İletiyi düzgün görüntüleyemiyorsanız lütfen tıklayınız

EGİAD AYLIK BÜLTEN - 06.02.2017
BÜLTEN NO : 79

BAŞKANIN MESAJI
Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

Dönem başında belirlediğimiz stratejik çalışma alanları kapsamında faaliyetlerimizi şekillendirmeye ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Her ay yapmayı planladığımız Bölgesel Toplantıların ilkini Gaziemir-Karabağlar Bölgesinde faaliyet gösteren üyelerimizin katılımıyla düzenledik. Aynı şekilde önümüzdeki aylarda bölgesel toplantılarımızı düzenli olarak gerçekleştireceğiz.

Uluslararası İlişkiler kapsamında Rusya Fahri Konsolosu ve Çin Konsolosu ile önemli temaslarda bulunduk. 06 Şubat Pazartesi günü yapacağımız Çin ile İş Yapmak konulu toplantının ardından 6 Mart tarihinde ise Rusya ile İş Yapmak” toplantısını gerçekleştireceğiz.

Şubat ayı içinde StratejiCo. işbirliği ile VUCA Döneminde Ayakta Kalmak - İş Dünyası İçin Strateji Çalıştaylarına start veriyoruz. Projenin amacı küresel ve bölgesel düzeyde artan siyasal, ekonomik ve sosyal belirsizlikler içinde riskleri yönetebilme ve fırsatları değerlendirebilme konusunda doğru stratejilerin belirlenmesini ve uygulanmasını sağlamaktır. Ayrıntılarına bültenimizde ulaşabileceğiniz çalıştaylar serisi 8 ay boyunca ayda bir yarım günlük toplantılar dizisi şeklinde devam edecektir. Açılış toplantısını 24 Şubat Cuma günü Swissotel’de gerçekleştireceğiz.

Diğer taraftan bilişim ve üretim teknolojilerinin gelişmesiyle gündemimizde her geçen gün daha fazla yer almaya başlayacak olan Sanayi 4.0 ve Sanayide Dönüşüm konusunda bilgilendirme toplantısı serilerinin ilkini 20 Şubat Pazartesi günü Siemens Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Ersoy’un katılımıyla gerçekleştireceğiz. Konuyla ilgili yapılacak bilgilendirme toplantılarının ardından önümüzdeki aylarda geniş katılımlı bir zirve düzenleyerek konuyu tüm yönleriyle ele almayı planlıyoruz.

Söz konusu toplantılarda birlikte olmayı dileriz.

Sevgi ve Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

DERNEĞİMİZDE GEÇEN AY

 

EBSO Kadınlar Birliği’nin Derneğimizi Ziyareti
4 Ocak 2017

EBSO Vakfı Kadınlar Birliği Üyeleri EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti. Aydın Buğra İlter ve ekibinin yeni görevlerini tebrik eden EBSO Vakfı Kadınlar Birliği Üyeleri ile kurumlar arası yapılabilecek işbirliği çalışmaları hakkında görüşüldü.

 

 

Yeni Asır Gazetesi’ni Ziyaret
9 Ocak 2017

EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ercan Demir’i ziyaret ederek EGİAD faaliyet ve projeleri hakkında bilgi verdi. Yapılan toplantıda kurumlar arası yapılabilecek işbirliği çalışmaları görüşüldü.

 

 

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı’nın Derneğimizi Ziyareti
9 Ocak 2017

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı İzmir Şube Başkanı Engin Tunç, EGİAD Başkanı Aydın Buğra İlter ve Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti. Ziyarette birlikte gerçekleştirilebilecek ortak projeler görüşüldü.

 

 

Rusya Fahri Konsolosunu Ziyaret
11 Ocak 2017

EGİAD Yönetim Kurulu ve Uluslararası İlişkiler Komisyonu Üyeleri Rusya’nın İzmir Fahri Konsolosu Eray Gürler’i ziyaret etti. Yapılan toplantıda iki ülke ilişkileri değerlendirildi. Rusya ile ticari ilişkilerin arttırılmasına yönelik kurumlar arası işbirliği çalışmaları görüşüldü.

 

 

Güney Afrika ve Botsvana Cumhuriyeti Fahri Konsoloslarının Ziyareti
12 Ocak 2017

Güney Afrika Cumhuriyeti İzmir Fahri Başkonsolosu Tamer Taşkın ve Botsvana Cumhuriyeti İzmir Fahri Konsolosu Işıl Taşkın Kumcu EGİAD Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti. Aynı zamanda EGİAD Üyesi olan Tamer Taşkın ve Işıl Taşkın Kumcu’nun ziyaretinde EGİAD projelerinin yanı sıra kurumlar arası ilişkilerin arttırılmasına ve işbirliğine yönelik çalışmalar görüşüldü.

 

 

Endeavor İyiYatırım Melek Yatırımcılık Atölyesi
13 Ocak 2017

Endeavor tarafından düzenlenen İyiYatırım Melek Yatırımcılık Atölyesi EGIAD Melekleri Ağı işbirliği ile EGİAD Dernek Merkezinde düzenlendi. Endeavor Genel Sekreteri Didem Altop, EGİAD Melekleri İcra Kurulu Başkanı Ali Barçın ve Akbank Ege Bölge Müdürü Veli Akgül’ün açılış konuşmalarını yaptığı etkinliğe EGIAD Melekleri, Akbank ve Endeavor ağından 50 seçkin potansiyel melek yatırımcı katıldı. Atölyede, Melek portföy stratejisi, durum tespiti, değerleme ve lisanslı melek yatırımcılık konuları ele alındı. Atölyenin sonunda Paraşüt’ten Andaç Türkmen, Galata Business Angels’dan Ömer Akarca, Revo Capital’dan Bora Yılmaz ve 500 Startups’tan Enis Hulli’nin ve Didem Altop’un katıldığı bir panel düzenlendi. Panelistlerin Melek Yatırımcılık ekosisteminden iyi uygulamaları ve deneyimlerini paylaştığı etkinlik, girişimcilik ekosisteminin de katıldığı bir networking yemeği ile devam etti.

 

 

2016 Yılı Ekonomik Değerlendirmesi ve 2017 Yılı Beklentileri
16 Ocak 2017

“2016 Yılı Ekonomik Değerlendirmesi ve 2017 Yılı Beklentileri” konulu toplantı EGİAD Dernek Merkezinde düzenlendi. TÜSİAD Baş Ekonomisti Dr. Zümrüt İmamoğlu’nun konuk konuşmacı olduğu toplantıda geniş bir perspektiften ekonomik değerlendirme yapıldı. EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı aydın Buğra İlter'in açılış konuşması ile başlayan toplantıda Zümrüt İmamoğlu, 2016 ekonomik verilerini değerlendirdi. 2017 yılı ekonomik beklentilere ilişkin görüşlerini paylaştı.

 

 

Bölgesel Toplantılar: Karabağlar-Gaziemir Bölgesi
17 Ocak 2017

EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Komisyonu organizasyonu ile düzenlenen “Bölgesel Toplantılar” serisinin ilk buluşması Karabağlar, Gaziemir Bölgesi’nde gerçekleştirildi. Mia City Hotel’de düzenlenen kahvaltıda biraraya gelen Gaziemir ve Karabağlar bölgesinde faaliyet gösteren üyelerimiz, sektörel ve bölgesel sorunlarla ilgili görüş alışverişinde bulundu. Toplantıda konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter “Bölgesel Toplantılar” serisi hakkında bilgi verdi, yapılacak toplantıların amacı ve programı ile ilgili ayrıntıları aktardı. Toplantıya Yönetim Kurulu Üyeleri ve Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Komisyonu üyelerinin yanı sıra Gaziemir, Karabağlar bölgesinde faaliyetleri bulunan üyelerimiz katıldı.

 

 

İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Ziyareti
18 Ocak 2017

İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Şehit Eşi Hatice İşbilen ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve şehit yakınları Turgut Yıldız, Mehtap Köşker, Makbule Deşik, Sibel Erbay, Yücel Alphan, Cemal Yeşilyurt EGİAD’ı ziyaret etti. Ziyarete EGİAD Başkan Vekili Mustafa Aslan ve Yönetim Kurulu üyesi Sezai Nüzhet Noyan ev sahipliği yaptı. Görüşmede, iki kurum arasında gerçekleşebilecek dayanışma ve ortak projeler görüşüldü.

 

 

Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı
19-22 Ocak 2017

EGİAD Üyesi Irmak Tan’ın Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Orion Fuarcılık ve Tanıtım Hizmetleri tarafından düzenlenen Agroexpo 12. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı, 57 ülkeden 729 firmanın katılımıyla 19-22 Ocak 2017 tarihlerinde Fuar İzmir'de gerçekleştirildi. EGİAD Başkanı Aydın Buğra İlter ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Aslan, Yönetim Kurulu Üyeleri Anıl Yüksel, Zehra Demirakça, Didem Veryeri, Mahir Kaplan, Tolga Şekercioğlu, Sezai Nüzhet Noyan, Elif Koç, Ertuğ Can ve EGİAD İcra Kurulu Üyesi Frederic Pagy fuarın açılışına katılarak standları tek tek ziyaret etti. EGİAD üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği; Erdal Matbaa Ambalaj Etiket, Genel Pamuk Çırçır ve Tarım Makinaları, Özlem Tarım Ürünleri, Remak Redüktör Makina, Türkay Saç Kesim Konstrüksiyon, Türkay Tarım Makinaları gibi üye firmalarının stantlarıyla katılımda bulunduğu fuarda EGİAD da bir standla yer aldı.

 

 

Çin Halk Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu’nu Ziyaret
20 Ocak 2017

EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter, Yönetim Kurulu ve Uluslararası İlişkiler Komisyonu ile Çin Halk Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Liu Zengxian’ı makamında ziyaret etti. Çin Halk Cumhuriyeti’nin İzmir’de bir başkonsolosluğunun bulunmasının iki ülke arasında ticaret yapmak isteyen iş adamları için büyük kolaylık teşkil ettiğini ve ilişkileri güçlendirdiğini dile getiren EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter, “İzmir, gerek ticareti, sanayisiyle gerekse yetişmiş insan gücü ve üniversiteleriyle gerçekten önemli bir kent. Çin ile son yıllarda yükselen bir yakınlığımız var. Ziyaretimiz ile iki ülke arasındaki ticari ve kültürel işbirliğimizin artacağına inanıyoruz” dedi. Çin Halk Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Liu Zengxian ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kurumlar arası ikili ilişkilerin artmasından mutlu olacağını ifade etti.

 

 

Yatırımcı-Girişimci Buluşmaları
23 Ocak 2017

EGİAD Melekleri Ağı "Yatırımcı-Girişimci Buluşması" Etkinliği EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. Ön değerlendirmeden geçen 4 farklı girişim projesi EGİAD Melekleri Ağı’na üye melek yatırımcıların değerlendirmesine sunuldu. EGİAD Melekleri İcra Kurulu Başkanı Ali Barçın ve EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter’in ev sahipliği yaptığı etkinlikte denizcilik yazılımı ile ilgili Freight Report, 3D Yazıcı ile üretilen Skolyoz Korse üreticisi Fited, görüntü işleme teknolojisi ile ilgili Udentify ve uzman havuzu yaratan Expertera, katılan melek yatırımcılara projelerini sundular.

 

 

Yaşar Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin Ziyareti
30 Ocak 2017

Yaşar Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi yöneticileri EGİAD'ı ziyaret etti. Yaşar Üniversitesi Rektör Yrd. Prof.Dr.Levent Kandiller, Yaşar Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Emrah Tomur ve İş Geliştirme Sorumlusu Serkan Bürken'in katıldığı toplantıya EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter, Yönetim Kurulu üyeleri ve EGİAD Melekleri İcra Kurulu Üyeleri ev sahipliği yaptı. Yapılan toplantıda Yaşar Üniversitesi'nin Living Lab projesi hakkında bilgi verildi ve bu konuda gerçekleştirilebilecek işbirliği projeleri görüşüldü.

 

 

EGİAD Danışma Kurulu Toplantısı
02 Şubat 2017

EGİAD Danışma Kurulu Toplantısı İzmir Hilton Oteli’nde gerçekleştirildi. Danışma Kurulu Başkanı ve EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar’ın açılış konuşması ile başlayan EGİAD 14.Dönemin ilk Danışma Kurulu Toplantısı’nda Kurul’a yeni katılan üyeler ve EGİAD Yönetim Kurulu takdim edildi. Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter tarafından dönemin stratejik çalışma alanları ve planlanan faaliyetler konusunda ayrıntılı bilgi sunuldu. Faaliyetlere ilişkin önerilerin görüşüldüğü toplantıda ayrıca İzmir’in ve ülkenin gündemindeki önemli konular tartışıldı, ekonomik gelişmeler değerlendirildi. Toplantıda ayrıca Danışma Kurulunun yeni yönetimi belirlendi. Yapılan oylama sonucu Sun Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Şükrü Ünlütürk oybirliği ile EGİAD Danışma Kurulu Başkanlığına seçildi. Danışma Kurulu Başkan Yardımcılığına EGİAD Üyesi ve Viltur Villasaray Turizm A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yard Oğuz Özkardeş; Sekreterliğe ise EGİAD Üyesi ve İzmir Türk Koleji Genel Müdürü Yiğit Tatış oybirliği ile seçildi. Toplantı sonunda Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter, Danışma Kurulu Başkanı olarak EGİAD’a yaptığı değerli katkılardan dolayı Ender Yorgancılar’a şükranlarını iletti ve bugünün anısına kendisine bir plaket takdim edildi.

 
YAKIN TARİHLİ ETKİNLİKLERİMİZ
Değerli Üyemiz,

Üye İlişkileri ve İş Geliştirme Komisyonumuz tarafından düzenlenen “Üye İşyeri Gezileri” etkinlikleri çerçevesinde bu ay firma ziyaretimiz 15 Şubat 2017 Çarşamba Günü Saat: 10.00’da Üyelerimizden Sn. Sevim Doğanoğlu'nun  firması Coffeemania’ya olacaktır.

20 kişi ile sınırlı olan ziyaret grubunda yer almak isteyen üyelerimizin Dernek Merkezine isimlerini bildirmelerini rica ederiz.

KAHVEMANİA İNŞ. TAŞ. TUR. GIDA ÜRÜNLERİ SAN. TİC.LTD. ŞTİ.
Adres: Umurbey Mah. 1501 Sk.. No:2/A Alsancak İzmir
Tel: 0 (232) 422 19 32

Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı
KATILIM BİLDİRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Bugünlerde iş dünyasının en sıcak konularından biri olan “Sanayi 4.0” en son endüstri devrimine verilen isim. İlk endüstri devrimi İngiltere’de şehirleşme, kaynak bolluğu, ticari ve hukuki altyapı, buhar gücü ve makinalar sayesinde olurken; daha sonraki yıllarda elektrik enerjisi ve bilgisayarlı üretim ön plana çıkmıştı. 4. Sanayi Devriminde ise, siber-fiziksel paralel sistemler, talep üzerine özelleştirilmiş üretim, büyük veri analitiği, artırılmış gerçeklik, nesnelerin interneti, otonom üretim ve benzer teknolojilerin eğitimli işgücüyle birleşmesiyle üretim verimliliğinin kat kat artacağı  öngörülüyor.

Günümüzün artan rekabet koşullarında üstünlüklerini korumak, maliyetlerini azaltmak, ve verimliliklerini daha da artırmak isteyen ülke ve şirketler bu devrimde izleyici değil,
öncü olmak zorundalar.

Sanayideki bu köklü dönüşümü ve gereklerini yakından takip eden, ülkemizin en yetkin isimlerinden Siemens Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Sn. Ali Rıza Ersoy, Sanayi 4.0’a genel bakışını ve bu devrimin arkasında kalmamak için ülke ve kurumlar olarak neler yapabileceğimizi paylaşmak için ilk bilgilendirme toplantımıza katılacaktır.

20 Şubat 2017 Pazartesi günü  saat 17.00’de EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirilecek toplantımıza tüm üyelerimiz ve üyelerimizin şirketlerinde çalışan
üst düzey yöneticiler davetlidir .
 Saygılarımla

Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ
Değerli Üyemiz,

20 Şubat 2017 Pazartesi günü saat 20.00’de Hilton Oteli’nde Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla  kurucu üyesi olduğumuz Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı - EGEV’in 25. Yıl Kuruluş Yemeği düzenlenecektir. Söz konusu davet ektedir.

Ayrıca, aynı gün saat 17.00’de Sanayi 4.0 ve Sanayi’de Dönüşüm konusundaki ilk toplantımızı 
Siemens’in Genel Müdür Yrd. Ali Rıza Ersoy’un katılımıyla
Dernek Merkezinde gerçekleştireceğiz.

Sanayide Dönüşüm Toplantısı ve EGEV yemeğinde birlikte olmayı arzu ediyoruz.

Yemek katılımı 150TL’dir. Lütfen katılımınızı bildiriniz.

Sevgi ve Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

Katılım Bedelinin aşağıdaki hesap numarasına 17 Şubat 2017 Cuma gününe kadar yatırılması gerekmektedir.

 Banka Hesap Bilgileri:

Ege Genç İşadamları Derneği
Odeabank A.Ş. 
IBAN NO: TR09 0014 6000 0001 1602 8000 01

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Değerli Üyelerimiz, 

EGİAD ve StratejiCo. işbirliği ile VUCA Döneminde Ayakta Kalmak - İş Dünyası İçin Strateji Çalıştayları adını verdiğimiz proje EGİAD üyelerinin veya şirkette karar verici nitelikte bir yöneticinin katılımı ile gerçekleştirilecektir. Şubat ayında başlayacak ve 8 ay boyunca ayda bir yarım günlük toplantılar dizisi şeklinde devam edecek seminerlerde StratejiCo. danışmanları tarafından çeşitli sunumlar ve ele alınan konularda katılımcılarla interaktif çalışmalar gerçekleştirilecektir.

Kriz dönemlerinde şirketlerin uyum ve değişim yönetimi konusunda VUCA ANALİZİ temelli Programın amacı küresel ve bölgesel düzeyde artan siyasi, ekonomik ve sosyal belirsizliklere karşı firmalarımızın riskleri yönetebilmelerini ve fırsatları değerlendirebilmelerini kolaylaştıracak stratejileri belirlemektir.

VUCA Nedir?

1990’lı yılların başında Soğuk Savaş’ın bitmesiyle beraber askeri bir terim olarak ortaya çıkan ve daha sonra iş dünyasına uyarlanan VUCA, mevcut şartları doğru anlamak için analitik bir çerçeve sunmaktadır. Buna göre VUCA;

1. Volatile (Değişken): Değişimin hızının ve boyutlarının artması.

2. Uncertain (Belirsiz): Öngörülemezliğin belirleyici kural olması.

3. Complex (Karmaşık): Faktörler ve süreçler arasındaki ilişkilerin anlaşılamaması.

4. Ambigious (Muğlak): Olaylara anlam vermenin zorlaşması,
neden – sonuç ilişkilerinin netleştirilememesi.

olarak tanımlanabilir. Dolayısıyla iş dünyasının karar vericilerinin VUCA dönemini anlamaları ve hazırlıklı olmaları, işletmelerin yarının dünyasında ayakta kalabilmesi için bir zorunluluk olarak ortaya çıkmaktadır.

VUCA Döneminde Ayakta Kalmak - İş Dünyası İçin Strateji Çalıştayları; VUCA Analizi, Kurumsal Risk Değerlendirme, Vizyon ve Strateji Geliştirme, Kurumsal Dönüşüm, Çalışan İlişkileri ve Performans Yönetimi, Müşteri İlişkileri, İtibar Yönetimi, Kriz Yönetimi ve Kapanış Toplantısı şeklinde yürütülecektir.

Çalıştaylar Serisinin ilk toplantısı 24 Şubat 2017 tarihinde 13.00-18.00 saatleri arasında Swissotel Büyük Efes’te yapılacaktır.

Bu projeye katılmak isteyen üyelerimizin aşağıdaki linki tıklayarak ön başvurularını yapmaları gerekmektedir. Proje paket program şeklinde belirli bir konu akışı ile dizayn edildiğinden katılımcının başından sonuna kadar tüm toplantılara katılmasının önemli olduğunu hatırlatmak isteriz.

Saygılarımla,

Aydın Buğra İlter 
Yönetim Kurulu Başkanı

İŞ DÜNYASI VUCA DÖNEMİNE NASIL HAZIRLANMALI?
İŞ DÜNYASI İÇİN STRATEJİ ÇALIŞTAYLARI PROJE DOKÜMANI
KATILIM BİLDİRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Değerli Üyelerimiz,

 Bilindiği üzere EGİAD’ın misyonunun önemli bir kısmı üyelerinin kapasitesini ve etki alanını geliştirmek, iş hayatına ilişkin bilgi alışverişi ve çalışmalar yapmaktır.

Bu doğrultuda aynı sektörde faaliyet gösteren üyelerimizin paylaşımda bulunacağı, sorunları tartışacağı, ortak ihtiyaçları tespit edeceği ve tespit edilecek ihtiyaçlarla hakkında gerekli çalışma ve ilgili merciler nezdinde lobi faaliyetlerini gerçekleştirecekleri sektörel çalışma grupları oluşturmayı planlıyoruz.

İlk aşamada aşağıdaki iş kolları ve sektörlerle ilgili çalışma grupları oluşturulması planlanmaktadır. Bununla birlikte üyelerimizin öneri ve talepleri doğrultusunda başka çalışma gruplarının da kurulması mümkündür.

Sektörel çalışma gruplarının 3 ayda bir veya olay/çağrı bazlı toplanması planlanmaktadır. Bu gruplarda aktif üyelerimiz kadar sektörlerinde deneyimli fahri üyelerimizin de
katkısını almak istemekteyiz.

 Sektör Çalışma Grupları ile ilgili toplantı takvimi ayrıca sizlere duyurulacaktır.

A) TARIM

1) Tarım, Hayvancılık ve Su Ürünleri

B) SANAYİ

2) Otomotiv ve Otomotiv Yan Sanayii

3) Elektrik-Elektronik imalat sanayi

4) Makine İmalat Sanayii

5) Taş ve Toprağa Dayalı Sanayi (madencilik, mermer, doğaltaş, seramik vb. dahil)

6) Mobilya ve Orman Ürünleri

7) İnşaat Malzemeleri

C) HİZMETLER

8) Toptan ve Perakende Ticaret

9) İnşaat, Taahhüt, Mimarlık ve Mühendislik Hizmetleri

10) Ulaştırma, Lojistik, Gümrükleme ve Depolama

11) Turizm, Konaklama ve Yiyecek-İçecek

12) Yazılım, Donanım ve Bilişim

SEKTÖREL ÇALIŞMA GRUPLARI TERCİHİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ
Değerli Üyemiz,

Derneğimizin sahip olduğu gücün ve etki alanının doğru tespiti için EGİAD üye profilinin güncellenmesi çalışmalarımız düzenli olarak devam ediyor.

Firma bilgileriniz ile şirket/lerinizin sunduğu ürün ve hizmetlerin veri tabanımızda güncellenmesi ve EGİAD’ın temsil ettiği gücün daha doğru olarak tespit edilebilmesi için aşağıda linki bulunan kısa formu doldurmanızı rica ediyoruz.

Söz konusu form aynı zamanda üyeler arası ticaretin geliştirilmesi amacıyla yapılacak proje ve faaliyetlere veri oluşturacaktır.

Derneğimizde etkin bir ticari işbirliği ve dolayısıyla güçlü bir ekonomik birliktelik ve sinerjinin geliştirilmesi için hazırlanan bu çalışmaya katkılarınıza şimdiden teşekkürlerimle,

Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı
KATILIM BİLDİRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Değerli Üyemiz,

EGİAD Yönetim Kurulu olarak yeni dönemde faaliyet ve projelerimizde üye odaklı bir yaklaşımla hareket edeceğimizi belirtmiştik. Bu bağlamda, EGİAD adına yapacağımız basın açıklamaları da dahil olmak üzere bakanlıklar, yerel yönetimler ve diğer resmi kurumlara iletilecek görüşlerin hazırlanmasında, yeni dönemde ek projelerin geliştirilmesinde sizlerden gelecek bilgi ve önerilere de yer vermeyi amaçlıyoruz.

Bu öneriler EGİAD’ın rutin faaliyetlerine ilişkin öneriler olabileceği gibi aynı zamanda sektörünüze, iş yaşamına ilişkin diğer sorunlara, yerel yönetimlerle ilgili sorunlara, İzmir ile ilgili dile getirilmesini ve çözümünü istediğiniz sorunlara yönelik de olabilir.

Bu çerçevede lütfen genel olarak EGİAD’ın çalışmaları hakkındaki görüşlerinizi de kapsayan ekteki formu kullanarak bize görüş ve önerilerinizi iletiniz.

İlginiz için teşekkür ederim.

En iyi dileklerimle,

 Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

ANKETE KATILMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

EGİAD olarak bu döneme güzel İzmir’imize tarihi bir değer,
kültür mirası bırakmayı hayal ederek başladık…

Tarihi Kemeraltı Bölgesi’ndeki çok önemli yapılardan biri olan Portekiz Havrası’nın restore edilerek EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi olarak
kullanılması amacıyla bir proje geliştirdik.

İzmir Musevi Cemaati ile görüşmelerimiz sonucunda ortak bir noktada buluşarak bu önemli yapının yeniden kente kazandırılması için önce Dışişleri Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan binanın ibadethaneden sosyal tesis statüsüne geçirilmesi için gerekli izinler alınarak restorasyon projesi geliştirilmesi için gerekli tüm adımlar atıldı.

Güzel İzmirimize derneğimizin aktivitelerinin de yapılabileceği büyük ve saygın bir tesis kazandırılıyor. Şehrin eski kent merkezi olan Kemeraltı’nın kullanımının artırılmasına yönelik bu adımla şehirde öncü bir adım atılarak
EGİAD marka değerine katkı sağlanması hedefleniyor.

TANITIM VE SPONSORLUK DOSYASI İÇİN TIKLAYINIZ

© EGİAD 1990 - 2017. Tüm Hakları Saklıdır.
Facebook Twitter Google Plus Youtube Linkedin http://www.egiad.org.tr
Gönderilen mail: *|EMAIL|*
listeden ayrıl    bilgileri güncelle
*|LIST:ADDRESSLINE|*

*|REWARDS|*