İzQ Talks, Farzad Naimi Katılımıyla Gerçekleşti

İzQ Talks, Farzad Naimi Katılımıyla Gerçekleşti

82
PAYLAŞ

Gelecek Nesil Yapay Zeka Odaklı Girişimcilik Programı etkinliği RONA Holdings yatırım şirketinin yönetici ortağı ve çeşitli startup’ların kurucu ortağı olan Farzad Naimi katılımıyla İzQ Talks, EGİAD – İZQ işbirliğinde düzenlendi.
EGİAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kaan Özhelvacı açılış konuşmasıyla yer almış olup, konuşmasında yapay zekanın geleceğini düşünürken sadece toplumsal etkiyi değil aynı zamanda girişimcilik ve endüstriyel yenilik potansiyellerinin de göz önünde bulunması gerektiğini; girişimcilerin geleneksel endüstrileri yıkmak, yeni pazarlar yaratmak ve imalat – tarım gibi sektörlerde verimliliği arttırmasında yapay zekadan yararlanıldığının altını çizdi. Özellikle de yapay zeka destekli girişimler yalnızca mevcut endüstrileri dönüştürmekle kalmamakta olup aynı zamanda yeni pazarların yolunu açmaktadır. Yapay zeka toplumda ilerleme ve güçlenme için bir katalizör görevi görmesini sağlarken; yenilik yapmaya cesaret eden girişimcilerle de bu dönüştürücü potansiyelin ortaya çıktığına değindi.

Farzad Naimi ise sunumunda özellikle bilgisayar teknolojilerinin gelişiminden başlayarak gelişen dünyamızda AI’nın nasıl bir ivme ile hayatımıza girdiği ve ayrıca bu ivmenin gözle görülür derecede ekonomi, reel sektör üzerine etkisine değindi. Yapay zekanın özüne indiğimizde makine öğrenmesi ve derin öğrenmenin yer aldığını özellikle uygulamalı yapay zekanın sektörlerde yenilikçi ve dönüştürücü etkisi olacağından bahsetti. Son olarak konuşmasında Silikon Vadisindeki ekosistemin çalışma şekline değinirken, 7 unsurun bu ekosistemi ayakta tutmasında oldukça kritik olduğunu ve bunların birbirinden bağımsız düşünülmemesi gerektiğinin altını çizdi.