çözüm önerileri getiren bir yol haritası niteliğinde kapsamlı bir bilimsel araştırmadır. Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedef Akgüngör, Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Neşe Kumral ve Ege Üniversitesi’nden Necmettin Çelik’in hazırlamış olduğu “İzmir’in Ekonomi ve İş Hayatındaki Mukayeseli Üstünlükleri Raporu”nun Sunumu ve ardından 
Dünya Gazetesi İşbirliği ile gerçekleşecek 
“İzmir Neden Yabancı Yatırım Almalı?” Konulu Panel 
16 Mayıs 2017 Salı günü saat 16.00’da Tarihi Havagazı Fabrikası
’nda düzenlenecektir.

İzmir’in mukayeseli üstünlükleri bir değişime mi işaret etmektedir? Yabancı Yatırımcıların İzmir’i tercih etme sebepleri nelerdir? Gibi başlıklarının görüşüleceği toplantının Moderatörlüğünü Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ yaparken, panelde Dünya Gazetesi Yazarı Rüştü Bozkurt,  Dünya Gazetesi Yazarı Gündüz Fındıkçıoğlu ile Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Politikası Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Neşe Kumral yer alacaktır. 
“İzmir’in Ekonomi ve İş Hayatındaki Mukayeseli Üstünlükleri Raporu”nun Sunumu ise Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr.Sedef Akgüngör tarafından gerçekleştirilecektir.

Söz konusu toplantıya katılımınızı dileriz.

 Saygılarımla
Aydın Buğra İlter
EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı

Tarih: 16 Mayıs 2017
Saat: 16:00 – 18:00
Yer: Tarihi Havagazı Fabrikası

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

EGİAD olarak bu döneme güzel İzmir’imize tarihi bir değer,
kültür mirası bırakmayı hayal ederek başladık…

Tarihi Kemeraltı Bölgesi’ndeki çok önemli yapılardan biri olan Portekiz Havrası’nın restore edilerek EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi olarak
kullanılması amacıyla bir proje geliştirdik.

İzmir Musevi Cemaati ile görüşmelerimiz sonucunda ortak bir noktada buluşarak bu önemli yapının yeniden kente kazandırılması için önce Dışişleri Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan binanın ibadethaneden sosyal tesis statüsüne geçirilmesi için gerekli izinler alınarak restorasyon projesi geliştirilmesi için gerekli tüm adımlar atıldı.

Güzel İzmirimize derneğimizin aktivitelerinin de yapılabileceği büyük ve saygın bir tesis kazandırılıyor. Şehrin eski kent merkezi olan Kemeraltı’nın kullanımının artırılmasına yönelik bu adımla şehirde öncü bir adım atılarak
EGİAD marka değerine katkı sağlanması hedefleniyor.

TANITIM VE SPONSORLUK DOSYASI İÇİN TIKLAYINIZ
© EGİAD 1990 - 2017. Tüm Hakları Saklıdır.
Facebook Twitter Google Plus Youtube Linkedin http://www.egiad.org.tr
Gönderilen mail: *|EMAIL|*
listeden ayrıl    bilgileri güncelle
*|LIST:ADDRESSLINE|*

*|REWARDS|*