İletiyi düzgün görüntüleyemiyorsanız lütfen tıklayınız

EGİAD AYLIK BÜLTEN - 07.03.2017
BÜLTEN NO : 80

BAŞKANIN MESAJI
Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

Dönem projelerimizden “Sanayi 4.0 ve Sanayi’de Dönüşüm” Bilgilendirme Toplantıları serimizin ilk toplantısını Siemens Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Ersoy’un katılımıyla gerçekleştirdik. Önümüzdeki günlerde konuyla ilgili bilgilendirme toplantılarına devam edeceğiz.

Diğer bir önemli projemiz olan ve StratejiCo. işbirliği ile düzenlediğimiz VUCA Döneminde Ayakta Kalmak - İş Dünyası İçin Strateji Çalıştaylarının ilk toplantısını 24 Şubat tarihinde yoğun katılımla gerçekleştirdik. Küresel ve bölgesel düzeyde artan siyasal, ekonomik ve sosyal belirsizlikler içinde riskleri yönetebilme ve fırsatları değerlendirebilme konusunda doğru stratejilerin belirlenmesini ve uygulanmasını sağlamak amacıyla düzenlediğimiz ve 8 ay devam edecek Çalıştayların ikincisini Mart ayında gerçekleştireceğiz.

Uluslararası İlişkiler kapsamında Çin ile İş Yapmak konulu toplantıyı EGİAD Dernek Merkezimizde gerçekleştirdik. Çin ile ticari ilişkilerini geliştirmek isteyen üyelerimiz için verimli geçtiğine inandığımız toplantının ardından 13 Mart tarihinde ise Rusya ile İş Yapmak Toplantısını gerçekleştireceğiz. Diğer taraftan, bültenimizde ayrıntılarını göreceğiniz gibi bu ay farklı zamanlarda, Portekiz, İtalya, Yunanistan Fransa, Malta, Almanya ve ABD Ticaret Ataşeleri ve Konsolosları ile biraraya gelerek, yapılabilecek işbirliği faaliyetleri konusunda görüşme fırsatımız oldu. Üyelerimizin uluslararası ticaret ve yatırım alanında fırsatlarını genişletmek, farklı ülkeler ile ilişkilerini arttırmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu temaslar sonrasında söz konusu ülkeler ile iş yapma konulu toplantılar veya sektörel görüşmeler düzenlemeyi planlıyoruz.

Önemle üzerinde durduğumuz bir diğer projemiz olan şehit aileleri yararına düzenlenecek Yardım Konseri Dokuz Eylül Senfoni Orkestrası ile 21 Nisan tarihinde Sabancı Kültür Merkezinde gerçekleştirilecektir. Bilet alarak ve katılım göstererek destek olabileceğiniz söz konusu Konser detaylarını bültenimizde bulabilir, biletleri EGİAD Dernek Merkezimizden temin edebilirsiniz. Bu önemli sosyal sorumluluk projemize desteğinizin bizim çok değerli olduğunu belirtmek isterim.

EGİAD üyeleri arasında ticari işbirliklerinin geliştirilmesi amacıyla her yıl düzenli olarak yapılan “EGİAD Ticaret Köprüsü” etkinliğimizi bu yıl bölge çapında genişleterek Ege Bölgesi Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu (EGİFED) üyesi derneklerin katılımıyla 3 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştireceğiz. Etkinlik kapsamında ayrıca Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın konuk konuşmacı olacağı öğle yemekli bir panel de düzenlenecektir. Söz konusu tarihi takviminize şimdiden almanızı dileriz.

Söz konusu etkinliklerde birlikte olmak dileğiyle, saygılarımı sunarım.

Sevgi ve Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

DERNEĞİMİZDE GEÇEN AY

 

Aziz Kocaoğlu’nu Ziyaret
6 Şubat 2017

EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret etti. EGİAD yeni dönem faaliyetleri ile bilgi veren Yönetim Kurulu üyeleri ayrıca EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi projesi kapsamında yapılan restorasyon çalışmaları ve aşamaları konusunda ayrıntılı bilgi sundular.

 

 

Çin’i Anlamak ve Çin ile İş Yapmak
6 Şubat 2017

EGİAD, Türkiye ve Çin arasındaki iş birliğinin daha üst seviyeye ulaşması, ikili ticaret ve yatırım ilişkilerinin ivme kazanması, üyelerinin yeni pazarlarla tanıştırılması amacıyla “Çin'i Anlamak ve Çin ile İş Yapmak” başlığı altında dernek merkezinde bir konferans gerçekleştirdi. Çin Halk Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Liu Zengxian, İstanbul Policy Center Araştırma Akademi Üyesi ve Boğaziçi Üniversitesi Asya Çalışmaları Öğretim Üyesi Dr. Altay Atlı, Serbest Danışman ve EGİAD Üyesi Alptekin Aydın, Mazars Global Çin Masası Koordinatörü Halil İbrahim Topal’ın konuk konuşmacı olduğu toplantıda, Çin’in kısa ve uzun vadedeki ekonomi politikaları ve Türk şirketlerin bu politikalardan nasıl faydalanabileceği, Çin ile iş yapmanın avantajları ve zorlukları, bu ülkeye yatırımlarda dikkat edilmesi gerekenler, Türk ve Çin şirketlerinin birlikte iş yaparken doğabilecek güven sorununu aşmaları için ne gibi önlemler alabileceği, Çin Sanayi 4.0, Çin Yeni İpek yolu projesi ve Made in China 2025 hakkında bilgilendirme ile Çin şirketlerinin Türk Şirketleri ile yapabileceği potansiyel iş birlikleri masaya yatırıldı.

 

 

Portekiz Ticaret Müsteşarı ile Toplantı
7 Şubat 2017

Portekiz Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı Celeste Mota Tezsezen, Portekiz İzmir Fahri Konsolosu ve Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Aslan, Yönetim Kurulu Üyeleri Mahir Kaplan ve Barış Kaşka ile Dernek Merkezinde biraraya geldi. Karşılıklı olarak iki ülke arasındaki ticari ve kültürel ilişkilerin artırılması amacıyla biraraya gelinen görüşmede, ekonomi yönünden karşılık yatırımlarla birbirini tamamlayan her iki ülkenin ortak güç oluşturabileceğine vurgu yapıldı.

 

 

İtalya Konsolosu’nu Ziyaret
9 Şubat 2017

EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter, EGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ile Uluslararası İlişkiler Komisyonu, İtalya’nın İzmir Konsolosu Luigi Inauzzi’yi makamında ziyaret etti. Yapılan toplantıda İtalya ile İzmir arasında önemli bir dış ticaret hacmi olduğu belirtilerek bu hacmin geliştirilmesi adına yapılabilecek ortak proje ve etkinlikler görüşüldü.

 

 

Yunanistan Başkonsolosu’nu Ziyaret
14 Şubat 2017

EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter, EGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Feyzi Kaya ile Barış Kaşka, Türk-Yunan dostluğunu pekiştirmek, ticari işbirliğini arttırmak amacıyla Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia’yı makamında ziyaret etti. Yapılan toplantıda Ege Denizi Kıyılarında yaşayan iki toplumun, iki halkın dostluk ve dayanışma duygularının pekiştirildiği, ticari işbirlikleri görüşüldü, kurumlar arasında yapılabilecek ortak etkinlikler tartışıldı.

 

 

Üye İşyeri Gezileri:Coffeemania
15 Şubat 2017

Üye İlişkileri ve İş Geliştirme Komisyonu tarafından düzenlenen Üye İşyeri Ziyaretleri kapsamında üyemiz Sevim Doğanoğlu’nun firması Coffeemania ziyaret edildi. Üyelerimizin katıldığı ziyarette firmanın üretim ve pazarlama süreçleri hakkında bilgi alındı.

 

 

Fransa Başkonsolosu’nu Ziyaret
16 Şubat 2017

EGİAD Yönetim Kurulu ve Uluslararası İlişkiler Komisyonu, Fransa İzmir Fahri Konsolosluğu’nu ziyaret etti. Ziyarete EGİAD Başkan Vekili Övünç Emre, Yönetim Kurulu Üyeleri Mahir Kaplan, Barış Kaşka, Feyzi Kaya, Uluslararası İlişkiler Komisyonu Üyesi Cem Demirci, Irmak Tan, Olgaç Sayoğlu katıldı. Fransa İstanbul Başkonsolosu Bertrand Buchwalter, Fransa İzmir Fahri Konsolosu Zeliha Jale Toprak ile biraraya gelen EGİAD Yönetimi, iki ülke arasındaki ticaret ve işbirliğini geliştirmek adına yapılabilecek projeleri görüştü.

 

 

Malta Başkonsolosu’nun Ziyareti
17 Şubat 2017

Malta Başkonsolosu Franklin Aquilina ve İzmir Fahri Konsolosu Ahmet Çalık, EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter’i ziyaret etti. Ziyarete EGİAD Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı Cem Demirci de katıldı. Malta Başkonsolosu Aquilina’yı EGİAD Dernek Merkezi’nde ağırlayan EGİAD Başkanı Aydın Buğra İlter, İzmir ekonomisi ve EGİAD Projeleri hakkında bilgi verdi. İlişkilerin güçlendirilmesi, iki ülke arasındaki ticari ve kültürel ilişkilerin artırılması konusunda işbirliği çalışmaları görüşüldü.

 

 

“Yeni Endüstri Devrimine Hazır Mısınız?
20 Şubat 2017

"Sanayi 4.0 ve Sanayide Dönüşüm" konulu toplantılar serisinin ilki Siemens Türkiye İcra Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Ersoy’un konuşmacı olarak katıldığı “Yeni Endüstri Devrimine Hazır Mısınız? Sanayide Değişim 4.0” başlığıyla EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantı, EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter'in açılış konuşmasıyla başladı. İlter yaptığı konuşmada gerçekleşecek dönşümden faydalanabilirsek tarihi bir fırsatı yakalamış olacağımızı ancak değerlendiremezsek çok şey kaybedeceğimizi vurgulayarak, sürecin çok iyi takip edilmesi, firmaların dijital değişim sürecine hazırlıklı olması, özel ve kamu sektörü işbirliğinde etkin bir planlama yapılması gerektiğine dikkat çekti. Siemens Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Ersoy ise yaptığı konuşmada yeni sanayi devrimi ile ülke ekonomisinin yüzde 5 ila 8 arasında büyüyebileceğine dikkat çekerek, Endüstri 4.0’ın hem ülkeye hem de üretim sektörüne önemli bir büyüme getireceğinin altını çizdi. Bu devrimin üretim tesislerine müthiş bir verimlilik getirdiğini, fabrikaların tümüyle dijitalleştiğinde hem maliyetlerin düşeceği hem de insana bağlı hatalar ortadan kaldırılarak çok daha etkin üretim süreçleri elde edileceğini vurguladı. Diğer sanayi devrimlerinde nasıl istihdam arttıysa bu yeni devrimin sanılanın aksine işsizliğe yol açmayacağı, tam tersine artan üretimle yeni meslekler ortaya çıkaracağını belirtti.

 

 

ABD Ticaret Ataşesi’nin Ziyareti
22 Şubat 2017

Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği Ticaret Ataşesi Shari Stout, Ticaret Ateşe Yardımcısı Berrin Ertürk ve beraberindeki heyet EGİAD Yönetim Kurulu'nu dernek merkezinde ziyaret etti. Türkiye – ABD ticari ilişkilerinin ve yapılabilecek ortak projelerin ele alındığı toplantıya, EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter, Yönetim Kurulu Üyeleri Barış Kaşka, Feyzi Kaya, Baran Kayhan, Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı Cem Demirci, Komisyon üyesi Elif Nahide Güngör ile EGİAD Yarın Dergisi Yayın Takımı Üyesi Fatih Sancak ve EGİAD Genel Sekreteri Prof. Dr. Mustafa Tanyeri katıldı. İzmir’in, Türkiye’nin en önemli kentlerinden biri olduğunu ve buradan yapılabilecek ticari – ekonomik işbirliğinin iki ülkeye büyük fayda sağlayabileceğinin altı çizilirken, iki ülke arasındaki işbirliğinin daha da güçlendirilmesi gereğine dikkat çekildi.

 

 

Almanya Başkonsolosu’nun Ziyareti
23 Şubat 2017

Almanya Başkonsolosu Thomas Gerlach ve Almanya Konsolosluğu Ekonomi İşler Sorumlusu Nalan Karadağ, EGİAD Yönetim Kurulu'nu dernek merkezinde ziyaret etti. Ziyarete Büyükelçilik yetkilileri ile EGİAD’dan Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter, Yönetim Kurulu Üyeleri Feyzi Kaya, Baran Kayhan, EGİAD Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı Cem Demirci ve Uluslararası İlişkiler Komisyon Üyeleri Erkan Karacar, Selçuk Demirok, Elif Nahide Güngör katıldı. Almanya İzmir Başkonsolosu Thomas Gerlach, EGİAD’a yaptıkları bu ziyaretin mevcut iyi ilişkilerin bir göstergesi olduğunun altını çizdi. GİAD Başkanı Aydın Buğra İlter ise, iki ülke arasındaki ticari hacmin geliştirilmesi adına ortak çalışma ve projeler yürütmeye hazır olduklarını belirterek, “Pek çok EGİAD üyesinin Almanya’daki şirketlerle işbirliği, ithalat ve ihracatı bulunmakta. Ortak ticari ilişkiler yürütülmekte. Almanya ile ticari ilişkilerin geliştirilmesini önemsiyoruz. Ortak niyetimiz bu yöndedir. Yabancı yatırımların ve ilişkilerin güçlendirilmesi için gerek ziyaret gerekse ikili görüşmelerimiz devam edecektir” diye konuştu.

 

 

“VUCA Döneminde Ayakta Kalmak – İş Dünyası İçin Strateji Çalıştayları”
24 Şubat 2017

EGİAD tarafından StratejiCo. işbirliği ile 8 aylık bir süreci kapsayacak olan “VUCA Döneminde Ayakta Kalmak – İş Dünyası İçin Strateji Çalıştayları” programının ilki Hilton Oteli’nde gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter, tüm dünyanın VUCA dönemine girdiğinin uyarısını yaparak, iş dünyası başta olmak üzere, dünyada her alanda belirsizlik ve buna bağlı riskin arttığı, hatta “yüksek risk” altında çalışmanın “Yeni Normal” olarak kabul edildiği önemli bir dönemden geçildiğinin altını çizdi. Çalıştaylar serisinin bu ilk toplantısında,iş dünyasının yaşadığı ekonomik ve siyasi belirsizlikler sebebiyle sıkça kullanılmaya başlanan, genel koşul ve durumların değişkenliği ve belirsizliği olarak tanımlanan Vuca Dönemi ele alındı. Stratejico Firması Yönetici Ortakları Selim Oktar ve Emre Doğru'nun sunumları ve moderatörlüğünde gerçekleştirilen etkinlikte, tüm dünyada artan terör olayları, siyasi çekişmeler, kur hareketleri, sermaye hareketleri, dış ilişkilerdeki krizler, ekonomik ve siyasi gelişmeler, toplumda y ve z kuşaklarının öncü konuma geçmesi gibi etkenler sebebiyle ülkemizde hızlı bir şekilde hissedilmeye başlanan Vuca Dönemi, EGİAD üyesi katılımcılar tarafından tüm ayrıntılarıyla değerlendirildi.

 

 

Gayrimenkul Yatırım Fonları Bilgilendirme Toplantısı
27 Şubat 2017

Türkiye’de yasal düzenlemeler sonucu alternatif yatırım araçlarının gündeme gelmesiyle, dikkatler de gayrimenkul yatırım fonu şirketlerine çevrildi. Konuyla ilgili SPK’dan ilk lisans alan şirket olan RE-PIE Gayrimenkul Portföy Yönetimi de bu kapsamda EGİAD üyeleriyle bir araya geldi. RE-PIE Gayrimenkul Yönetim Portföy Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Emre Çamlıbel, Başkan Vekili Mehmet Ali Ergin ve Ceo Hasan Bayhan’ın konuşmacı olarak katıldığı seminerde, gelişen gayrimenkul piyasalarının yeni finansman araçlarını da beraberinde getirdiği vurgulandı. Sermaye Piyasası Kanunu Mevzuatı Çerçevesinde Gayrimenkul Yatırımlar Fonları, Novada Söke Gayrimenkul Yatırım Fonu, Anadolu Stratejik Gayrimenkul Yatırım Fonu ve Proje X Fonu başlıklarının görüşüldüğü toplantıda, konunun hukuki boyutunun yanısıra kullanılan fon alternatifleri de masaya yatırıldı.

 

 

EGİAD Bizbize Yemeği
1 Mart 2017

EGİAD misyon ve vizyonunu yeni kuşaklara aktarmak, deneyimlerini paylaşmak amacıyla fahri üyelerle yeni üyeleri ‘Bizbize Yemeği’ toplantısında buluşturdu. İş dünyasının önemli isimlerinin yer aldığı ve EGİAD’ın projelerinin konuşulduğu toplantıda, geçmiş dönem başkanları deneyimlerini yeni üyelerle paylaşma fırsatı buldu. Best Western Konak Otel’de gerçekleşen etkinliğe çok sayıda EGİAD üyesi katılırken, yeni üyelere üyelik plaketleri takdim edildi.

 

 

CHP İzmir Milletvekillerinin Ziyareti
2 Mart 2017

CHP İzmir Milletvekilleri Zekeriya Temizel, Aytun Çıray Atilla Sertel, Tacettin Bayır ve Musa Çam EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter ve nezdindeki yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. EGİAD Dernek Merkezi’nde gerçekleşen ziyarette, EGİAD Başkanı İlter’e, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Övünç Emre, Yönetim Kurulu Üyeleri Gökmen Ulusoy, Didem Veryeri, Mesut Özdamar eşlik etti. Toplantıda ülke gündemindeki önemli konular tartışıldı.

 
YAKIN TARİHLİ ETKİNLİKLERİMİZ

Değerli Üyemiz,

10 Mart 2017 Cuma günü saat 16.00'da EGİAD Dernek Merkezinde
Türk Eximbank Genel Müdürü Sayın Adnan Yıldırım,
Eximbank Ege Bölge Müdürü ve Kredi Garanti Fonu İzmir Şube Müdürü'nün
katılımları ile
"İhracatın Finansmanında Türk Eximbank"
konulu toplantı gerçekleştirilecektir.

İhracatın desteklenmesi amacıyla ihracatçılara sağlanan finansal araçlar hakkında ayrıntılı bilgi edineceğimiz toplantıya tüm üyelerimiz ve üye firma çalışanları davetlidir.

Katılımınızı dileriz.

Saygılarımla
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Değerli Üyemiz, 

Uluslararası İlişkiler Komisyonu tarafından düzenlenen “Rusya ile İş Yapmak” konulu Toplantı 13 Mart 2017 Pazartesi günü saat 17.00’de EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleşecektir. 

Katılımınızı dileriz.

Saygılarımla
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Konser Bilet ücreti 100 TL olup biletlerinizi EGİAD Dernek Merkezinden
temin edebilirsiniz.

EGİAD TİCARET KÖPRÜSÜ
“Bilim, Ekonomi, Gelecek ve Siz”
Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın Katılımıyla

“EGİAD 5. Ticaret Köprüsü” 03 Mayıs 2017 Çarşamba günü 
SwissOtel Büyük Efes’te gerçekleştirilecektir.

  EGİAD üyelerinin en temel beklentilerinden biri olan İş Ağlarını (networking) kurmak ve genişletmek amacıyla oluşturulan söz konusu etkinlikte üyelerimiz; diğer üye firmaların sektörleri, üretim ve hizmet alanları hakkında bilgi alacakları, ticaret ağlarını ve ortaklıklarını geliştirebilecekleri bir zeminde biraraya geleceklerdir.

Bu yıl 5.sini düzenleyeceğimiz etkinliği, bölge çapında genişleterek Ege Bölgesi Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu (EGİFED) üyesi derneklerin katılımıyla gerçekleştireceğiz.

 Program kapsamında ayrıca Sabancı Üniversitesi Finans Kürsüsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın konuk konuşmacı olacağı “Bilim, Ekonomi, Gelecek ve Siz”
başlıklı Söyleşi 
düzenlenecektir.

Öğle yemekli yapılacak  söz konusu programa katılımınızı dileriz.

Sevgi ve Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

03 Mayıs 2017 Program: 

12:00 - 13:00               Öğle Yemeği
13.30 - 15.00                Prof. Dr. Özgür Demirtaş - “Bilim, Ekonomi, Gelecek ve Siz” Başlıklı Söyleşi
15.00 - 15.15                Kahve Arası
15:15 - 15:30                Ticaret Köprüsü Kayıt
15:30 - 15:45                Ticaret Köprüsü Açılış ve bilgilendirme
15:45 - 18:00                Ticaret Köprüsü / Üyeler arası ikili iş görüşmeleri oturumu

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ
KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

EGİAD olarak bu döneme güzel İzmir’imize tarihi bir değer,
kültür mirası bırakmayı hayal ederek başladık…

Tarihi Kemeraltı Bölgesi’ndeki çok önemli yapılardan biri olan Portekiz Havrası’nın restore edilerek EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi olarak
kullanılması amacıyla bir proje geliştirdik.

İzmir Musevi Cemaati ile görüşmelerimiz sonucunda ortak bir noktada buluşarak bu önemli yapının yeniden kente kazandırılması için önce Dışişleri Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan binanın ibadethaneden sosyal tesis statüsüne geçirilmesi için gerekli izinler alınarak restorasyon projesi geliştirilmesi için gerekli tüm adımlar atıldı.

Güzel İzmirimize derneğimizin aktivitelerinin de yapılabileceği büyük ve saygın bir tesis kazandırılıyor. Şehrin eski kent merkezi olan Kemeraltı’nın kullanımının artırılmasına yönelik bu adımla şehirde öncü bir adım atılarak
EGİAD marka değerine katkı sağlanması hedefleniyor.

TANITIM VE SPONSORLUK DOSYASI İÇİN TIKLAYINIZ

© EGİAD 1990 - 2017. Tüm Hakları Saklıdır.
Facebook Twitter Google Plus Youtube Linkedin http://www.egiad.org.tr
Gönderilen mail: *|EMAIL|*
listeden ayrıl    bilgileri güncelle
*|LIST:ADDRESSLINE|*

*|REWARDS|*