İletiyi düzgün görüntüleyemiyorsanız lütfen tıklayınız

EGİAD AYLIK BÜLTEN - 05.02.2018
BÜLTEN NO : 91

BAŞKANIN MESAJI
Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

Geçtiğimiz ay, BASİFED ve ESİAD işbirliği ile TÜSİAD Genel Sekreteri Bahadır Kaleağası'nı konuk ederek Avrupa Birliği- Türkiye ilişkilerini masaya yatırma fırsatımız oldu. Dünya siyasi ve ekonomik dengeleri ve Türkiye’nin yeri ve durumu konusunda çok değerli bilgiler aldık ve tartıştık.

Ayrıca KOSGEB’in KOBİ’lere yönelik yeni destek programları hakkında KOSGEB İzmir Güney Müdürü Mustafa Çanakçı’yı ağırlayarak ilk ağızdan ve ayrıntılı bilgi alma imkanımız oldu. Geçtiğimiz hafta ise TÜSİAD Baş Ekonomisti Dr. Zümrüt İmamoğlu’nun konuk olduğu toplantıda Türkiye ve Dünya ekonomisine genel değerlendirmesini yaparak 2018 beklentileri üzerinde görüştük.

EGİAD’ın çatı kuruluşlarından Batı Anadolu Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) ve Ege Bölgesi Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu (EGİFED) genel kurulu toplantılarına ev sahipliği yaptık. Her iki kurumun yönetiminde görev almayı kabul eden değerli EGİAD üyelerine teşekkür ediyor, yeni görevlerini tebrik ediyorum.

Şubat ayı için yine yoğun bir takvim hazırladık. 05 Şubat tarihinde Çevre ve Şehircilik, Bilim Sanayi ve Teknoloji, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü yetkililerinin katılımıyla “İzmir İl Müdürlükleri Ortak Toplantısı” düzenleyeceğiz. Bölgesel Toplantılarımızın bu ayki buluşmasını 8 Şubat tarihinde Konak-Alsancak Bölgesinde bulunan üyelerimiz ile gerçekleştireceğiz. EGİAD Melekleri Ağı’nın Melek Yatırımcı- Girişimci Buluşmaları Etkinliği 12 Şubat’ta düzenlenecek. Ayrıca IBM’i konuk edeceğimiz Blockchain konulu Bilgilendirme Semineri 19 Şubat’ta gerçekleşecek. 28 Şubat tarihinde ise Bizbize Yemeği’nde sizlerle biraraya gelmeyi planlıyoruz.

Uzun süredir gerçekleşmesini istediğimiz bir önemli oluşum olan Fahri Üyeler Komisyonu çalışmalarına Şubat ayında başlayacak. 26 Şubat tarihinde ilk toplantısını yapacak olan Komisyona tüm fahri üyelerimizin katılımını bekliyoruz. Fahri Üyelerimizin değerli katkı ve desteğinin bizim için çok önemli olduğunu tekrar hatırlatmak isterim.

Sevgi ve Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

DERNEĞİMİZDE GEÇEN AY

 

Küresel Gelişmeler Işığında Avrupa ve Türkiye
8 Ocak 2018

Batı Anadolu Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (BASİFED), Ege Sanayici ve İş Adamları Derneği (ESİAD) ve EGİAD işbirliğiyle düzenlenen "Küresel Gelişmeler Işığında Avrupa ve Türkiye" toplantısı Mövenpick Otel'de gerçekleştirildi. Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Genel Sekreteri Bahadır Kaleağası'nın konuk konuşmacı olduğu toplantıda dünyadaki siyasi ve ekonomik güç dengeleri ,Avrupa'nın gündemindeki önemli konular ve AB Türkiye ilişkileri masaya yatırıldı. Toplantı sonunda Bahadır Kaleağası "Dünya Nasıl Değişiyor? Türkiye Nereye Gidiyor? G20 Gezegeni" isimli kitabını katılımcılara imzalayarak takdim etti.

 

 

BASİFED Genel Kurul Toplantısı
09 Ocak 2018

Batı Anadolu Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) Olağanüstü Genel Kurulu EGİAD Dernek Merkezi’nde yapıldı. Yapılan toplantı sonucunda BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akgerman görevini BASİFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve EGİAD Geçmiş Dönem Başkanı Seda Kaya Ösen’e devretti. Görevi devralan Kaya, eski yönetim kurulunun çok başarılı bir dönem geçirdiğini söyleyerek, ‘2018-2021 döneminde de BASİFED olarak geliştirilmiş olan birlik ve beraberlik ruhunu koruyarak, bayrağı bir adım daha ileriye taşımak için gayret göstereceğiz’ dedi. Oluşan yeni Yönetim Kurulu’nda EGİAD’ı temsilen Seda Kaya Ösen, Aydın Buğra İlter, Halil Nadas, Betül Elmasoğlu, Mustafa Aslan ve Yonca Güngör görev aldılar.

 

 

Üye İşyeri Gezileri: Betonstar
10 Ocak 2018

Üye İlişkileri ve İş Geliştirme Komisyonu tarafından düzenlenen Üye İşyeri Ziyaretleri kapsamında üyemiz Bora Ciliv'in firması Betonstar ziyaret edildi. Üyelerimizin katıldığı ziyarette firmanın Torbalı'daki tesisi gezilerek üretim ve pazarlama süreçleri hakkında bilgi alındı.

 

 

EGİFED Genel Kurul Toplantısı
11 Ocak 2018

EGİFED Genel Kurul Toplantısı EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirildi. Akhisar Genç İşadamları Derneği, Balıkesir Genç İşadamları Derneği, Bandırma Genç Girişimci İşadamları Derneği, Ege Genç İşadamları Derneği, Manisa Genç İşadamları Derneği ve Nazilli Genç İşadamları Derneği’nin başkan ve delegeleri katıldı. TÜGİK Genel Sekreteri Tanzer Polat Yılmaz yaptığı konuşmada TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral’ın başarı dileklerini içeren mesajını iletti ve EGİFED’in TÜGİK ailesi içindeki önemini vurguladı. Toplantıda 4.ve 5.Dönem Başkanı Temel Aycan Şen tarafından yapılan faaliyetler hakkında bilgi verildi. Yapılan oylama sonucunda EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter ve ekibi yeni yönetim kurulunu oluşturdu. Aydın Buğra İlter yaptığı konuşmada haziruna teşekkür etti ve yeni dönemde yine birlik ve beraberlik içinde aynı sinerji ile çalışmaya devam edeceklerini belirtti. Toplantı sonunda Aydın Buğra İlter tarafından 4.ve 5.Dönem Başkanı Temel Aycan Şen’e plaket takdim edildi. Temel Aycan Şen ise GİAD Başkanlarına dönem içindeki destek ve katkılarından dolayı birer teşekkür plaketi takdim etti. Oluşan yeni Yönetim Kurulu’nda EGİAD’ı temsilen Aydın Buğra İlter, Mustafa Aslan, Anıl Yüksel, Uğur Altuğ, Gökmen Ulusoy, Elif Koç, Mahir Kaplan, Tolga Şekercioğlu görev aldılar.

 

 

KOSGEB Destekleri Bilgilendirme Toplantısı
15 Ocak 2018

KOSGEB’in iki yeni destek programı olan KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı (TEKNOYATIRIM) ve Stratejik Ürün Destek Programı hakkında bilgi vermek üzere KOSGEB İzmir Güney Müdürü Mustafa Çanakçı EGİAD’ın konuğu oldu. EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleşen bilgilendirme toplantısında, Mustafa Çanakçı, firma başına 5.000.000 TL’ye kadar KOBİ’lere destek sağlayabilen söz konusu programlara ilişkin ayrıntıları aktardı, EGİAD üyelerinin sorularını yanıtladı.

 

 

Yeni ve Fahri Üyelerle Yemekli Buluşma
17 Ocak 2018

EGİAD 14.Dönem içinde fahri üyelik statüsüne geçen üyelerimiz ve yine bu dönem içinde Derneğimize yeni katılan üyelerimizle Yönetim Kurulumuzun biraraya geldiği akşam yemekli toplantı Kordon Otel'de gerçekleştirildi. Toplantı sonunda yeni üyelerimize üyelik plaketleri, fahri üyelerimize ise fahri üyelik plaketleri takdim edildi.

 

 

Sanayi 4.0 Toplantıları: Proente A.Ş.
22 Ocak 2018

Küresel rekabette önde olmak isteyen işletmeler için en büyük gerekliliklerden olan Sanayi 4.0 EGİAD’ın önemli gündem maddeleri arasında yer almaya devam etmekte. Geçtiğimiz günlerde Siemens, Mitsubishi Electric, Vestel gibi firmaları ağırlayan EGİAD, 22 Ocak Pazartesi Günü Proente A.Ş. ile Endüstri 4.0 üzerine sunum ve tanıtımların yapıldığı bir toplantı geçekleştirdi. Proente firmasının üretim takip ve yönetim çözümleri hakkında bilgi verilen toplantıda fabrikalardaki yapay zeka ve makine öğrenmesi konusu üzerinde duruldu.

 

 

“Türkiye ve Dünya Ekonomisi: Genel Değerlendirme ve Güncel Gelişmeler”
29 Ocak 2018

“Türkiye ve Dünya Ekonomisi: Genel Değerlendirme ve Güncel Gelişmeler” konulu toplantı EGİAD Dernek Merkezinde düzenlendi. TÜSİAD Baş Ekonomisti Dr. Zümrüt İmamoğlu’nun konuk konuşmacı olduğu toplantıda geniş bir perspektiften ekonomik değerlendirme yapıldı. EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter'in açılış konuşması ile başlayan toplantıda Zümrüt İmamoğlu, 2017 ekonomik verilerini değerlendirdi. 2018 yılı ekonomik beklentilere ilişkin görüşlerini paylaştı.

 

YAKIN TARİHLİ ETKİNLİKLERİMİZ

Değerli Üyelerimiz,

Bilindiği üzere üyelerimizin işleri ile doğrudan ilgili konularda Bakanlıkların taşra teşkilatları niteliğindeki İl müdürlüklerini davet ederek üyelerimizin sorunlarını doğrudan aktarabilecekleri ortamları yaratmaya çalışıyoruz. Bu Bağlamda İlimizde faaliyet gösteren Çevre ve Şehircilik, Bilim Sanayi ve Teknoloji, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü yetkililerinin katılımıyla 5 Şubat 2018 Pazartesi günü 17.30 - 19.00 saatleri arasında EGİAD Dernek Merkezinde ortak bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilecektir. Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Engin Bişar, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü yetkilisi Anıl Tanburacı’nın katılacakları Bilgilendirme Toplantısında müdürlüklerin çalışmaları ve güncel konulardaki uygulamaları hakkında bilgi paylaşımında bulunulacaktır.

İlgili bakanlıkların görev ve sorumluluk alanlarında üyelerimizin karşılaştığı sorunları doğrudan aktarma fırsatı bulabilecekleri toplantıya katılımınızı dileriz. 

Bu toplantılarımız önümüzdeki günlerde İzmir Defterdarı, İzmir Vergi Dairesi Başkanı ve diğer Bakanlık temsilcisi birimler ile devam edecektir.

Saygılarımla
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Değerli Üyemiz,

EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Komisyonu organizasyonu ile
düzenlenecek “Bölgesel Toplantılar” serisinin bu ayki buluşması
7 Şubat 2018 Çarşamba günü saat 09.30’da
Konak/Alsancak
Bölgesinde gerçekleşecektir.

Hem kahvaltılı bir toplantıda birlikte olup sohbet etmek hem de sektörel ve bölgesel sorunlarımızla ilgili görüşmek amacıyla Konak Alsancak Bölgesinde faaliyet gösteren üyelerimizle bir araya geleceğimiz söz konusu toplantıya katılımınızı dileriz.

Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

EGIAD Konak/Alsancak Bölgesi Toplantısı

Yer: Park Inn by Radisson
Tarih: 7 Şubat 2018 Çarşamba
Saat: 09.30
Fiyat: 45TL

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

EGİAD olarak bir koşu takımı oluşturarak 04 Mart 2018 Pazar Günü Antalya'da gerçekleştirilecek RunAnatolia Maratonu'na katılım göstereceğiz. Restorasyon çalışmaları süren EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi projemize bağış toplamak için 10 km’lik parkurda koşacak EGİAD koşu takımına katılmayı isteyen tüm üyelerimizi davet ediyoruz. Bir takım oluşturulabilmesi ve bu etkinliğe beraber katılabilmek için kayıt yaptıran üyelerin tarafımıza bilgi vermesini rica ederiz. 

Koşuya katılım için son tarih 28.02.2018 olup kayıtlar www.runatolia.com  sitesi
üzerinden yapılmaktadır.

TAGLETTE HAKKINDA DETAYLI
BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ
KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Değerli Üyemiz, 

IBM Türkiye Finans Sektörü İş Geliştirme Lideri Simge Alpargun’un konuk konuşmacı olacağı “Block Zinciri ve Akıllı Sözleşmeler” konulu toplantı 19 Şubat 2018 Pazartesi günü saat 17:00’da EGİAD Dernek Merkezi’nde gerçekleşecektir. 

Söz konusu toplantıya katılımınızı dileriz. 

Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Değerli Üyemiz, 

HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar’ın konuk konuşmacı olarak katılacağı
“Dijital Dönüşüm” Semineri 05 Mart 2018 Pazartesi günü saat 17.00’de
EGİAD Dernek Merkezinde
gerçekleşecektir. 

Toplantıya katılımınızı dileriz. 

Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

KATILIM BİLDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ
© EGİAD 1990 - 2018. Tüm Hakları Saklıdır.
Facebook Twitter Google Plus Youtube Linkedin http://www.egiad.org.tr
Gönderilen mail: *|EMAIL|*
listeden ayrıl    bilgileri güncelle
*|LIST:ADDRESSLINE|*

*|REWARDS|*