Yükleniyor Etkinlikler

« All Etkinlikler

  • Bu event geçti

EGİAD 5. Ticaret Köprüsü

03 Mayıs 2017 @ 12:00 - 18:00

EGİAD 5. TİCARET KÖPRÜSÜ
“Bilim, Ekonomi, Gelecek ve Siz”03 Mayıs 2017 Çarşamba günü SwissOtel Büyük Efes’te gerçekleştirilecektir.EGİAD üyelerinin en temel beklentilerinden biri olan İş Ağlarını (networking) kurmak ve genişletmek amacıyla oluşturulan söz konusu etkinlikte üyelerimiz; diğer üye firmaların sektörleri, üretim ve hizmet alanları hakkında bilgi alacakları, ticaret ağlarını ve ortaklıklarını geliştirebilecekleri bir zeminde biraraya geleceklerdir.Program kapsamında ayrıca Sabancı Üniversitesi Finans Kürsüsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın konuk konuşmacı olacağı “Bilim, Ekonomi, Gelecek ve Siz” başlıklı Söyleşi düzenlenecektir.

Öğle yemekli yapılacak  söz konusu programa katılımınızı dileriz.

Sevgi ve Saygılarımla,
Aydın Buğra İlter
Yönetim Kurulu Başkanı

03 Mayıs 2017 Program:

12:00 – 13:00               Öğle Yemeği

13.30 – 15.00                “Bilim, Ekonomi, Gelecek ve Siz” Başlıklı Söyleşi

15.00 – 15.15                Kahve Arası

15:15 – 15:30                Ticaret Köprüsü Kayıt

15:30 – 15:45                Ticaret Köprüsü Açılış ve bilgilendirme

15:45 – 18:00                Ticaret Köprüsü / Üyeler arası ikili iş görüşmeleri oturumu

Toplantı Programı Katılım Ücreti 100TL’dir

Amacı

Bildiğiniz gibi, iş hayatımızdaki başarı “kaynakları doğru değerlendirmek” üzerine kuruludur. Başlanacak her yeni işten önce ilk yapılması gereken, başarı için o işte kullanacak en yüksek miktarda kaynağı biraraya getirmektir. Finans, bilgi, teknoloji ya da insan olarak düşünebileceğimiz bu kaynaklara ulaşmak için de ilk başvuracağımız nokta tanıdıklarımızdır. Bu açıdan bakıldığında da iş hayatında elimizdeki en büyük değerlerden biri kişisel ilişkilerimiz, yani “İş Ağımızdır”. Her ne kadar hayatımızın her alanında sürekli yeni insanlarla tanışıyor olsak da, iş ağı kurmak ve geliştirmek başlı başına profesyonelce ele alınması gereken bir konudur.
İş ağı ya da İngilizceden dilimize geçtiği şekliyle “networking”, tanışma aşamasından işbirlikleri oluşturma noktasına kadar geçen süreci tarif eder. İş hayatının her alanında olduğu gibi iş ağı konusunda da doğru uygulamalar başarılı ve verimli sonuçlar doğurur.
“EGİAD TİCARET KÖPRÜSÜ” projesi de işte bu noktada, EGİAD üyelerinin iş ağı konusunda doğru uygulamalarla tanışmasını, ardından da bu uygulamaları hayata geçirmesini sağlamak için İş Geliştirme Komisyonu tarafından tasarlandı.

Uygulama Detayları

EGİAD 5. TİCARET KÖPRÜSÜ, 3 Mayıs Çarşamba günü, Swiss Otel’de, EGİFED üyesi firmaların, zorunlu rezervasyonla katılacağı bir etkinlik olarak gerçekleştirilecektir.
“Speed Networking” olarak bilinen formatın iş hayatına uyarlanmış şeklidir. Katılımcıların birkaç dakikalık aralıklarla aynı anda yer değiştirmesi esasına dayanır; bu sayede kısıtlı sürede en fazla kişinin profesyonel anlamda birbirleriyle tanışmaları hedeflenir.
Asansör konuşması (Elevator Pitch) olarak tanımlanan bu görüşmelerde, firma ile ilgili bilinmesini istenen en önemli noktaları anlatan ve ilgi uyandıran kısa (45-60 saniye) bir sunum yapılmaktadır. Bu görüşmeden sonra yer değiştirilerek diğer katılımcılarla aynı “hızlı görüşme” sağlanır.
EGİAD 5. TİCARET KÖPRÜSÜ, açılışta yapılacak kısa bir tanıtım ve bilgilendirmeyle başlayacak, moderatörün yönlendireceği tanışmalar bölümüyle devam edecek ve kokteyl ile tamamlanacaktır. Çok kısa sürede kendi işini anlatabilme, karşı tarafa da doğru soruları sorabilme esasına dayanan bu uygulama, EGİAD üyelerinin ve üye şirketlerinin kendi aralarında işbirliğini arttırmasını hedeflemektedir.
Toplam 579 üyesi ile küçük, orta ölçekli ve büyük işletmelerden oluşan 2.500’e yakın şirketi kapsayan ve yaklaşık 45.000 kişilik istihdam sağlayan bir üretim gücü olan EGİAD bünyesindeki iş hacmi, birbirini daha iyi tanıma ve yapılan işleri öğrenme sayesinde yeni somut bağlantılar getirecektir.
Ticaret Köprüsü çalışmamız ile, kısa sürede çok sayıda üyemizin birbiriyle tanışmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Tanıştıktan sonra, bu ilişkileri geliştirmek ise tamamen bizlerin elindedir.

Networking

Ticari hayatının artık yapı taşı haline gelen “iş ağı” kurma anlamına gelmektedir.

Hızlı Tanışma Seansı (Speed Networking olarak da bilinmektedir)

Katılımcıların kısıtlı süre içinde pek çok katılımcıyla tanışmasını hedefleyen sistemdir.
Katılımcıların firmaları ve/veya ürünleri hakkında (45-60sn) bilgi verir ve aynı şekilde karşısındaki katılımcıdan bilgi alır. Sonrasında yer değiştirerek başka bir katılımcıyla aynı şekilde tanışır. İki katılımcının görüşme süresi max.2 veya 3 dakikadır.

Asansör Konuşması (Elevator Pitch)

“Katma Değerli Ayaküstü” konuşma olarak tanımlanabilir. Konuşmacının görüşmek istediği konuda önemli noktaları vurgulayan ve ilgi uyandıran kısa (45-60 saniye) bir konuşmadır. Asansör terimi, bir benzetme olarak türemiştir. Asansördeyken tanışmak veya konuşmak istediğiniz biriyle karşılaştığınızı varsayın. Asansör yolculuğu bitmeden anlatmak istediğinizi en etkin biçimde kısa olarak bu kişiye iletmek isterseniz. İşte bu görüşmeler de ayak üstü, ancak katma değeri olan ve ilişkinin devamı için zemin hazırlayan görüşmelerdir.

Tavsiyeler

  • Karşınızdaki kişiyle tanışmak için sadece 2 dakikanız olacak, hazırlıklı gelin! Asansör konuşmanız üzerine düşünün.
  • Gülümseyin! Gülümsemeler bulaşıcıdır. Yeni insanlarla tanışacak, yeni bağlantılar kuracaksınız. Keyfini çıkarın!
  • Yanınızda bol miktarda kartvizit getirin. Tanıştıklarınız sizinle nasıl temasa geçebileceklerini bilsinler.
  • Yanınızda kağıt ve kalem getirin, tanıştıklarınız hakkında kısa notlar almak isteyebilirsiniz.
  • Konuşmaya hazır gelin. Kendinizi çok sayıda kişiye tanıtmanız gerekecek, bunu susarak yapamazsınız.

Networking’in Kazanımları

  • Organizasyona katılan üyelerin birbirlerini daha yakından tanımaları ve yeni iş ortaklıkları ve satış hacminin oluşturulması,
  • Pasif üyelik bağlarının aktif sektörel birlikteliklere dönüştürülmesi,
  • Yeni fikir ve profesyonel network kazanım sürecini hızlandırması,
  • Kısa zamanda sonuç odaklı ve etkili bir şekilde büyük bir grubun birbirini tanımasını ve ilişkilerini güçlendirmesini sağlamak

Detaylar

Tarih:
03 Mayıs 2017
Saat:
12:00 - 18:00

Organizatör

EGİAD
Telefon:
0 232 422 30 00
E-mail:
egiad@egiad.org.tr
Website:
www.egiad.org.tr

Mekan

Swiss Otel Grand Efes
Swissôtel Buyuk Efes, Izmir ▪ Gaziosmanpasa Bulvari No: 1 35210 ▪ Alsancak
İZMİR, Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
0 232 414 0000
Website:
http://www.swissotel.com.tr/izmir.asp